Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie zostawie was sierotami

     I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16,15-20)

     Jak wspaniale byłoby, gdyby Jezus nie odszedł z ziemi! Możemy sobie wyobrazić, jakim świetnym byłby przywódcą, jak wiele problemów by rozwiązał, tych zdrowotnych także, jak mógłby skierować nasze myślenie na odpowiednie drogi, tak że nie czynilibyśmy zła. Ale to tylko mrzonki, marzenia, bo dziś jest niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego i właśnie wspominamy Jego odejście. Chociaż w sercu pozostaje tęsknota za kimś, kto wziąłby za rękę i poprowadził przez życie, to trzeba pogodzić się z rzeczywistością - Jezus jest w niebie!

     Przyznajmy jednak, że problem przewodnika prowadzącego przez życie istnieje. W różnych miejscach można usłyszeć głosy wskazujące, że ten czy ów jest przywódcą Kościoła, państwa lub innej grupy ludzi. Albo że jest jakimś autorytetem. Ale najczęściej słyszy się stwierdzenia, że brakuje takiego przewodnika. Bo rzeczywiście trudno się rozeznać we współczesnym świecie pośród tylu idei i poglądów. Zgubiliśmy gdzieś miarę dobra i zła, rozwodniliśmy prawdę, a ocenę rzeczywistości pozostawiliśmy poglądom słabego przecież człowieka. Jakże brak nam przewodnika!

     Czyżby Jezus zawiódł nasze oczekiwania zostawiając nas samych? Zanim wyciągniemy zbyt daleko idące wnioski z takiego pytania, zajrzyjmy do dzisiejszej ewangelii. Znajdujemy tam interesujące informacje. Naszą uwagę na pewno zwrócił opis cudownych znaków, jakie towarzyszyć mają działaniom uczniów. Wydaje się, że autorowi tego tekstu nie tyle chodziło o pokazanie cudowności pierwotnego Kościoła, ile o zaznaczenie, że Kościół ten czyni to, co Jezus czynił za swojego życia na ziemi. A Jezus przecież nauczał, uzdrawiał, wskrzeszał umarłych. To Jego dzieło ma podjąć, według słów Jezusa, założony przez Niego Kościół. To On przedłuża działanie Zbawiciela. Co więcej, odchodząc Jezus nakazał nie czekać na swoje przyjście bezczynnie, ale pracować ze wszystkich sił, aby Dobrą Nowinę zanieść wszystkim ludziom.

     Nie szukajmy więc jakichś wielkich przewodników, bo już posiadamy jednego, pozostawionego nam przez naszego Pana. Przewodnika, który może kontynuować dzieło Jezusa. Jest nim Kościół Święty. Jesteśmy Jego częścią, zatem to od nas również zależy, czy inni zrozumieją tę prawdę. Głosząc Ewangelię na różnych drogach sprawmy, aby nikt nie czuł się opuszczony przez Boga.

ks. Piotr Klimek

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 24 maja 2009


   

Wasze komentarze:
 Ewa: 25.05.2009, 15:52
  KOŚCIELE .... Mój UMIŁOWANY .... to TY ... Otworzyłeś mi ... Szeroko ... Nieba Bramy !!! aż się Wszyscy Twoi Przyjaciele Zadziwli że ...ja ... pokalana ...w Twoich RAMIONACH ... STAŁAM SIĘ ... Nieskalana bo ... Wodą Oceanu ...grzechy moje zmyłeś ... ; Purpurą ... Amarantem ...mnie OKRYŁEŚ ... ! Mgła Wszystkie ...moje upadki ...niewierności ... w Bólach ... w Jasność ...PRZEMIENIŁA ... i CISZA ...Męczenników ...Świętych mnie Okryła ! O mój Umiłowany ... KOŚCIOŁEM Zwany ... w kąciku ostanio cicho siedziałam ...bo wiesz ... porządki trochę robiłam .. no i jak to bywa ... się pobrudziłam ...taki kocmołuch ...się ze mnie zrobił ...że aż Zachodu ... Słońca szkoda ... by mnie Uzdrowiła SPRAWIEDLIWOŚCI Woda !!! no ...ale TE OGNISTE ...Płomienie zamienione w Promienie ...mnie Uzdrowiały ... gdy przy Ojcu Pio ...u Franciszka i Klary ...kolana się moje zginały . Pokory ...skupienia Bogu Zawierzenia ...mnie uczyli ... bo ja ...tendencje ... NATURALNE ( od matki ewy wypłynęły) miałam ... no i czasami wbrew ROZUMOWI ...postępowałam ! Lucyferek ...ładne ...tym razem szaty przyodział ... miły głos miał ... jakby dobry ... ale napastliwy ... dokuczliwy ...ciekawski ... zazdrosny ... ; wszystko chciał Wiedzieć ... sam DUŻO ale niewiele mówił ... w osobę się zamienił i ze złości ...wściekłości zaczerwienił . " Ciekawe " dla KOGO Pracuje ...Tyle mnie wypytuje .... wiele mu powiedziałam ... bo zmiażdżyć go chciałam !!!!!!!!!! NIEPOKALANA ...Matka moja PRZECZYSTA ... Mocno Nocą CZUWAŁA ...gdy ...ona ...kark skręcić mi chciała . Więc lucyferku "drogi " padaj mi pod nogi , abym cię pokonała ...i ANIOŁA PANA ...Uratowała !!! KOŚCIELE ...w TOBIE POTĘGA ... niech lucyfer przed Tobą się uniża ... niech go Moce Świętych Pokonają i ludzi ...przez niego ...zniewolonych ...wyzwalają . Kościele Umiłowany w TOBIE Mieszka ...PAN nad Pany !!! Pokornie zginaj przed Nim kolana i niech Cała ZIEMIA ....>>>> KOŚCIÓŁ ...Będzie Rozśpiewana !!! AMEN ! Amen ! Amen !
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Wincentego PallottiegoModlitwa do św. Wincentego Pallottiego

Litania do św. Wincentego PallottiegoLitania do św. Wincentego Pallottiego

Ster życia, czyli o formacji sumieniaSter życia, czyli o formacji sumienia

U progu rajuU progu raju

O cokolwiek poprosisz...O cokolwiek poprosisz...

Najbardziej popularne

Życzenia dla BabciŻyczenia dla Babci

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Wyznanie wiary - CredoWyznanie wiary - Credo

Psalm 51Psalm 51

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej