Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Rusz głową. Co trzeba wiedziec,
żeby towarzyszyc dziecku w rozwoju i zachęcic je do nauki


Lucia Pelamatti

Rusz głową. Co trzeba wiedziec, żeby towarzyszyc dziecku w rozwoju i zachęcic je do nauki

Wydanie: Kraków 2007
ISBN: 978-83-7482-107-0 
Ilość stron:  186
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: eSPe 

Sugerowana cena wydawcy: 24.90 zł Nasza cena: 23.66 zł

     Opis:

     Dlaczego zdarza się tak, że ktoś przez lata przynosił ze szkoły słabe oceny, a później w życiu dokonuje wielkich rzeczy, podczas gdy ktoś inny, kto zapowiadał się na znakomitego naukowca, później boryka się z rozmaitymi problemami emocjonalnymi, społecznymi, zawodowymi?

     Dlaczego nie zawsze istnieje związek pomiędzy dobrymi wynikami szkolnymi a dobrze ukształtowaną autonomią czy dojrzałością?

     Dlaczego, przy równych zdolnościach intelektualnych, jedni mają wspaniałe osiągnięcia, podczas gdy inni "odstają", muszą się zadowolić wynikami przeciętnymi albo słabymi?

     Jak duże znaczenie mają w tych procesach takie czynniki jak motywacja, poczucie pewności, szacunek dla samego siebie, umiejętność podejmowania ryzyka i brania na siebie odpowiedzialności. Jaką rolę odgrywają umiejętności mnemoniczne, zdolność do uczenia się, pasja wobec tego, z czym spotyka się w szkole, zaangażowanie, odpowiedzialność, pewne "właściwe" przyzwyczajenia nabyte wcześniej?

     Ta książka stara się odpowiedzieć na te i inne pytania, zmieniając sztywne koncepcje pedagogów na bardziej interesujące "praktyczne podejście", które można wykorzystać w codziennym doświadczeniu rodziców i wychowawców. Bardziej niż dawać odpowiedzi, pragniemy nauczyć czytelników zadawać pytania, które pomogą im odnaleźć drogę i samodzielnie znaleźć rozwiązania postawionych tu problemów.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej