Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Żyć jak dziecko. Medytacje na podstawie "Małego Księcia"

Antonio González Paz

Żyć jak dziecko. Medytacje na podstawie 'Małego Księcia'

Wydanie: Kraków 2009
ISBN: 978-83-7482-260-2
Ilość stron:  172
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Espe

Sugerowana cena wydawcy: 23.00 zł Nasza cena: 21.85 zł

     Opis:

     Jest to oryginalny komentarz do "Małego Księcia" - książki, która zawiera w sobie pełną wiedzę o życiu. Komentarz ten ma pomóc czytelnikowi modlić sie i rozważać mądrości przekazane w "Małym Księciu".

     Otworzyć się z sercem dziecka na Tajemnicę - tajemnicę drugiego człowieka i Boga - nieuchronnie oznacza obudzić pragnienie poznania tej tajemnicy, zgłębiania tego, co dotąd nie zostało poznane, by móc kochać jeszcze bardziej. To poznanie dokonuje się jednak powoli i stopniowo. Trzeba umieć czekać, czasami bardzo, bardzo długo.

     Lotnik pragnął poznać swego małego towarzysza. Starał się wykorzystywać najbardziej zwykłe okazje, by zapytać: "Skąd pochodzisz?"; "Gdzie jest twój kraj?"; "Dokąd zamierzasz zaprowadzić baranka?". A Mały Książę konsekwentnie unikał bezpośrednich odpowiedzi, przez co z pewnością nie ułatwiał przyjacielowi zadania. Strzegł swej intymności. Jedynie dzięki przypadkowo wypowiedzianym zdaniom lotnik mógł powoli odtwarzać losy niezwykłego chłopca i przekraczać próg tajemnicy...

     Podobny niepokój i pragnienie poznania stale towarzyszy tym, którzy czytają Pismo Święte. Człowiek wierzący gorąco stara się zgłębić tajemnicę Boga, kierując do Niego błagalne słowa.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej