Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy można mówić o przyjaźni Boga z człowiekiem?

Wypowiedzi uczniów kl. Va SP w Łupawie na zadany im przez katechetę, pana Waldemara Szmita temat: CZY MOŻNA MÓWIĆ O PRZYJAŹNI BOGA Z CZŁOWIEKIEM? Cytujemy kilka fragmentów tych prac, gdyż wydaje się nam, że myśli w nich zawarte godne są zastanowienia.

"Każdy człowiek może liczyć na przyjaźń, pomoc i miłość Boga. Pan Bóg ogłosił dziesięć przykazań, według których powinniśmy żyć. Jeżeli będziemy starali się im podporządkować, Pan Bóg na pewno zaopiekuje się nami i poprowadzi do siebie".

(Malwina)

"Ludzie, którzy nie kochają Boga - tym samym odrzucili Jego przyjaźń. Często są to ludzie chciwi, myślą tylko o pieniądzach i nie mają czasu dla bliźnich, a więc i dla Boga".

(Natalia)

"Przez modlitwę możemy rozmawiać z Bogiem jak z najlepszym przyjacielem. Wierny, że nas wysłucha i nigdy nie zawiedzie".

(Agnieszka)

"Prawdziwa i głęboka wiara sprawia, że osiągnięcie przyjaźni człowieka z Bogiem jest możliwe. (...) Myślę, że dzięki takiej przyjaźni nasze życie staje się o. wiele łatwiejsze, a pokonywanie problemów jest o wiele prostsze".

(Joanna)

"Przyjaźń z Bog iem umacnia, dodaje otuchy, pomaga w cierpieniu. Bóg jest najlepszy m przyjacielem, ponieważ zawsze naprowadza nas na dobrą drogę. Nie tak, jak nasi niektórzy przyjaciele z podwórka lub szkolnej ławy. Oni, jeżeli kuszą nas do popełnienia zła - nie są naszymi przyjaciółmi, a tylko takich udają".

(Paulina)

"Przyjaźń z Bogiem nie jest łatwa. Wymaga od człowieka wiele wysiłku, przezwyciężenia samego siebie. Dlatego Bóg stopniowo pozwala ludziom zrozumieć, jak ważne jest "prawo miłości Bóg powołał swój lud do wielkich zadań. Aby ułatwić ich wypełnienie, ogłosił prawo moralne, zwane "prawem PrzymierzaNasza miłość, przyjaźń do Boga jest największym i pierwszym przykazaniem".

(Magda)

"Wczoraj pobiłam się z moją młodszą siostrą. Uderzyła mnie w plecy tak mocno, że zabrakło mi powietrza. Byłam na nią zła. Płakałam, krzyczałam, przezywałam ją. Chciałam, żeby Pan Bóg zesłał na nią wszystkie "plagi egipskie" - ale nie zesłał. (...) Potem pomyślałam, że może ja nie całkiem miałam rację i że chyba tak do końca nie umiem żyć w przyjaźni z moją siostrą. A czy umiem żyć w przyjaźni z Panem Bogiem? Niedawno była klasówka z geografii. Trochę się uczyłam. Kiedy pani rozdawała prace klasowe modliłam się do Pana Boga, żebym nie otrzymała słabej oceny. Ale Pan Bóg mnie nie oświecił. Dostałam jedynkę i reprymendę od mamy. Obraziłam się na wszystkich (na Pana Boga niestety też). Dlaczego nie potraktował mnie jak przyjaciela i nie pomógł mi? Po kilku dniach zrozumiałam, jakie bzdury chodziły mi po głowie. Dlaczego Pan Bóg ma brać udział w moim lenistwie? Od kiedy bez pracy jada się kołacze? Jeśli chcesz mieć dobre stopnie to się ucz! Przecież Pan Bóg jest przy mnie cały czas, a ta nieszczęsna jedynka z geografii? To przecież moja wina! Nauka to droga do dobrego zawodu, bezpiecznej przyszłości. Jest to również droga do lepszego poznania i zrozumienia świata. Pan Bóg chce być naszym przyjacielem, a nie wróżką do spełniania wszystkich zachcianek?".

(Kaja)

Myły PielgrzymWasze komentarze:
 marzena aneta: 18.01.2023, 18:04
 Czy można mówić o przyjaźni Boga z człowiekiem dziękuję Boże kocham Cię proszę o dobre katechetki mające wiare i ich mężów i dobrych katechetów mających wiare i ich żony dziękuję Boże kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Beniaminśw. Beniamin

Modlitwa do św. BeniaminaModlitwa do św. Beniamina

Krótka historia Drogi KrzyżowejKrótka historia Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa dla młodzieżyDroga Krzyżowa dla młodzieży

Czy można Bogu dziękować dosłownie za wszystko, także za swój grzech?Czy można Bogu dziękować dosłownie za wszystko, także za swój grzech?

Do czego potrzebne jest Panu Bogu nasze uwielbienie?Do czego potrzebne jest Panu Bogu nasze uwielbienie?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej