Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Bogaty ojciec, Biedny ojciec

Robert Kiyosaki, Sharon Lechter

Polecamy
Bogaty ojciec, Biedny ojciec

Wydanie: 2002
ISBN: 83-922561-4-X 
Ilość stron: 230
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji

Nasza cena: 29.95 zł

     Opis:

     Jak bogaci stają się bogaci?

     "Kiedy dwóch 9 letnich chłopców rozpoczynało pracę w sklepie przyszłego milionera, nie mieli pojęcia na co się porywają".

     Bogaty ojciec i biedny ojciec to historia dwóch ojców autora, jego własnego, który był bardzo dobrze wykształcony, a umarł bez grosza przy duszy, a ojca jego przyjaciela, który rzucił szkołę w wieku 13 lat i został jednym z najbogatszych ludzi na Hawajach.

     Kiyosaki używa historii dwóch mężczyzn i ich stosunku do pieniędzy, aby przedstawić potrzebę wykształcenia zupełnie nowego sposobu zarządzania pieniędzmi, dzięki któremu można odnieść finansowy sukces w dzisiejszych czasach.

     Kto jeszcze nie boi się stracić pracy?

     Ilu z nas wciąż pracuje dla pieniędzy? A ilu z nas może w każdej chwili przestać pracować i do końca żyć na takim samym poziomie jak dotąd? Niemożliwe, dostępne tylko dla wybranych?

     Ta książka jest o tym, jak zarządzać pieniędzmi, aby to NIE one nami rządziły, a my nimi.

     Robert Kyosaki podważa większość tego, co nam się wydaje o pieniądzach lub co wydawało się wcześniej. Autor otwiera oczy na nasze codzienne decyzje finansowe i pokazuje jak często nieświadomie sami pogrążamy się w coraz to większe kłopoty finansowe.

     Ale to, czego jeszcze dowiesz się z tej książki, jest znacznie bardziej interesujące.

     * Dlaczego 95% ludzi, którzy wygrali na loterii, po kilku latach znowu jest biedna?
     * Dlaczego powinieneś najpierw płacić sobie, a potem innym?
     * Jak uczyć dzieci o pieniądzach?
     * Co zrobić, aby pieniądze pracowały dla nas, a nie my dla pieniędzy?
     * Dlaczego kolejna podwyżka to tylko tymczasowe rozwiązanie problemu z pieniędzmi?
     * Jaki jest jeden sekret pomnażania pieniędzy, który stosują biedni, aby stać się bogaczami?
     * Czy zadaniem pracodawcy jest uczynić Cię bogatym?
     * Dlaczego dobre wykształcenie to za mało w dzisiejszych czasach?
     * Co to są aktywa i pasywa w praktyce?
     * Jakie decyzje są mądre z punktu widzenia naszej finansowej przyszłości?

     Nie zagwarantuję Ci, że dzięki tej książce staniesz się bogaty i już nigdy nie będziesz musiał martwić się o pieniądze. Ale mogę Ci obiecać, że dzięki wiedzy, która jest w niej zawarta, będziesz w stanie poradzić sobie z codziennymi kryzysami finansowymi.

     "Bogaty ojciec, Biedy ojciec" jest punktem
     wyjścia dla każdego, kto chce zacząć
     kształtować swoją finansową przyszłość"

     USA Today - amerykański dziennik, największy pod względem obiegu wśród amerykańskich gazet.

     Recenzje książki:

Bez tej książki nie byłoby Tolle et lege!

     Przeczytałem tę książkę blisko dwa lata temu. Wciąż pozostaję w wielu rzeczach pod wrażeniem tego, co wtedy przeczytałem. Przyznam wprost: to niewątpliwie jedna z 10 najważniejszych książek w moim życiu...

     Największą rolę w życiu Roberta odegrało dwóch mężczyzn, których nazywa "ojcami". Pierwszy z nich to jego prawdziwy ojciec, niezwykle wykształcony człowiek, profesor uniwersytetu. Drugim był natomiast ojciec jego kolegi, Michała, człowiek bez formalnego wykształcenia, ale z niezwykłym zmysłem zarządzania pieniędzmi i biznesem. Jego właśnie nazywał potocznie "bogatym ojcem".

     Z czasem koleje losu obu ojców potoczyły się zupełnie w przeciwnych kierunkach. Prawdziwy ojciec Roberta ("biedny ojciec") mimo swego wykształcenia i dobrych zarobków zbankrutował i umarł prawie bez grosza. Tymczasem ojciec Michała ("bogaty ojciec") doszedł dzięki swoim umiejętnościom do ogromnej fortuny i stał się najbogatszym człowiekiem w okolicy.

     Robert miał wielkie szczęście mogąc wybierać, za radami którego z "ojców" pójść. Decyzję podjął bardzo wcześnie. I właśnie ta decyzja doprowadziła go również do ogromnego sukcesu finansowego. Poszedł śladami... bogatego ojca.

     Przyznaję szczerze, że nie wiem, czy historia Roberta Kiyosaki jest prawdziwa, czy jest dziełem jego wyobraźni, by ubarwić treść, którą chciał ludziom przekazać. Tak naprawdę nie ma to nawet wielkiego znaczenia, ważniejsze jest bowiem jej przesłanie.

     Kiyosaki w książce Bogaty ojciec - biedny ojciec przedstawia nowy sposób myślenia o pieniądzach, pracy, przyszłości finansowej. Robi to w sposób naprawdę podważający większość tego, co nam się tak normalnie wydaje i co mnie wydawało się wcześniej.

     Dla przykładu: bardzo skutecznie obala mit szukania bezpiecznej, stabilnej pracy. Pokazuje, że rodzice mówiąc dziecku: "Idź na dobre studia, żebyś znalazł dobrą pracę", tak naprawdę przekazują mu bardzo błędne myślenie.

     To lektura zupełnie zmieniająca sposób patrzenia na świat. Swój egzemplarz "Bogatego ojca" pożyczałem już wielokrotnie znajomym i za każdym razem słyszę o tej książce słowa uznania i informacje, że ta książka naprawdę zmienia myślenie o życiu.

     Moje też zmieniła... Jak wspomniałem, przeczytałem ją blisko dwa lata temu. I nie ukrywam, to pod jej wpływem postanowiłem założyć swoją firmę zamiast szukania "dobrej pracy". A skutkiem tego jest istnienie Tolle et lege. To właśnie ta książka przekonała mnie, że własny biznes daje największe możliwości.

     Nawet jeśli nie ze wszystkim, o czym pisze Kiyosaki, się zgodzisz, to z całą pewnością po lekturze tej książki przyznasz, że było warto. Jestem o tym głęboko przekonany. Nauczy Cię ona dużo finansowej inteligencji, przekaże podstawy inwestowania, sprawi, że zaczniesz patrzeć na pieniądze jako na coś, co powinno pracować dla Ciebie, a nie Ty dla nich. A może zachęci - tak jak mnie - do założenia własnego biznesu, do pracy na własny rachunek.

     A czyta się ją fenomenalnie - jednym tchem. Może dzięki temu, że została właśnie spisana w formie wspomnień z tego, co mówili obaj "ojcowie" i opisuje historię życia Roberta.

     Oprócz tej, Robert Kiyosaki napisał też szereg innych książek, będących niejako kontynuacją "Bogatego ojca", ale zdecydowanie od tej trzeba zacząć. A jeśli Cię wciągnie, to podobnie jak ja - sięgniesz po wszystkie.


Paweł Królak
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej