Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005Wasze komentarze:
 Marcin: 04.04.2024, 23:06
 Św. Janie Pawle II proszę o opiekę
 Patrycja: 18.07.2021, 17:28
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o wstawiennictwo do Pana Boga o uzdrowienie mnie z mojej ciężkiej choroby jaką jest reumatoidalne zapalenie stawów. Kocham Cię cały czas się do Ciebie o to modlę. Dziękuję za wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Joanna: 02.03.2019, 10:21
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o wstawiennictwo do Matki Bożej Pompejańskiej o uleczenie mnie z cukrzycy.Proszę też Cię o błogosławieństwo.
 mama : 24.02.2019, 07:34
 Ojcze swiety prosze cie o modlitwe do boga za zdrowie dla corki
 anonim: 25.05.2017, 22:29
 Janie Pawle II, proszę Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie, o wyjście z choroby i możliwość życia, powrotu do prawdziwej mnie.
 Magda: 11.11.2016, 21:08
 Kochany Janie Pawle II bardzo prosze Cie abym wyzdrowiala abym miala sile zyc i wychowywac mojego kochanego syna. Prosze Cie o zdrowie dla mojej rodziny.
 Halina: 23.05.2016, 09:22
 Umiłowany ojcze święty pokornie proszę o uzdrowienie mojej siostry Agnieszki z raka pokornie dziękuję
 Marcin.: 13.03.2016, 15:56
 Janie Pawle II prosze cie całym moim sercem wysłuchaj mojego błagania i modlitw różancowych ,prosze abyś od mojej ukochanej odgonił złego spowrotem do piekła i zeby w jej sercu narodziła sie miłosc do mnie ,w tej intecji ofiaruje moją Nowenne Pompejańską (JESTEM JUZ W 42 DNIU MODLITWY ) a w dniu 54 czyli ostatnim wybieram sie na Jasną Góre i wierze w to ze przywioze wielki cud z tamtego cudownego miejsca ,
 ALICJA 24.02 2016: 28.02.2016, 13:52
 OJCZE SWIĘTY ,SWIĘTY JANIE PAWLEII BLAGAM O POTRZEBNE LASKI. OPIEKUJ SIĘ MOJĄ RODZINĄ I NASZĄ OJCZYZNĄ.
 iwona: 08.03.2015, 11:38
 Proszę Cię Ojcze o cud aby tata pokonał chorobe nowotworową
 Basia : 09.02.2015, 21:22
 Ty Ojcze doskonale wiesz czego w życiu pragnę. Proszę, aby było mi to dane ... Ufam Tobie !
 ja: 03.10.2014, 13:30
 Święty Janie Pawle II DZIĘKUJE za wszystko...Bogu za Ciebie DZIĘKUJE:)
 ja: 30.09.2014, 14:03
 Święty Janie Pawle II DZIĘKUJE za wszystko...Bogu za Ciebie DZIĘKUJE:)
 też mama: 19.09.2014, 09:40
 Ojcze Święty błagam Cię o wstawiennictwo o Boga i uzdrowienie Antosia Ratajczyka z ciężkiej choroby nowotworowej. To będzie moja jedyna prośba. O nic więcej nie proszę. Błagam Cię, poproś o łaskę dla tego chłopca, który pokazał światu czym jest miłość. Błagam Cię z całego serca
 Jolanta: 15.07.2014, 15:02
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę o wstawiennictwo u Boga Ojca w Niebie o zdrowie dla mnie i ulżenie w cierpieniu,abym doczekała przyjazdu mojego męża,Błagam o uzdrowienie.
 bernadetta: 25.06.2014, 13:32
 moj kochany ojcze sw JANIE PAWLE BLAGAM CÍE O WSTAWIENNICTWO WYJSCIA Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ DLA MNIE I DLA MOJEGO TATY JOZKA ZEBY ZDROWE MIAL OCZY DLA MAMY ZOSI KTORA TEZ JEST CHORA NA CUKRZYCE KAMICE ZOLCIOWA I PLUCA PROSZE WSTAW SIE ZA NAMI
 ANNA: 30.04.2014, 11:53
 Błogosławiony Janie Pawle II błagam Cię o uzdrowienie mojego prawego oka na którym zrobiła się zaćma podtorebkowa tylna i oczopląs chce widzieć bo to jest moje jedyne oko na które widze.Błagam uratuj mnie od operacji
 ANNA: 30.04.2014, 11:52
 Błogosławiony Janie Pawle II błagam Cię o uzdrowienie mojego prawego oka na którym zrobiła się zaćma podtorebkowa tylna i oczopląs chce widzieć bo to jest moje jedyne oko na które widze.Błagam uratuj mnie od operacji
 michal: 27.04.2014, 11:46
 dla mnie święty jest tylko Bóg i do niego się modle.I Jezus który oddał życie za mnie on uzdrawiał,
 michal: 27.04.2014, 11:45
 dla mnie święty jest tylko Bóg i do niego się modle.I Jezus który oddał życie za mnie on uzdrawiał,
(1) [2] [3]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej