Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
7 nawyków skutecznego działania

Stephen R. Covey

7 nawyków skutecznego działania

Wydanie: Poznań 2003
ISBN: 83-7301-877-8
Ilość stron:  376
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: REBIS

Sugerowana cena wydawcy: 37.90 zł Nasza cena: 36.01 zł

     Opis:

     7 nawyków skutecznego działania to podręcznik życia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak - kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne - doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań.

     Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.

     Recenzje książki:

Otwórz furtkę do zmian...

     Rozwiązywanie współczesnych problemów musi być oparte na uniwersalnych zasadach, oczywistych dla każdego człowieka. Stephen R. Covey w 7 nawykach skutecznego działania przedstawia je w uporządkowany sposób tak, abyśmy mogli kierować się nimi w codziennym życiu...

     Kiedy zaczynałem lekturę tej książki, myślałem, że znajdę w niej siedem przeróżnych technik, mających na celu uczynić mnie lepszym i szczęśliwszym człowiekiem w "pięć minut". Jednak autor już na samym wstępie pisze: "Studiując literaturę sukcesu ostatnich 200 lat, dostrzegłem wstrząsający obraz, jaki się z niej wyłaniał. Sam mając bolesny problem i znając rozterki innych, coraz wyraźniej czułem, że większość z tego, co napisano na ten temat przez ostatnie 50 lat, należy uznać za powierzchowne. Było to wypełnione społeczną świadomością, technikami i środkami doraźnymi; na ostre problemy serwowano społeczne plastry i aspirynę, które choć czasem pomagają, nie rozwiązują kryjącego się za tym chronicznego problemu, który ropieje i od czasu do czasu daje o sobie znać".

     7 nawyków skutecznego działania to książka, która zachęca nas do przejęcia nowego sposobu myślenia, do skoncentrowania się w życiu na zasadach. Wypracowanie w sobie tych siedmiu nawyków, opartych na właściwych zasadach da podstawę naszego charakteru, który będzie naszą siłą do pokonywania pojawiających się problemów oraz wykorzystywania swoich możliwości. Pierwsze trzy nawyki są prywatnymi zwycięstwami nad sobą, które pomogą nam stać się osobami niezależnymi. Natomiast czwarty, piąty i szósty nawyk dotyczą działań związanych z kontaktami i współdziałaniem z innymi ludźmi. Dzięki nim osiągniemy rozumianą przez zdolność do efektywnej współpracy oraz tworzenia głębokich relacji z innymi współzależność, która znajduje się na szczycie skali dojrzałości. Siódmy nawyk to wszechstronna odnowa, która pomoże nam coraz doskonalej wcielać poznane nawyki w życie.

     Ta książka może mieć rewolucyjny wpływ na nasze życie. Z naszej strony musi być spełniony tylko jeden warunek: zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, gdyż "nauczyć się czegoś, ale tego nie zrobić, to tak, jakby wcale się tego nie nauczyć". 7 nawyków skutecznego działania nie jest książką, którą po szybkim przeczytaniu odkłada się na półkę. Wymaga ona od czytelnika zaangażowania, zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad naszym życiem, nad naszymi celami oraz pragnieniami. Pomocne są w tym ćwiczenia proponowane przez Covey’a, a także liczne doświadczenia autora z życia prywatnego i zawodowego przedstawione w książce.

     Do lektury 7 nawyków skutecznego działania niech zachęcą słowa samego autora: "Skutkiem otwarcia furtki do zmian dla trzech pierwszych nawyków będzie znaczący wzrost zaufania do siebie. Poznasz lepiej i głębiej siebie - swoją naturę, swoje prawdziwe wartości i swoją niepowtarzalną zdolność wkładu we wszystko, co cię otacza. Z czasem owe wartości, poczucie tożsamości, jedność myśli i czynów, samokontrola zdolność kierowania sobą napełnią cię zarówno radosnym ożywieniem, jak i spokojem wewnętrznym. (...) Kiedy otworzysz się na następne trzy nawyki odkryjesz i uwolnisz w sobie pragnienie i źródło do uzdrowienia i odbudowania popsutych, a nawet zerwanych związków. Udane związki rozwiną się, pogłębią, staną się trwalsze, bardziej owocne i ciekawsze. Przyswojenie siódmego nawyku pozwoli ci odnowić sześć pierwszych, czyniąc cię osobą prawdziwie niezależną, zdolną do skutecznego współdziałania."


Kamil Rowiński

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej