Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwy Jana Pawła II

Anna Matusiak

Polecamy
Modlitwy Jana Pawła II

Wydanie: Kraków 2008
ISBN: 978-83-7482-229-9 
Ilość stron:  160
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: eSPe

Sugerowana cena wydawcy: 12.90 zł Nasza cena: 12.26 zł

     Opis:

     Książka "Modlitwy Jana Pawła II" jest zbiorem przepięknych oracji, jakimi Papież-Polak prosił Boga, dziękował Mu, albo Go przepraszał. Zawiera też akty zawierzenia - świata, ludzkości, Kościoła - kierowane przez Ojca Świętego do Boga lub do Jego Matki.

     Modlitwy proponowane w niniejszym zbiorze zostały tak dobrane, by pomodlić mógł się nimi każdy. Niech służą w rozmowie z Bogiem kapłanom i rodzicom, politykom i wychowawcom, ludziom nauki i ludziom sztuki, biednym i bogatym, starszym i młodszym - wszystkim. Zwykle modlimy się wypowiadając różne formuły. Niniejsza książka pozwoli nam pomodlić się słowami wypowiedzianymi przez Namiestnika Chrystusa.

     Recenzje książki:

Człowiek modlitwy

     Znakiem charakteryzującym Jana Pawła II była modlitwa. Ta niewielka książeczka pozwala nam uczyć się od Mistrza. Ojciec Święty powierzał Bogu wszystko, ze wszystkim się do Niego zwracał, dlatego właśnie ta publikacja staje się dobrą propozycją dla nas wszystkich.

     Modlitwa może mieć różny charakter: modlitwą można przepraszać, dziękować, prosić... Często brakuje słów i wtedy milczenie staję się modlitwą... Modlitwy w tej książeczce zostały tak dobrane, by każdy mógł się nimi pomodlić. Jest ona również świadectwem tego, że Ojciec Święty w swojej modlitwie pamiętał o wszystkich. Modlił się, a my dziś możemy modlić się z nim za rodziny, za młodzież, za ofiary przemocy, za ofiary Holocaustu, za Naród Polski, za prześladowanych i prześladowców, za ludzi głodujących... Słynne "Totus Tuus" miało wiele wymiarów. Zamieszczono więc również wybrane akty zawierzenia Matce Bożej, w których na nowo można odszukać samych siebie i swoich bliskich.

     Dodatkowym atutem tej publikacji są umieszczone przypisy dotyczące miejsc, w których słowa tych modlitw zostały wypowiedziane. Przez chwilę można myślą przenieść się do tamtych chwil i usłyszeć głos Papieża Polaka.

     Modlitwy Jana Pawła II mają szczególny charakter. Wczytując się w usłyszane wcześniej słowa można odczytać je głębiej i bardziej osobiście. Słowa użyte przez Ojca Świętego nie zostały wybrane przypadkowo, a ich znaczenia nabierają innego wymiaru. Gdy podczas modlitwy brakuje nam słów, możemy skorzystać z tej publikacji. Daje ona niezwykłą możliwość modlitwy z Ojcem Świętym. Jednocześnie przypomina o tym, co w życiu naprawdę ważne.


Elżbieta Jasińska

   

Wasze komentarze:
 Basia: 24.04.2019, 20:05
 Nie mam z czego zyc
 Piotr: 09.04.2019, 12:56
 Panie Jezu moj panie przyjacielu ratuj mnie bo gine moje zycie sie sypie ciezar dlugow mnie dobija jak krzysz lezacy na mych barkach jest tak ciezki ze nie mam sily sie podniesc a szatan caly czas doklada ciezar krzyza i zuca klody pod nogi abym sie potykal i przewracal z mojmi dlugami i nie mial sily walczyc tylko sie poddac ratuj Panie Jezu pomoz posplacac moje dlugi abym zaczol normalnie zyci a moja rodzina doznala spokoju i zapanowala radosc i milosc z calej duszyczki cie oto prosze amen
 mama: 15.02.2019, 19:02
 Jezu prosze uzdrów Jakuba z epilepsji i upośledzenia psychoruchowego.
 A : 20.01.2019, 14:37
 Jezu słodki prosze niech on do mnie wróci, pomóż mu wstać na nogi żeby przezwyciężył to co złe razem z Tobą! Kocham Cie Jezu ufam Tobie. W Tobie moja cała nadzieja.
 Bożena: 26.08.2018, 10:36
 Boże pomóż mi zwalczyć tę chorobę
 Mama: 29.11.2017, 01:52
 Boże, wysłuchaj mnie i uzdrów Leonardka. Spraw, by dobrze słyszał. Ja wierzę, że możesz to zrobić ot tak. Daj mi nadzieję i wskaż drogę w postępowaniu. Proszę i Dziękuję.
 Emilka: 10.02.2017, 12:44
 Panie Jezu wołam do Ciebie jak Bartymeusz Rabbuni proszę o łaskę macierzyństwa.
 MARZENA: 14.01.2017, 18:19
 Boze nigdy mnie nie opuszczaj i daj uwierzyc w siebie i powiedz ze bedzie dobrze ze dam rade bo ty jestes ze mna i jest tam gdzies ten ktos
 adam: 16.01.2015, 23:21
 Boże zawsze o Tobie pamiętałem, nie zawsze Ciebie słuchałem , dzięki za opiekę.
 aleks: 28.11.2014, 15:10
 O mnie Jezus zapomniał...daje mi to czego nie mogę unieść. Tyle razy modliłem się o śmierć... Dlaczego ?????
 as: 28.06.2010, 10:09
 Jezus pyta znajc odpowiedz. Co chcesz abym Ci uczyniB? Jaka odpowiedz jest pierwsza ... ?
 Beata: 31.05.2008, 13:17
 Panie, spraw żebym Ci zaufała i nigdy się od Ciebie nie oddaliła...
 AN: 30.05.2008, 13:13
 Słońce dziś wzeszło :) życzmy sobie jak najwięcej słońca
 krzysztof: 29.05.2008, 16:29
 piękne słowa, piękne rozwazanie i piękna modlitwa. Bardzo mnie dotknęło to co napisałaś, Znam to uczucie bardzo dobrze, tez sam sobie funduję ból, zawierzając ludziom, robiąc sobie z nich bożków. Odchodząc i wracając do Jezusa, który przyjmuje mnie takiego jakim jestem, poranionego, oszukanego powalonego na ziemię przez ten świat, upadającego w wierze. Ale nie potępiasz mnie Jezu, okazujesz swoją miłośc i cierpliwość, czekasz na mnie, mówisz do mnie tylko ja nie zawsze słyszę to co mówisz a tylko to, co chcę usłyszeć. Słaba jest moja wiara. Umacniaj mnie Jezu w wierze i pozwól wtulić się wTwe ramiona. Pragnę Cię potrzebuję i uwoelbiam. A Tobie Renatko bardzo dziękuje za te słowa, które sa równiez świadectwem.
 An: 29.05.2008, 13:23
 "Mnie nikt nie pyta jak łzy gorzkie umiem kryć... Ale Pan! Jest i będzie zawsze... nie ma samotności, gdy wiemy, że On jest albo Matka... Boża.
 wiatr: 29.05.2008, 13:12
  No widzisz Reniu..." Jest taka cierpienia granica ..." , która zamyka nasze nieustanne szukanie i o grzech się potykanie , a potem jasność , światło się pojawia ...KRZYŻ widzimy i już same dalej nie kroczymy ...pozdrawiam Cię serdecznie i ...uśmiechnij się ...z Bogiem .
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej