Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pierścień Rybaka

Jean Raspail

Polecamy
Pierścień Rybaka

Wydanie: 2008
ISBN: 978-83-61374-08-4 
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Wydawnictwo:	Dębogóra

Nasza cena: 30.00 zł

     Opis:

     Dlaczego pewnego dnia tajne służby watykańskie zaczynają wnikliwie badać "dossier Benedykta" oraz średniowieczną legendę o "Księżycowym Papieżu", znaną tylko mnichom z pewnego francuskiego klasztoru? Kim jest stary włóczęga, który pod koniec XX wieku mówi o sobie po prostu: "Jestem Benedykt" i nosi w plecaku pierścień rybaka - symbol władzy papieskiej? Oszustem? Szaleńcem?

     Dlaczego Watykan posyła jego śladem swego najlepszego agenta? Co oznaczają tajemne symbole, zatopiona kaplica i klucz, który niczego nie otwiera, wstrząsające sceny z przeszłości i apokaliptyczne zwiastuny przyszłości? Kto jest pochowany w nowym grobie w krypcie św. Piotra, przy którym modlą się Jan Paweł II i "kardynał R."?...

     Recenzje książki:

Mroczne czasy podzielonego Kościoła

     Pragnę Ci dziś zaprezentować niezwykłą powieść o jednym z najmroczniejszych czasów historii Kościoła. Jednocześnie jest to wyjątkowo głęboka opowieść o niezwykłej wierności Bogu i sobie, a także o nadzwyczajnym szacunku dla tradycji.

     Pamiętasz pewnie z lekcji historii naukę o czasach tzw. niewoli awiniońskiej. Wtedy właśnie nadeszły dni, gdy nad Kościołem panowało dwóch, a przez jakiś czas nawet trzech papieży. Cały świat podzielił się na strefę wpływów każdego z nich. Historycy określają ten okres jako wielką schizmę zachodnią.

     Sprawa została rozwiązana przez sobór w Konstancji, który odwołał tych papieży i wybrał nowego, Marcina V. Tyle mniej więcej uczą w szkole.

     Tymczasem sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Jeden z owych papieży nie zaakceptował bowiem postanowień soboru i odmówił zrzeczenia się tytułu. A po jego śmierci wybrano następcę...

     Jean Raspail podjął wieloletnie badania nad historią wielkiej schizmy zachodniej. W niezwykle interesujący sposób przedstawi Ci on te wyjątkowo ciekawe, choć mroczne dla Kościoła, wydarzenia. O takiej historii jednak trudno mówić nieciekawie.

     Powieść Raspail'a mówi wiele o historii (prawdziwej historii - potwierdzonej badaniami), lecz pozostaje powieścią. Autor podnosi w niej niezwykle interesujący problem: co by się stało, gdyby ta schizma nie skończyła się tam, gdzie urywa się historyczny trop?

     Nie chciałbym więcej zdradzać, nie wiem, czy i tak nie powiedziałem zbyt dużo. O jednym zapewniam - ta książka pochłonie Cię bez reszty. Jednocześnie czas jej poświęcony będzie czasem głębokiej zadumy nad Kościołem i jego historią. Nie wszystko bowiem jest czarno-białe, a nad pewnymi pytaniami po prostu trudno przejść obojętnie...

     Zanim sam przeczytałem "Pierścień Rybaka" Jean'a Raspail'a, miałem możliwość przeczytania kilku recenzji na temat tej książki. Nie ukrywam, że to one zadecydowały o tym, że po nią sięgnąłem. Mam też szczerą nadzieję, że ta recenzja sprawi, że Ty również, Drogi Czytelniku podejmiesz decyzję, że tę książkę po prostu trzeba przeczytać.

     Znany felietonista i autor książek, Rafał Ziemkiewicz, przedstawił tę powieść jako znakomitą alternatywę dla tandetnego "Kodu Leonarda Da Vinci". Jak stwierdził Ziemkiewicz - historia Kościoła sama w sobie jest tak ciekawa, że nie trzeba wymyślać naciąganych pseudodemaskacji, które tworzą ludzie słabo w dziejach Kościoła obeznani. Sama prawdziwa historia już dostarcza wielu scenariuszy na dobry thriller. Wypowiedź Ziemkiewicza pochodząca z jego recenzji ("To lepsze niż Kod Leonarda da Vinci") znalazła się nawet na okładce powieści "Pierścień Rybaka".

     Szczerze mówiąc, podpisuję się pod tym obiema rękami.


Paweł KrólakWasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Damazy Iśw. Damazy I

Modlitwa do św. Damazego IModlitwa do św. Damazego I

Papież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumbyPapież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumby

Papież, który odnowił i udostępnił rzymskie katakumbyTen papież był synem kapłana, a może nawet biskupa

W zasadzie dziewczyna jest lepiej przygotowana do małżeństwaW zasadzie dziewczyna jest lepiej przygotowana do małżeństwa

Wina i łaskaWina i łaska

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej