Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Seksualność - błogosławieństwo czy przekleństwo?

Ks. Marek Dziewiecki

Seksualność - błogosławieństwo czy przekleństwo?

Wydanie: Kraków 2004
ISBN: 83-89289-46-6 
Ilość stron:  184 
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Salwator

Sugerowana cena wydawcy: 13.90 zł Nasza cena: 12.51 zł

     Opis:

     Kościół przypomina współczesnemu człowiekowi, że dojrzale przeżywana seksualność jest sposobem wyrażania miłości wiernej i wyłącznej miłości małżeńskiej oraz miejscem odpowiedzialnego przekazywania życia. Natomiast seksualność przeżywana w sposób oderwany od prawdy, miłości i płodności staje się miejscem wyrażania przemocy i przekazywania śmierci.

     Więź z Bogiem jest najlepszą gwarancją, że nasza seksualność będzie zintegrowana z naturą i powołaniem człowieka i że będzie komunikować wyłącznie to, co jest zgodne z zamysłem Stwórcy, a zatem wierną, odpowiedzialną i płodną miłość małżeńską i rodzicielską. Książka jest opracowaniem sesji, która została wygłoszona w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 Anna: 26.01.2008, 12:17
 Bardzo ujęło mnie to...zwłaszcza tak dogłębnie poczułam ostatnie słowa CZUJĘ SMAK ŻYCIA GDY W TOBIE UMIERAM. Chrystus jest naszą miłością i kocha nas nawet WTEDY, gdy upadamy,odchodzimy...A ja kieruję się w życiu(zwłaszcza gdy brakuje mi nadzieji) WSZYSTKO MOGĘ W CHRYSTUSIE,KTÓRY MNIE UMACNIA.
 ewa: 15.01.2008, 18:35
  Ktoś dzisiaj krąży Wokół mnie ... jacyś ludzie ... tylko ...czy DOBRZY ... ? Badźcie ze mną modlitwą .. .
 ewa: 15.01.2008, 06:32
  " O Duchu Święty , Duszo mej duszy , UWIELBIAM CIĘ ... Oświecaj mnie , prowadź mnie , umacniaj , pocieszaj i nauczaj , co mam CZYNIĆ , ROZKAZUJ MI ! Poddaje się chętnie wszystkiemu , czego ode mnie ZAŻĄDASZ , Pragnę Wszystko Przyjąć , co na mnie dopuścisz . Daj mi TYLKO Poznać Twoją Świętą WOLĘ !AMEN ( Kard . Marcier , Prymas Belgii ). " GODNOŚĆ - termin ZAPOMNIANY ..." BOŻE mój KLĘKAM i całuję ZIEMIĘ przed TWOIM MAJESTATEM i BŁAGAM .... pRZYWRÓĆ mi , Przywróć nam- LUDZIOM - Twojemu Stworzeniu TWOJĄ GODNOŚĆ - Wróć nas do ŹRÓDŁA ... do Ciebie ! PANIE - Wołam !!! Głośno !!! Przywróć mi Godność , Którą Utraciłam , Zmyj Wodą Twoją - ŁASKĄ MOJE gRZECHY , które wołają do Nieba o WODY CHRZTU , abym znów BYŁA > CAŁA TWOJA > i Posiadała Wielką GODNOŚĆ , którą mnie i każdego z nas OBDAROWAŁEŚ STWARZAJąC NA SWóJ OBRAZ I PODOBIEńSTWO < BOżE OJCZE - BOżE SYNU - BOżE DUCHU śWIęTY Skąd nam TA Łaska , abyś nas - PROCH i pył - Obdarzył TAK WIELKą GODNOśCIą - Podobieństwem do CIEBIE , Obdarzył nas WOLNĄ WOLĄ na WZÓR Duchów Aniołów a więc GODNOŚĆ BOŻA I ANIELSKA . Boże Wołam - SKĄDŻE MI TA ŁASKA .. - wszak nasi Rodzice ..adam i ewa - PODEPTALI ... TĘ gODNOŚĆ - a my jak dzieci , które - jabłko od jabłoni daleko nie odleci - TEŻ Deptaliśmy i DEPCZEMY Samych Siebie wCHODzĄc w GRZECHY CIĘŻKIE .. . WYBACZ NAM !!! wszak w Starym Testamencie - wysyłałeś Proroków , przypominali ludziom o POKUCIE - i byli - NIEKTÓRZY POSŁUSZNI !!!zakładali Wory Pokutne - posypywali sie popiołem - i żAłOWALI - BO GROZIłO IM WIELKIE NIESZCZęśCIE - ... I WRóCIłA łASKA , UJRZELI TWOJE OBLICZE , DOśWIADCZYLI SZCZęśCIA ... . i my Dzisiaj Pytamy - CO MAMY CZYNIć ??????? aby NASTAł w Naszym DOMU - OJCZYźNIE - SPOKóJ I POKóJ !!!! PANIE ... MóW BO PYTAM ..WRóćCIE do WIELKIEJ CISZY - Klękam przed Ojcami Kartuzami - STRAżNIKAMI FUNDAMENTU GODNOśCI . BóG CAłUJE Każdą cząstkę ICH BOLESNEJ DUSZY NOSZACEJ STYGMATY W CIELE > MęKI PAńSKIEJ .......... i Wróćmy do BAJKI ... O DWóCH TAKICH , CO UKRADLI KSIężYC - KORNELA MAKUSZYńSKIEGO ( PIEKNA BAJKA ) I Pięknie żYLI Ludzie Zapiecka - GODNIE chociaż BIEDNIE . NIECH i nASZ DOM - POLSKA -Bedzie GOdny chociaż Biedny . SłUCHAJMY GłOSU PANA ! WYPEłNIAJMY WOLę BOżą A ZA JANEM PAWłEM II Powiemy " POKóJ JEST MOżLIWY ! POKóJ JEST Obowiązkiem " . Pokój to WYLECZENIE DUSZY ! NIECH ZAPANUJE SERCA POKóJ I SPOKóJ a Wróci GODNOŚĆ w Pełni czyli ZAMIESZKA BóG POśRóD NAS . SCHYLAM Czoło przed LUDZMI MORZA I RODZINAMI TRAGEDII sprzed 15 lat . Pokój Wszystkim.
 Alicja: 14.01.2008, 23:56
 :)...znów łza spłynęła po moim policzku
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej