Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Tęczowa Biblia

Małgorzata Biegańska-Bartosiak, Monika Bąk

Tęczowa Biblia

Wydanie: Warszawa 2007
ISBN: 978-83-7146-244-3
Ilość stron:  434
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 36.00 zł Nasza cena: 32.40 zł

     Opis:

     Tęcza jest znakiem przymierza Boga z całą ludzkością i z każdym człowiekiem. Zawierając przymierze z Noem, jego rodziną i "każdą istotą żywą" (Rdz 9, 12), Bóg rozciągnął "łuk na obłokach" jako znak wiecznego przymierza. To przymierze, wielokrotnie później odnawiane i pogłębiane, było niewątpliwie znakiem niepojętej miłości Bożej, której pełnia ujawniła się w Jego Synu, Jezusie Chrystusie.

     Książka ta stanowi doskonałą pomoc we wprowadzaniu dzieci do zrozumienia Bożej miłości i planu, jaki Bóg ma dla każdego człowieka. Biblijna historia zbawienia ukazuje, że tak jak w świecie działają prawa fizyczne, tak samo jest i w życiu duchowym każdego człowieka. Dzieci słuchając opowiadań z tej książki łatwo zrozumieją, że:

     1. Bóg miłuje każdego człowieka i ma dla niego plan wspaniałego życia.
     2. Grzech oddziela każdego bez wyjątku od wspólnoty ze Świętym Bogiem.
     3. Jezus Chrystus jest Bożym i jedynym rozwiązaniem problemu grzechu człowieka.
     4. Tylko osobiste położenie zaufania w Jezusie jako Panu i Zbawicielu otwiera drogę do wiecznego zbawienia.

     Tęczowa Biblia to pomysł na wspaniały prezent dla dzieci na wiele okazji oraz świetna pomoc dla rodziców, opiekunów, katechetów i wychowawców.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 ewa: 20.11.2007, 19:09
 Tłum ...i ..grzesznik...bogaty....Musi wznieść się nad tłum,ponieważ sam był w nim "karłem"tym duchowym:nielubiany,nieszanowany...przez tłum.ZaJezusem szły tłumy;tłum wołał "hosanna"ale także "ukrzyżuj go",tłum chciał zagłuszyćwołanie niewidomego...i szemrał,gdy widział,że Zacheusz doświadcza CUDU SPOTKANIA z TAJEMNICĄ... .Ale w tłumie byli CI ,którzy towarzyszyli PANU w cierpieniu w czasie drogi krzyżowej...i trwali z NIM do końca pod KRZYŻEM.Aby spotkac PANA trzeba ZOSTAWIC TŁUM..."nie słyszeć zagłuszania... i szemrania..trzeba miec ODWAGĘ a może też i fantazję...
 ewka: 11.11.2007, 13:22
 dziekuje Tobie Renato za Twoje wiersze i opowiadania.one daja tyle do myslenia i zastanowienia sie nad swoim zyciem ,pozdrawiam im pisz wiecej
 Renata: 05.11.2007, 20:04
 To, co Ty teraz napisałaś Izo....ktoś kiedyś powiedział to samo, po przeczytaniu mej książki Promyczek.... że zmienił tam tylko imiona a powstała historia jej rodziny, historia tak żywa i tak piękna....to jej pomogło zrozumieć czym jest choroba, cierpienie i śmierć osoby ukochanej. Ps. Izo, nie jestem żadna Pani, jestem taka jak Ty, taka jak inni, zwracaj się do mnie po imieniu ;). Dzięki :)
 Iza: 05.11.2007, 19:05
 Piękne ? Już nie wiem co mam napisać,za każdym razem gdy czytam , to tak jak bym czytała o sobie,ale to dodaje mi siły do dalszego życia. Dziękuję Pani Renato. Z BOGIEM...;-)
 ardawl: 05.11.2007, 04:03
 Tak jak poprzednio napisze i teraz docierasz do nas. Dziekuje Renato za te slowa. To wiele bardzo wiele jak zwykly grzesznik zaplacze nad soba czytajac to co piszesz-wiec pisz, pisz dalej.
 Renata: 04.11.2007, 17:37
 Pięknie...? Kredko to życie a ono bywa rożne, sama zapewne przekonałaś się o tym nie jednokrotnie. Ale warto żyć ...no właśnie, bo ono jest piękne, bo z Nim i w Nim. A łzy? ...no cóż, łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią. Dziękuję Ci Kredko jak i innym, którzy tu wchodzą, czytają, piszą.... jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Dziękuję Wam :). Adminowi też, że zgodził się na me rozważania :)
 Kolorowa kredka: 04.11.2007, 15:26
 Czy Ty zawsze musisz pisać tak pięknie?! Pzez Ciebie zawsze mam łzy w oczach, gdy czytam Twoje artykuły :) Dziękuje Ci za nie...
 anula: 04.11.2007, 10:19
 Renatko, Ty wiesz ,ze to co piszesz zawsze jest aktualne i piekne i takie zyciowe!proszę Cie pisz wiecej i zycze blogoslawienstwa na kazdy dzień..anula
 Kaśka: 03.11.2007, 23:11
 czuję jakbym czytała o sobie... dziękuję..
 Magdusia: 03.11.2007, 21:31
 Reniu dziekuje Ci za te piekne slowa.Daja duzo do myslenia.Sa poprostu cudowne!!! Kazde Twoje rozwazanie duzo mi daja pomagaja mi w zyciu.Pokazuja jak zyc.Zapewniam o pamieci modlitewnej.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej