Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pytania odpowiedzialnych rodziców

François Dumesnil

Pytania odpowiedzialnych rodziców

Wydanie: Poznań 2007
ISBN: 978-83-7033-620-2 
Ilość stron: 316
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: W drodze

Sugerowana cena wydawcy: 34.00 zł Nasza cena: 32.30 zł

Opis:

Przygotowanie dziecka do przyjścia na świat nie trwa dziewięć miesięcy, ale osiemnaście lat. To jest czas na stworzenie kogoś dobrego. Osiemnaście lat, podczas których zachowania dziecka wymagają codziennych odpowiedzi. I o tym właśnie pisze Dumesnil — przywołuje pytania, które stawiają sobie odpowiedzialni rodzice i szuka mądrych odpowiedzi.

Jakie są zalety dobrego rodzica?
Czego można oczekiwać od dzieci?
Czy dobrze jest oddać dziecko do przedszkola?
Jak postępować z dzieckiem w okresie buntu?
Jak wpoić dzieciom dobre wartości?
Czy można kochać wszystkie swoje dzieci jednakowo?
Jak wspierać dobre relacje między rodzeństwem?

Oto kilka przykładów pytań, na które odpowiada Dumensil. Łącznie książka podejmuje 90 ważnych pytań i problemów, z którymi muszą się mierzyć rodzice. Książka napisana jest w sposób bardzo przejrzysty i przystępny. W swoich odpowiedziach autor często odwołuje się do zdrowego rozsądku, jednak jego odpowiedzi oparte są na ogromnym doświadczeniu i kompetecji.

Niewątpliwą zaletą tego mądrego poradnika jest fakt, że autor nie ulega współczesnym modom pedagogicznym, roztropnie dystansuje się od teorii wychowania bezstresowego czy partnerskiego. Często podkreśla, że bycie rodzicem to coś więcej, niż tylko rozwiązywanie problemów i wychowanie "dobrych dzieci" — to coś niezwykle twórczego.

Zbyt często porady dawane rodzicom nie uwzględniają faktu, że są oni właśnie rodzicami. Wymaga się od nich, żeby zachowywali się jak wychowawcy, pomijając to powiązanie, które nadaje prawdziwy sens ich relacji z dzieckiem. Nie mówi się już o miłości i o szacunku, ale o "zachowaniach wymagających wzmacniania" albo "umiejętnościach społecznych, które trzeba rozwijać". Bycie rodzicem nie sprowadza się do funkcji wychowawczej. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które aby być dobrze zrozumiane, musi być dobrze przeżyte — pisze Dumensil.


Tolle.pl



Jeszcze nikt nie skomentował - bądź pierwszy!


Nowości

Święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli - 2 sierpniaŚwięto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli - 2 sierpnia

Modlitwa do Matki Bożej Anielskiej rozwiązującej trudne sprawyModlitwa do Matki Bożej Anielskiej rozwiązującej trudne sprawy

Litania do Matki Bożej AnielskiejLitania do do Matki Bożej Anielskiej

Hołd dla Matki Bożej AnielskiejHołd dla Matki Bożej Anielskiej

Modlitwa do św. Euzebiusza z VercelliModlitwa do św. Euzebiusza z Vercelli

Modlitwa do św. Piotra Juliana EymardaModlitwa do św. Piotra Juliana Eymarda

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2025Godzina Łaski 2025

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2026 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej