Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Odkryj siłę radości, która jest w tobie

Marino Parodi

Polecamy
Odkryj siłę radości, która jest w tobie

Wydanie: Kraków 2006
ISBN: 83-7482-033-0 
Ilość stron:  232
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: eSPe

Sugerowana cena wydawcy: 25.00 zł Nasza cena: 23.75 zł

     Opis:

     Wszyscy pragniemy w pewien sposób zmienić nasze życie i w głębi duszy wiemy, że dysponujemy wielkim potencjałem, najczęściej jednak - do tej pory - niewykorzystanym. Kogo z nas, przynajmniej raz, nie ogarnęła radość życia przełamująca wszelkie ograniczenia? Wszystkim nam zdarzało się spotkać ludzi przeżywających głęboką tragedię, a jednocześnie mocno kochających życie. Zatem to do ciebie należy podjęcie decyzji o przemienieniu bólu w radość, a szarych dni, które wydają się puste i ponure, w barwny wachlarz możliwości i w nieustannie nowe niespodzianki.

     Autor niniejszej książki proponuje, aby przejść konkretną drogę: zaczyna się ona od nowego spojrzenia na życie, prowadzi do zyskania pełni świadomości, a w konsekwencji do dokonania życiowych wyborów. Prawdziwe historie, które zostały w tej książce opowiedziane, przekonują nas, że pójście taką drogą zawsze jest możliwe, o ile tego chcemy. Wszyscy narodziliśmy się do radości. Wszyscy, a zatem także i ty. Tę prawdę należy odkryć, a później nią żyć. Na czym polega jej sekret? Na tym, abyśmy się nauczyli: chcieć, modlić, wybaczać, dziękować, kochać i...

     Recenzje książki:

Życie jest piękne... przy odrobinie wysiłku...

     Marino Parodi stawia tezę, że niezależnie od wieku, wyglądu, statusu materialnego czy społecznego każdy może być szczęśliwy.

     Jakże to niemodne stwierdzenie. Dzisiaj przecież nie można być szczęśliwym, nie będąc pięknym, młodym i bogatym. Nie można przeżyć szczęśliwie życia, nie jeżdżąc na nartach, nie wyjeżdżając na wczasy najlepiej w egzotyczne kraje, czy nie mieszkając w domku z basenem. Nie wierzycie? Otwórzcie kolorowe magazyny, włączcie telewizję! Albo lepiej nie! Apeluję do wszystkich, którzy nie mają urody Claudii Schiffer czy Dawida Beckhama (oczywiście przy założeniu, że o gustach się nie dyskutuje), nie dysponują wielkimi pieniędzmi czy tytułami, skupmy się na naszym tu i teraz, na naszym życiu i przemyślmy tezy z książki pod znamiennym tytułem: Odkryj siłę radości, która jest w tobie. 10 małych kroków do szczęścia.

     Po pierwsze: "Powinniśmy przestać próbować przeżyć życie, a zdecydować się żyć raz na zawsze". Podstawą szczęścia jest zatem odkrycie świata naszego ducha. "Królestwo Boże jest wśród was". I należy odróżnić prawdziwą radość od satysfakcji finansowej czy zawodowej. Radość, jak twierdzi autor książki, to wybór, to decyzja. Należy więc poznać życie, zaakceptować je i przekształcać. Autor zachęca, aby oduczyć się poszukiwania szczęścia w tym, co zewnętrzne, czyli na przykład w kontaktach z innymi. Postuluje, że szczęście to kwestia wnętrza i im wcześniej to pojmiemy, tym lepiej dla naszej doczesności i... wieczności.

     Po drugie: "Wyznacz sobie dziesięć konkretnych celów, które powinieneś osiągnąć, by w twoim życiu nastąpił przełom". Brzmi to jak wezwanie z pseudonaukowych poradników dotyczących życia psychicznego, ale na szczęście autor nieco to pogłębia. Twierdzi nieco prowokacyjnie, że to myśl stwarza rzeczywistość. Zwraca uwagę na wartość tzw. pozytywnego myślenia, które niezwykle wpływa na nasze samopoczucie, relacje z innymi czy wręcz zdrowie fizyczne.

     Po trzecie: książka niezwykle bogata w znaczenia, wymaga świadomego czytelnika, który zechce pochylić się nad całymi fragmentami czy zdaniami, wypowiadanymi przez autora. Próbuje łączyć doświadczenie osobiste Parodiego z wiedzą religijną, psychologiczną i duchową. Istotna nie tylko dla tych, którzy są nieszczęśliwi, ale także dla tych, którzy gubią prawdziwe szczęście, utożsamiając je z chwilową popularnością, zyskiem czy powodzeniem.

     Po czwarte, piąte i dziesiąte. Książka warta naszego czasu, szczególnie w momentach życiowych remanentów, nie tylko noworocznych. Na odkrywanie radości w sobie przecież zawsze jest czas. Autor zapewnia, że na drodze szukania szczęścia nieodzowne jest Słowo Boże i modlitwa. Każdy rozdział zawiera teorię, przykłady z życia ludzi oraz praktyczne wskazówki. Ta przejrzysta formuła niezwykle ułatwia odbiór. A zatem jak woła Parodi: "Zabierzmy się do pracy!"


Joanna Nowakowska

   

Wasze komentarze:
 rut: 08.04.2008, 22:44
 Uzdrow mnie Panie.... tyle we mnie egoizmu. Uzdrow mojego Ukochanego.... Nie mam sil by znosic jego alkoholizm ale cos we mnie mocno wierzy ze wyzdrowieje.... Chwytam sie Ciebie Panie za rabek szaty jak niewiasta cierpiaca na krwotok. ...wierze.... ...kocham.... ...prosze modlcie sie za mnie....
 Asia: 04.04.2008, 12:19
 Piękne... Bóg jest Miłością ! :)
 bela: 04.04.2008, 10:18
 Największą radością człowieka jest spotkanie z Jezusem Chrystusem.
 an: 04.04.2008, 09:40
 Okoliczności dnia nam każą... z zamiarem.... wprowadzić Pana do swojego ogrodu życia :) Oglądać oblicze Boga to widzieć Jego istotę, Jego miłość, JEGO SAMEGO :)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej