Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitewnik za wstawiennictwem Jana Pawła II

Praca zbiorowa

Modlitewnik za wstawiennictwem Jana Pawła II

Wydanie: 2007
ISBN: 978-83-60293-76-8 
Ilość stron:  248
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Rafael

Sugerowana cena wydawcy: 15.00 zł Nasza cena: 14.25 zł

     Opis:

     Na pamiątkę drugiej rocznicy odejścia do domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II.

     Pierwszy modlitewnik z obszernym zbiorem modlitw za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Opracowany przez ks. prof. Henryka Romanika, ze wstępem ks. biskupa Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego i przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski do Spraw Wychowania.

     Wśród tekstów proponowanych w modlitewniku znajdą Państwo m.in. modlitwę Anioł Pański, koronkę do Miłosierdzia Bożego, rozważania różańcowe, przygotowanie do spowiedzi świętej, refleksje o stacjach drogi krzyżowej, modlitwę za ojczyznę, modlitwy rocznicowe - osobiste dziękczynienia za sakramenty i związane z życiem Jana Pawła II, litanię do świętych szczególnie bliskich papieżowi, litanię rodzinną do Bożej Opatrzności czy nowennę o Kościele u progu trzeciego tysiąclecia. Książkę rozpoczyna modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

     "To był papież głębokiej modlitwy, świadek modlitwy. Dobrze więc, że powstał modlitewnik oparty na nauczaniu i myślach Sługi Bożego Jana Pawła II, wyrastające z tej wspaniałej modlitwy wielkiego i świętego papieża. (...) Moja radość jest tym większa, że niezasłużenie było mi dane być uczestnikiem modlitwy Papieża, wtedy gdy był w Krakowie i potem gdy był papieżem. Ufam więc, że książeczka zatytułowana "Modlitewnik. Za wstawiennictwem Jana Pawła II" będzie dobrze służyć przez najbliższe miesiące do kanonizacji Sługi Bożego. Pozostanie też jako przewodnik po drogach modlitwy także wtedy, gdy będziemy się modlić do Boga przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Ufam zaś, że stanie się to rychło i o to się modlimy". (ks. bp Kazimierz Nycz)


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 ardawl: 16.06.2008, 10:51
 Gdy upadek nadzieje grzechem przygniata, srogi miecz sumienia serce rozcina, sami w swą duszę kamieniem pogardy rzucamy. Upadamy nie chcąc nawet wstać - by upaść znów. Jest Dłoń, Ta Jedyna, Ta Święta - Dłoń Która czeka. Matka Tę Dłoń Świętą cierpliwie podpiera by czasem przez czas nie zemdlała - a Ojciec Kocha - Zawsze Kocha. Jezu o jedno siebie proszę Byś Dłużej juz nie czekał, niech kiedy w upadku leżę wzniosę w końcu wzrok mój ku niebu zobaczę, ujrze i podam mą dłoń Byś Już nie czekał.
 Magda: 14.06.2008, 21:33
 Swietym nie jest ten, kto nie upada, ale ten, kto caly czas sie podnosi.... Dobrze ze jest Sakrament Pojednania. I ten znak Krzyza nad glowa. I te slowa - Idz w Pokoju. Pan odpuscil Tobie grzechy... TO jest nasza nadzieja i sila do walki. Nawet jesli wracamy ponownie i ponownie.... Wracamy do Ojca, ktory nas tak kocha, ze otwiera swoje ramiona szeroko i .... przytula nas do serca.
 Kasia: 13.06.2008, 18:55
 Amen.
 wiatr: 13.06.2008, 10:38
  Jezu , niech nie usłyszy Twoich słów ...nie znam Ciebie .., bo pierwej Ją Umiłowałeś niż w łonie matki stwarzałeś . Wichry złowrogie powalić na ziemię ją pragną , aby nigdy nie powstała i Twojego Miłosierdzia doznała ; ale TY Panie Jej Miłość do Siebie widzisz, Jej pragnienie w Tobie trwania i swojej słabości w Twoim Sercu zamykania. Daj Jej Panie Moc Twoją , Radość ofiary ..., mężnie pokonywać pokusy świata tego; TY SAM Ją osłaniaj , chroń i broń .
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej