Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie wstydzę się Jezusa

     Agnieszka Radwańska Jakub Błaszczykowski, Marek Jurek, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Jadwiga i Dariusz Basińscy, Marek Citko, Jerzy Skoczyłaś, Magda Anioł, Robert Friedrich noszą breloczki z napisem "Nie wstydzę się Jezusa". Zostali ambasadorami ogólnopolskiej akcji pod takim hasłem.

     - Myślę, że każdy, gdy jest ciężko, gdy pojawiają się problemy i kiedy nie można już liczyć na lekarzy, zaczyna odwoływać się do wiary. To są chwile, kiedy woła się do Boga, choć na co dzień nie zawsze się o tym pamięta. Jestem przekonany, że Chrystus pomaga w życiu codziennym. I staram się o tym mówić, o wierze i modlitwie, by ludzie nie zapominali, co jest najważniejsze - uzasadnia swoje włączenie się do akcji piłkarz Jakub Błaszczykowski.

     - Jadę pociągiem i przed posiłkiem w Warsie myślę, czy się przeżegnać, czy nie... Czasem mnie stać, czasem nie. Jestem gdzieś na planie reklamowym czy filmowym i mam w torbie książeczkę o Różańcu, a obok siedzi operator, który czyta o Dalajlamie. Prawdopodobnie ten ktoś jest traktowany jako "człowiek poszukujący", a ja z tą książeczką jestem "badzie-wiarzem". Dlaczego tak o sobie myślimy? Mam nadzieję, że breloczek "Nie wstydzę się Jezusa" jest kolejnym krokiem do tego, żeby szukać Jezusa, żeby pogłębiać swoją wiarę. Nie tylko mam go nosić, ale, kiedy na niego spojrzę, przypomnieć sobie o czymś, co już kiedyś podjęłam - wyjaśnia decyzję o noszeniu breloczka Jadwiga Basińska z Kabaretu Mumio.

     - Nie chcę rzeczywistości, która eliminuje Jezusa i krzyż. Myślę, że noszenie krzyża, w sensie cierpienia, to jest też zgodzenie się na bycie prześladowanym, to świadczenie swoim życiem o Jezusie, z czym za łatwo nie jest - tłumaczy swój wybór jej mąż Dariusz, towarzyszący żonie również na scenie kabaretowej.

     Metalowy breloczek, który noszą ambasadorzy akcji, ma pomagać innym przyznawać się do wiary katolickiej.

     - Wierzący to nie "moherowy beret" - choć taki obraz jest dziś kreowany. Próbuje się wmawiać, że osoby życia publicznego nie mają nic wspólnego z wiarą. Wielu katolików obawia się przyznawać do Chrystusa. Dlatego zaprosiliśmy do akcji znanych i popularnych, żeby odkłamywać te mity - mówi Grzegorz Pabijan, jeden z pomysłodawców akcji, członek Krucjaty Młodych.

     Początkiem był incydent sprzed trzech lat w XIV LO we Wrocławiu. Troje uczniów przy wsparciu dyrektora szkoły zażądało usunięcia krzyża ze ściany. Sprawa została nagłośniona w mediach. - Chcieliśmy pomóc obrońcom krzyża - mówi Grzegorz Pabijan. - Dlatego Krucjata Młodych zorganizowała w tamtejszym liceum debatę, po której uczestnicy rozdawali uczniom breloczki z napisem "Nie wstydzę się Jezusa". Byliśmy mile zaskoczeni, kiedy około 500 osób w potężnej auli liceum stanęło murem po stronie obrońców krzyża. To był dla nas sygnał 0 potrzebie organizowania podobnych akcji, które budziłyby uśpionych katolików.

     Akcja "Nie wstydzę się Jezusa" ruszyła w lutym tego roku za pośrednictwem internetu. - Dzisiaj mamy niemal 490 tys. "brelokowiczów". Na Facebooku lubi nas 14 tys. osób - podsumowuje Grzegorz Pabijan. By włączyć się w akcję, trzeba wejść na stronę http://www.mt1033.pl i zamówić bezpłatny brelok, zostawiając podstawowe dane do wysyłki. Chętni składają dobrowolną ofiarę. Brelok można nosić przypięty do odzieży, torebki, położyć na biurku. Ważne, by znajdował się w widocznym miejscu. Można zaangażować się w akcję bardziej, przystępując do Krucjaty Młodych, co wiąże się ze spełnianiem raz dziennie uczynku miłosierdzia co do duszy. Krucjata liczy już 1,7 tys. osób.

     - Kiedy pojawia się w środowisku jedna osoba, która mówi, że nie wstydzi się Jezusa, dołączają do niej inni katolicy. Zmieniają swoje zachowanie. Czekają tylko na pierwszy sygnał - zauważa Grzegorz Pabijan.

     Twórcy akcji planują zrobić jej podsumowanie po zamówieniu milionowego breloka. Kiedy? To będzie zależało, jak szybko znajdą się następni niewstydzący się Jezusa.

Irena Świerdzewska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 25 września 2011


   

Wasze komentarze:
 wierzący praktykujący: 11.10.2011, 19:46
 Sam jestem członkiem tej akcji i polecam każdemu kto nie ma odwagi głośno powiedzieć o swojej wierze żeby włączył sie do głoszenia o Jezusie. Nie czekajmy aż katolicyzm całkowicie zostanie zapomniany, ateiści wychodzą na ulice w swoich pseudo "procesjach" muzułmanie budują meczety, a my katolicy chowamy głowę w piasek! Walczmy z tą dyskryminacją kościoła nie wyzwiskami itp ale modlitwą i właśnie takimi akcjami jak "Nie wstydzę się Jezusa"! "Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem" - Mt 10,33 (główne hasło akcji).
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Arnolda JanssenaModlitwa do św. Arnolda Janssena

A po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwieA po ślubie... czyli jak dbać o miłość w małżeństwie

Miłość jest tylko jednaMiłość jest tylko jedna

Jak nie stracić swego czułego sercaJak nie stracić swego czułego serca

Czystość dotyczy całego człowiekaCzystość dotyczy całego człowieka

Najbardziej popularne

Modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła IIModlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II

Psalm 51Psalm 51

Psalm 121Psalm 121

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej