Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Lepsi ojcowie, mocniejsi synowie

Rick Johnson

Lepsi ojcowie, mocniejsi synowie

Wydanie: Poznań 2007
ISBN: 978-83-7516-050-5 
Ilość stron:  280
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Księgarnia Św. Wojciecha

Nasza cena: 28.00 zł

     Opis:

     To skuteczny poradnik dla ojców, który pomoże im:

     - rozpoznać i uniknąć dziesięciu zasadniczych błędów, które może popełnić ojciec w relacji z synem
     - zrozumieć, dlaczego tworzenie więzi uczuciowych, dyscyplina i duchowe przywództwo są istotą relacji z synem,
     - rozmawiać z synem na ważne tematy, takie jak: szacunek, samodyscyplina i inne.

     TWÓJ SYN LICZY NA CIEBIE!

     Recenzje książki:

Jestem tatą?

     Jestem tatą? Dobre pytanie na początek dla każdego mężczyzny, który spodziewa się potomka. Pytanie powinno się rozwinąć: jak być dobrym i dojrzałym ojcem? Współczesne społeczeństwo potrzebuje wiarygodnych i 100% mężczyzn, silnych przywódców, którzy poprowadzą wszystkich ludzi.

     Obecna sytuacja jednak nie wygląda różowo, brak autorytetów i prawdziwych przykładów sprawia, że stykamy się z tłumem synów mamusi, tchórzliwych przypadków, supermanów z przerostem masy ciała itp. Strach, płacz, łzy to nie jest ujma dla mężczyzny, jeśli mimo to staje na wysokości zadania, pracuje nad swoją odpowiedzialnością, mężnie patrzy na życie. Jeśli nie będzie prawdziwych i dojrzałych ojców, nasi synowie nie staną się lepsi i nie obronią autorytetu faceta. Ojcowie stając się lepszymi, dojrzalszymi, konsekwentnie i rzetelnie przygotowują swoich synów do przyszłości.

     Rick Johnson, założyciel organizacji "Lepsi Ojcowie", zaczyna swoją opowieść od samego siebie. Mówi o swojej własnej drodze do bycia prawdziwym mężczyzną, mężem i w rezultacie ojcem. Nie boi się przyznać do swojej negatywnej przeszłości. Chce poprowadzić każdego mężczyznę przez trud łamania, naginania samego siebie, swoich stereotypów i złych nawyków, które są przeszkodą do bycia lepszym tatą. Dumą każdego ojca jest syn, który jest człowiekiem z charakterem, który wie, jak postępować odpowiedzialnie, jednocześnie jest człowiekiem z fantazją i potrafi ryzykować.

     Autor książki wskazuje drogę do odnowy. Pierwszą ważną operacją do wykonania jest odnalezienie własnej, prawdziwej męskości. Nauczyć syna być mężczyzną może tylko ten, kto wie, jak wygląda dojrzała męskość. Dopiero wtedy kolejnym krokiem jest budowanie autentycznego ojcostwa.

     Etapem wstępnym do tego jest powrót do przeszłości. Mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami o swoim ojcu, z każdym zranieniem i bólem, które wyrządził mu ojciec. Dzięki temu procesowi mężczyzna może się uchronić przed popełnieniem tych samych błędów i spojrzeć na nowo na ojcostwo. Z nowym spojrzeniem może zacząć budować więź z synem. Bardzo ważne jest wspólne świętowanie, uczestniczenie w ważnych wydarzeniach w życiu syna, wspieranie go, spędzanie z nim wolnego czasu, wyprawy, w których trzeba wykazać się odwagą i wyobraźnią. W tej drodze mężczyzna musi cały czas myśleć nad tym, co robi, Rick zaleca samodyscyplinę. Autor książki wskazuje na najczęściej popełniane błędy ojcostwa, jednocześnie z drugiej strony stawia cechy i wartości, które pomagają nam przezwyciężyć to, co nam przeszkadza.

     Brakuje nam prawdziwych ojców, a tym samym lepszych synów. Bez nich nasze społeczeństwo coraz bardziej pogrąża się w bezładzie i pomieszaniu wszelkich zasad i wartości. Jeśli zgadzasz się z tym i czujesz niepokój, zapraszam do tej lektury…


Karolina Ludwiczak

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej