Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Bogata kobieta

Kim Kiyosaki

Polecamy
Bogata kobieta

Wydanie: 2007
ISBN: 978-83-9251-340-7 
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji

Nasza cena: 37.00 zł

     Opis:

     Dla kobiet, które pragną być samodzielne i niezależne finansowo.

     Kim Kiyosaki jest doświadczonym inwestorem, kobietą biznesu i bardzo niezależną osobą. Przez ponad 20 lat wraz ze swoim partnerem w biznesie i mężem, Robertem Kiyosaki (autorem światowego bestsellera "Bogaty ojciec, Biedny ojciec"), podróżowała po świecie, dzieląc się z milionami ludzi swą wiedzą o pieniądzach i inwestowaniu. Kim i Robert Kiyosaki wspólnie z Sharon Lechter założyli firmę Rich Dad - promującą edukację finansową opartą na koncepcji przedstawionej w książce "Bogaty ojciec, Biedny ojciec". Podczas swoich podróży Kim dostrzegła, że istnieje potrzeba stworzenia nowego rodzaju książki poświęconej inwestowaniu. Takiej, która będzie skierowana szczególnie do kobiet, i która zaproponuje całkowicie nowe spojrzenie na tę problematykę.

     Szokujące statystyki! Czy wiesz, że:

     - 47% kobiet powyżej 50. roku życia jest niezamężnych;
     - 40% małżeństw kończy się rozwodem; w pierwszym roku po rozwodzie stopa życiowa kobiet pogarsza się średnio o 73%;
     - spośród ludzi starszych, którzy żyją w nędzy, 3 na 4 osoby to kobiety, a 80% z nich nie doświadczyło biedy za życia ich mężów;
     - 7 na 10 kobiet będzie w pewnym momencie żyło w nędzy.

     BOGATA KOBIETA to nowa ekscytująca książka Kim Kiyosaki poświęcona inwestowaniu. Skierowana jest do kobiet. Autorka opatrzyła ją wymownym podtytułem: Ponieważ nie znoszę, gdy ktoś mi mówi, co mam robić! Jej lektura może zachęcić wiele kobiet, by zdobyły się na odwagę i dokonały w swoim życiu radykalnych zmian. Taka inspiracja w połączeniu z lekcjami Kim Kiyosaki na temat inwestowania może zaowocować osiągnięciem całkowitej niezależności finansowej.

     Ktoś może pomyśleć: "Może dla Kim Kiyosaki jest to łatwe! Ale jak ja mam to zrobić?". Kim Kiyosaki zawsze skupiała się na swoim własnym planie inwestycyjnym (zupełnie niezależnym od planu męża) i stworzyła dzięki temu własny portfel nieruchomości o wielomilionowej wartości. "Dostrzegłam już wiele ogromnych korzyści, które kobiety osiągają, stając się inwestorami: większą pewność siebie, lepsze relacje z ludźmi, mniej stresu, więcej szczęścia i - ostatecznie - wolność, która pozwala być tym, kim się chce, a także robić i mieć to, czego pragniemy. I według mnie wszystko to jest warte zachodu".

     Poprzez zabawne historie o Kim i jej przyjaciółkach ze studiów, które spotykają się po wielu latach, BOGATA KOBIETA ukazuje przekonujące powody, dla których kobiety powinny inwestować (powody te różnią się diametralnie od tych, które skłaniają do tego mężczyzn), a także powszechnie znane przeszkody, które nie pozwalają kobietom tego robić. Autorka zachęca do radykalnej zmiany myślenia, dzięki której inwestowanie stanie się sprawą priorytetową, a nie mało ważnym dodatkiem. Daje kobietom solidne podstawy, aby mogły zacząć działać na tym polu i przeniosły swoje strategie inwestycyjne na kolejny poziom.

     W książce poruszonych jest wiele ważnych kwestii:

     * 8 zalet, które dają kobietom przewagę w inwestowaniu;
     * Dlaczego tak wielkie znaczenie ma to, że kobiety są świetnymi kupującymi? Mechanizm kupowania czegoś po okazyjnej cenie jest taki sam w inwestowaniu - znajdź coś, czego cena jest niższa od rzeczywistej ceny rynkowej, i kup to;
     * Dlaczego to, że nie masz pieniędzy, aby zacząć inwestować, nie stanowi problemu (właściwie to można postrzegać to jako korzyść) oraz strategie, które pozwolą Ci zgromadzić potrzebne środki;
     * Co zrobić, jeśli kobieta chce inwestować, ale jej partner nie jest tym zainteresowany;
     * Jak kobiety mogą znaleźć swój powód do inwestowania - i dlaczego jest on taki ważny;
     * 9 kluczowych zasad, które pomogą Ci zostać odnoszącym sukcesy inwestorem;
     * Największy błąd inwestycyjny Kim i czego się dzięki niemu nauczyła;
     * Jak sprawić, by dzięki zmianie sposobu myślenia zacząć wierzyć, że suma pieniędzy, którą możesz zarabiać, jest nieograniczona;
     * Dlaczego Kim uważa, że aby szybko i dużo się nauczyć, musisz chcieć wychodzić na naiwną, gdy tylko to możliwe - jeśli sytuacja tego wymaga.

     Kim Kiyosaki stwierdza: "Jeśli chodzi o podejście do pieniędzy, to mężczyźni i kobiety bardzo różnią się od siebie - historycznie, psychologicznie, mentalnie i emocjonalnie. Różnice te stanowią główny powód, dla którego dziś tak wiele kobiet nie wie nic o inwestowaniu". BOGATA KOBIETA mówi o czymś więcej niż tylko o kobietach i inwestowaniu. Książka ta odwołuje się do godności, szacunku kobiety dla samej siebie. Pokazuje kobietom, jak przejąć kontrolę nad swoim własnym życiem tak, by ich los nie zależał od mężczyzny, rodziny, firmy czy państwa - już nigdy.

     "Ta książka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich kobiet. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, kobiety muszą być inteligentne pod względem finansowym". Donald J. Trump

     To jest książka dla Ciebie, jeżeli:

     * już nie chcesz, żeby pieniądze spędzały Ci sen z powiek;
     * chcesz przejąć kontrolę nad swoją finansową przyszłością;
     * jesteś już zmęczona poszukiwaniem bogatego księcia z bajki;
     * potrzebujesz prawdziwej niezależności.

     Recenzje książki:

Kup sobie wolność

     Wyobraź sobie, że właśnie dostajesz w spadku fortunę tak ogromną, że do końca życia nie potrzebujesz pracować zarobkowo. Nic NIE MUSISZ robić. Jak zmienia się Twoje życie? Czy jest taka rzecz, która nie do końca Ci pasuje, ale zgadzasz się na nią z powodu zależności finansowej?

     Któż nie chciałby być bogaty? Nie zastanawiać się czy wystarczy do pierwszego, nie musieć nieustannie wyrzekać się czegoś, czego się potrzebuje lub o czym się marzy? Nie być ograniczonym w swym postępowaniu niczym z wyjątkiem własnych chęci i planów?

     Choć nie każdy się do tego przyzna, trzeba powiedzieć, że większość z nas jest jednak w jakimś stopniu ograniczona przez kwestie materialne. Często słyszymy powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda, jednak to właśnie one mają wpływ na wszystko, co ważne: zdrowie, edukację, jakość życia. Bez nich trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Ich brak może doprowadzić do poważnych sporów i frustracji.      Kim Kiyosaki jest kobietą odnoszącą znaczące sukcesy w biznesie, a jej firma, zajmująca się inwestowaniem, zarządza nieruchomościami wartymi wiele milionów dolarów. Napisała książkę Bogata kobieta, gdyż, jak twierdzi, "zbyt wiele kobiet - zwłaszcza gdy stają się starsze – ma poważne kłopoty finansowe, z powodu śmierci małżonka, rozwodu lub tylko dlatego, że nie mają żadnego planu. Problem polega na tym, że wiele z nas nigdy nie uczono o pieniądzach i inwestowaniu".

     Kobiety narażone są szczególnie na możliwość kłopotów finansowych. W USA wśród ludzi starszych żyjących w nędzy, 3 na 4 osoby to kobiety. Statystyki dotyczące rozwodów sięgają 50%, a po rozwodzie stopa życiowa kobiet pogarsza się średnio o 73%. Do tego zwyczajowo panie nie zajmują się swoimi finansami i nie myślą o zabezpieczeniu materialnym - często robią to za nie mężowie lub liczą one na swoją rodzinę, firmę lub rząd.

     Kiyosaki czerpiąc z własnego bogatego doświadczenia przybliża kobietom rzeczywistość, jakiej być może będą zmuszone stawić czoła. Przekonuje nas, że nie ma co liczyć na to, że państwo, mąż lub rodzina zapewni nam utrzymanie. Same musimy zdobyć sobie niezależność finansową, która daje nam wolność także pod innymi względami. Tak więc nie chodzi tutaj tylko o inwestowanie, lecz o kontrolę nad własnym życiem, godność i szacunek dla samej siebie.

     Poprzez zabawne opowieści o spotkaniach z przyjaciółkami ze studiów, które odnajdują się po latach, a każda z nich zajmuje się czymś innym, Kiyosaki pokazuje, na czym polega wprowadzanie życiowych zmian. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się:

     * Jakie głupie rzeczy robi wiele kobiet, gdy w grę wchodzą pieniądze;
     * Co to znaczy być niezależnym finansowo;
     * Jak wygląda proces zdobywania wiedzy potrzebnej do inwestowania;
     * Jak radzić sobie ze strachem;
     * Czy nie posiadanie pieniędzy przed inwestycją jest problemem;
     * Co zrobić, gdy życiowy partner nie jest zainteresowany taką działalnością;
     * Jakie cechy sprawiają, że właśnie kobiety są świetnymi inwestorami;
     * Jakie są praktyczne zasady, dzięki którym można zostać odnoszącym sukcesy inwestorem.

     Dla mnie osobiście nie jest to tylko książka o inwestowaniu. W gruncie rzeczy o wiele ważniejsza jest przedstawiona w niej cała filozofia życiowa, która polega na tym, by dążyć do niezależności i samemu kierować swoim życiem, a nie pozwalać, by za nas robili to inni. Takie podejście wyzwala pokłady optymizmu i energii, jakich byśmy się nie spodziewali. Uważam, że jest to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. Być może to ona będzie dla Ciebie bodźcem do zwiększenia kontroli nad własnym życiem - nie tylko w sferze finansowej! Gorąco polecam!


Emilia Fornalczyk
   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej