Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

1. Bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II kard. Francesco Marchisano, odpowiedzialny za Bazylikę św. Piotra, ujawnił szczegóły swojego cudownego uzdrowienia dzięki modlitwie Ojca Świętego. Ten włoski kardynał zaprzyjaźnił się zks. bp Wojtyłą w 1962 r. Przed pięcioma laty poważnej operacji została poddana jedna z głównych szyjnych arterii, która dostarcza krew do mózgu. Niestety, podczas operacji, na skutek lekarskiego błędu, została sparaliżowana jego prawa struna głosowa. Mówił tak cicho i niewyraźnie, że nie można go było zrozumieć. Pewnego dnia przyszedł odwiedzić go Ojciec Święty. Dotykając chorego miejsca powiedział: "Nie lękaj się, zobaczysz, że Pan na nowo da ci głos. Będę się modlił za ciebie". W krótkim czasie po tym spotkaniu został całkowicie uzdrowiony.

2. Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia. W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe. Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".

Przesłał z Kanady
ks. Jacek Nowak TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-2005Wasze komentarze:
 Magda: 16.04.2014, 18:15
 PAPIEŻU KOCHANY JANIE PAWLE II PROSZĘ CIE O WSTAWIENNICTWO U NAJŚWIETNIEJSZEJ MARII PANNY O WYLECZENIE MNIE Z NERWICY NATRĘCTW ORAZ ZDROWIA WEWNĘTRZNEGO ,ŻEBY WSZYSTKIE CHOROBY JAKIE MAM ODESZŁY NA ZAWSZE . I PROSZĘ CIE TEZ O TWOJE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.
 Kasia: 24.03.2014, 15:37
 BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II PROSZĘ CIĘ O WSTAWIENNICTWO I ŁASKĘ ZA MNIE I MOJEGO SYNA , MOJĄ RODZINĘ.BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II WSTAW SIĘ ZA MNĄ O ROZWIĄZANIE MOJEJ SYTUACJI,ŻEBYM MIAŁA WSPANIAŁEGO MĘŻA,O UDANĄ OPERACJE NA SERDUSZKO MOJEGO SYNKA I ZDRÓWKO.ŻEBY PRZYJĘLI MNIE DO PRACY DO POLICJI.ŻEBYM WYGRAŁA SPRAWĘ O ODSZKODOWANIE ZA PORÓD.ŻEBY JAK NAJLEPIEJ UŁOŻYŁO MI SIĘ W ŻYCIU MOJEMU SYNOWI I MOJEJ RODZINIE ŻEBY NIGDY NAM NIEBRAKŁO JEDZENIA ,PICIA I PIENIĘDZY I WIARY W BOGA.PROSZĘ CIE O BLOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE.K
 gaga: 21.07.2013, 21:54
 prosze cie o wstawiennictwo u Boga o zdrowie dla mojej corki
 gaga: 21.07.2013, 21:50
 prosze cie o wstawiennictwo u Boga o zdrowie dla mojej corki
 ANIELA: 07.07.2013, 05:36
 O BLOGOSLAWIONY JAN PAWEL II OJCZE SWIETY WSTAW SIE ZA NAMI PROSZAC CIE O UZDROWIENIE MNIE DODANIE MI OTUCHY SILY WIARY I CIERPLIWOSCI W TYCH CIEZKICH CHWILACH MOJEGO ZYCIA ! bo .......... w zyciu chodzi o niebo !
 ANIELA: 07.07.2013, 05:36
 O BLOGOSLAWIONY JAN PAWEL II OJCZE SWIETY WSTAW SIE ZA NAMI PROSZAC CIE O UZDROWIENIE MNIE DODANIE MI OTUCHY SILY WIARY I CIERPLIWOSCI W TYCH CIEZKICH CHWILACH MOJEGO ZYCIA ! bo .......... w zyciu chodzi o niebo !
 Dorota: 01.05.2013, 19:29
 Ojcze Sw Janie Pawle prosze wstaw sie u naszego Ojca za moim synem uzdrow go z cukrzycy
 m.: 10.04.2013, 18:49
 Ojcze Święty proszę Cię, abyś pomógł mi w mojej niespełnionej miłości. Módl się i błogosław mojemu ukochanemu. Módl się za nas, aby nasz drogi życia się złączyły. Amen.
 Gosia: 02.04.2013, 01:08
 Ojcze Swiety Janie Pawle II prosze Cie o wstawiennistwo do Matki Bozej o zdrowie dla mnie i calej mojej Rodziny. Blagam o uzdrowienie mnie z nerwicy. Tak mi ciezko... pomoz mi prosze Wypros Ojcze dla nas lepsze jutro. Pomoz mi wytrwac w tym co sobie postanowilam
 Gosia: 02.04.2013, 01:07
 Ojcze Swiety Janie Pawle II prosze Cie o wstawiennistwo do Matki Bozej o zdrowie dla mnie i calej mojej Rodziny. Blagam o uzdrowienie mnie z nerwicy. Tak mi ciezko... pomoz mi prosze Wypros Ojcze dla nas lepsze jutro. Pomoz mi wytrwac w tym co sobie postanowilam
 ona: 11.08.2012, 11:22
 Proszę o wstawiennictwo u Boga. Proszę o zdrowie dla cioci
 bernadetta: 22.04.2012, 18:32
 moj ukochany ojcze janie pawle modl sie w mojej intencji o uzdrowienie z choroby nowotworowej
 Katarzyna: 19.01.2012, 19:46
 Błogosławiony Janie Pawle II módl się za mną, wyproś mi łaskę uzdrowienia i uwolnienia, siły i światła, łaskę powrotu do normalnego życia.
 roman krzysztofik: 23.10.2011, 15:13
 Janie Pawle Prosze Cie o Twoje wstawiennictwo i uproszenie u Maryii laski zdrowia i uzdrowienia z paralizu.
 mirka: 15.05.2011, 19:49
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE 2 PROSZĘ CIĘ O WSTAWIENNICTWO O MOJE UZDROWIENIE.MODLĘ SIĘ I WIERZĘ ŻE MI POMOŻESZ.
 jagoda: 08.05.2011, 12:31
 PAPIEZU KOCHANY JANIE PAWLE 2 ,BLAGAM CIE O WSTAWIENNICTWO U NAJSWIETRZEJ MARII PANNY O POWROT DO ZDROWIA PSYCHICZNEGO (POZBYCIE SIE PSCHYZOZY I LEKOW) ATAKZE ZDROWIA WEWNETRZNEGO ,ZEBY WSZYSTKIE CHOROBY JAKIE MAM ODESZLY NA ZAWSZE .I PROSZE CIE TEZ O TWOJE BLOGODLAWIENSTWO W ZDROWIU I SZCZESCIU .WYBACZ BLAGAM MI MOJE GRZECHY .
 Kasia: 11.02.2011, 21:15
 Jak bardzo kocha nas Pan Bóg i jak bardzo jest dobry, skoro w słowach, czynach i spojrzeniu Jego Sługi - Jana Pawła II było tyle miłości i dobra
 Gosia: 31.01.2011, 19:06
 Kochany Ojcze Święty. Teraz gdy juz Cie nie ma z nami odczuwam pustke w sercu i zal ze nie dane bylo mi sie z Toba zobaczyc;( choruje na rdzeniowy zanik miesni od malenkosci, prosze Cie Ojcze Nasz bys zeslal z nieba na mnie swoja laske i pomogl odzyskac zdrowie, bym mogla stanac na nogi;( tonaca we łzach i kochajaca MJ
 ewa: 15.12.2010, 22:10
 OJCZE SW WSTAW SIE ZA NAMI I BLOGOSLAW MNIE I MOIM SYNOM I MEZOWI POPMOZ UPROS POTRZEBNE LASKI I OTOCZZ ZYCZLIWOSCIA BLISKICH ABY WSZYSCY NAM ZYCYLI DOBRZE I POMO WE ASYSTKICH SPRAWACH PROSZE POMOZ ABY WSZYSCY BYLI NAM PRZYCHYLNI PRZEPRASZAM ZA SWOJE GRZECHY RATUJ MNIE I NAS BO NIE DAJE CHWILAMI RADY
 J.S: 07.05.2010, 13:20
 SKODA GO NAM WSZYSTKIM
[1] (2) [3]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej