Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pierścień Rybaka

Jean Raspail

Polecamy
Pierścień Rybaka

Wydanie: 2008
ISBN: 978-83-61374-08-4 
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Wydawnictwo:	Dębogóra

Nasza cena: 30.00 zł

     Opis:

     Dlaczego pewnego dnia tajne służby watykańskie zaczynają wnikliwie badać "dossier Benedykta" oraz średniowieczną legendę o "Księżycowym Papieżu", znaną tylko mnichom z pewnego francuskiego klasztoru? Kim jest stary włóczęga, który pod koniec XX wieku mówi o sobie po prostu: "Jestem Benedykt" i nosi w plecaku pierścień rybaka - symbol władzy papieskiej? Oszustem? Szaleńcem?

     Dlaczego Watykan posyła jego śladem swego najlepszego agenta? Co oznaczają tajemne symbole, zatopiona kaplica i klucz, który niczego nie otwiera, wstrząsające sceny z przeszłości i apokaliptyczne zwiastuny przyszłości? Kto jest pochowany w nowym grobie w krypcie św. Piotra, przy którym modlą się Jan Paweł II i "kardynał R."?...

     Recenzje książki:

Mroczne czasy podzielonego Kościoła

     Pragnę Ci dziś zaprezentować niezwykłą powieść o jednym z najmroczniejszych czasów historii Kościoła. Jednocześnie jest to wyjątkowo głęboka opowieść o niezwykłej wierności Bogu i sobie, a także o nadzwyczajnym szacunku dla tradycji.

     Pamiętasz pewnie z lekcji historii naukę o czasach tzw. niewoli awiniońskiej. Wtedy właśnie nadeszły dni, gdy nad Kościołem panowało dwóch, a przez jakiś czas nawet trzech papieży. Cały świat podzielił się na strefę wpływów każdego z nich. Historycy określają ten okres jako wielką schizmę zachodnią.

     Sprawa została rozwiązana przez sobór w Konstancji, który odwołał tych papieży i wybrał nowego, Marcina V. Tyle mniej więcej uczą w szkole.

     Tymczasem sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Jeden z owych papieży nie zaakceptował bowiem postanowień soboru i odmówił zrzeczenia się tytułu. A po jego śmierci wybrano następcę...

     Jean Raspail podjął wieloletnie badania nad historią wielkiej schizmy zachodniej. W niezwykle interesujący sposób przedstawi Ci on te wyjątkowo ciekawe, choć mroczne dla Kościoła, wydarzenia. O takiej historii jednak trudno mówić nieciekawie.

     Powieść Raspail'a mówi wiele o historii (prawdziwej historii - potwierdzonej badaniami), lecz pozostaje powieścią. Autor podnosi w niej niezwykle interesujący problem: co by się stało, gdyby ta schizma nie skończyła się tam, gdzie urywa się historyczny trop?

     Nie chciałbym więcej zdradzać, nie wiem, czy i tak nie powiedziałem zbyt dużo. O jednym zapewniam - ta książka pochłonie Cię bez reszty. Jednocześnie czas jej poświęcony będzie czasem głębokiej zadumy nad Kościołem i jego historią. Nie wszystko bowiem jest czarno-białe, a nad pewnymi pytaniami po prostu trudno przejść obojętnie...

     Zanim sam przeczytałem "Pierścień Rybaka" Jean'a Raspail'a, miałem możliwość przeczytania kilku recenzji na temat tej książki. Nie ukrywam, że to one zadecydowały o tym, że po nią sięgnąłem. Mam też szczerą nadzieję, że ta recenzja sprawi, że Ty również, Drogi Czytelniku podejmiesz decyzję, że tę książkę po prostu trzeba przeczytać.

     Znany felietonista i autor książek, Rafał Ziemkiewicz, przedstawił tę powieść jako znakomitą alternatywę dla tandetnego "Kodu Leonarda Da Vinci". Jak stwierdził Ziemkiewicz - historia Kościoła sama w sobie jest tak ciekawa, że nie trzeba wymyślać naciąganych pseudodemaskacji, które tworzą ludzie słabo w dziejach Kościoła obeznani. Sama prawdziwa historia już dostarcza wielu scenariuszy na dobry thriller. Wypowiedź Ziemkiewicza pochodząca z jego recenzji ("To lepsze niż Kod Leonarda da Vinci") znalazła się nawet na okładce powieści "Pierścień Rybaka".

     Szczerze mówiąc, podpisuję się pod tym obiema rękami.


Paweł KrólakWasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

bł. Jolentabł. Jolenta

Modlitwa do bł. JolantyModlitwa do bł. Jolanty

św. Witśw. Wit

Modlitwa do św. WitaModlitwa do św. Wita

Litania do św. WitaLitania do św. Wita

Modlitwa do św. Bernarda z MenthonModlitwa do św. Bernarda z Menthon

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej