Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Światowe Dni Młodzieży "Rio na Śląsku" po raz pierwszy!

Zapraszamy młodzież ze Śląska do przeżycia wielkiej wspólnoty Kościoła- spotkania, które będzie czasem modlitwy, refleksji, muzyki i radości w Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Przez trzy dni, tj. 26-28 lipca 2013 r. w duchowej i satelitarnej łączności z Papieżem Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży!

W dniach 23-28 lipca 2013 r. w Rio de Janeiro odbędą się 28. Światowe Dni Młodzieży, jednak ze względu na wysokie koszty wyjazdu niewielu młodych z Polski będzie mogło wybrać się na drugą półkulę, by uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Dlatego Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, Duszpasterz Młodzieży w Archidiecezji Katowickiej oraz Moderator ds. Nowej Ewangelizacji podjęli się organizacji "Rio na Śląsku".

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, w którym - na zaproszenie Ojca Świętego - biorą udział młodzi z całego świata. Gromadzą się w wyznaczonym przez papieża miejscu, aby wspólnie modlić się i dać świadectwo wiary. Tak więc i "Rio na Śląsku" jest wydarzeniem, które

ma na celu przede wszystkim skupienie wiary i życia każdego młodego człowieka wokół osoby Jezusa oraz ukazanie wspólnoty Kościoła w jego wymiarze ogólnoświatowym i wielokulturowym. Istotne jest ukazanie poprzez nie potrzeby jedności, słuchanie Słowa Bożego oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Mamy nadzieję, iż dzięki wspólnemu świętowaniu młodzież przekona się, że doświadczenie wspólnoty to jedno z najpiękniejszych owoców uczestnictwa w Światowym Dniu Młodzieży " Rio na Śląsku".

W ramach trzydniowego wydarzenia "Rio na Śląsku" odbędą się codzienne Eucharystie, katechezy oraz telemosty z Rio, dzięki którym młodzi ludzie będą mieli możliwość duchowo uczestniczyć w wydarzeniach takich, jak: Festiwal Młodych w Rio, Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym, nocne czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym oraz Eucharystia na zakończenie ŚDM. Program jest niezwykle bogaty, zawiera wydarzenia zarówno o charakterze modlitewnym, duchowym, wspólnotowym, jak i kulturalnym oraz sportowym.

"Rio na Śląsku" to także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z brazylijską kulturą. W planie Dnia Brazylijskiego, który poprowadzi fundacja Terra Brasilis z Warszawy, znajduje się: prezentacja kraju, spotkanie z misjonarzami, konferencje oraz warsztaty dla młodych (do wyboru:

sekcja plastyczna, szkoła samby, sekcja dziennikarska, sekcja kuchni brazylijskiej, sekcja filmowa, sekcja śpiewu brazylijskiego, sekcja sportowa). Nieprzesadzone więc wydaje się przypuszczenie, że każdy uczestnik znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. W czasie "Rio na Śląsku" odbędą się także koncerty chrześcijańskich zespołów New Life`m, Twoje Niebo oraz God`s Property. Niewątpliwie ważnym wydarzeniem będzie również mecz Polska - Brazylia. Do podzielenia się swoim świadectwem przeżywania wiary zaproszeni zostali: Szymon Hołownia, Radosław Pazura, Bogdan Rymanowski oraz Przemysław Babiarz.

Organizatorami wydarzenia "Rio na Śląsku" są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego (Duszpasterz Młodzieży w Archidiecezji Katowickiej oraz Moderator ds. Nowej Ewangelizacji), Grupa eM Media, Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Patronat honorowy objęli: Abp Wiktor Skworc - Metropolita Katowicki, Stanisław Korfanty - Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Dawid Kostempski- Przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Patronat Medialny natomiast objęli: Gość Niedzielny, Radio Em, OPOKA.fm, Tygodnik Niedziela, Franciszkański Serwis Informacyjny franciszkanie.pl, Wydawnictwo i Hurtownia Książek Katolickich Emmanuel, Portal Katolicki Adonai.pl, Tygodnik ŻYCIE Siemianowic. Więcej informacji na temat "Rio na Śląsku" oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.rionaslasku.pl oraz fanpage`u facebook/rionaslasku.

Jeśli chciałbyś przeżyć wspaniałe doświadczenie wspólnoty, Rio na Śląsku to miejsce dla Ciebie! Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013r. w Piekarach Śląskich.

Uwaga! Rejestracja trwa do końca maja. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś!

 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej