Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ks. John Bashobora w Bazylice NSJ

     Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie jest jednym z dwóch miejsc wyznaczonych na Dni Ewangelizacji w diecezji warszawsko-praskiej, które poprowadzi ks. John Bashobora. Stacja ewangelizacyjna w Bazylice NSJ odbędzie się 16 sierpnia br., a złożą się na nią konferencja o godz. 10.00 i Msza św. z modlitwąo uzdrowienie o godz. 12.00, której będzie przewodniczył JE abp. Henryk Hoser.

     Dzień wcześniej -15 sierpnia - o godz. 14.00 ks. Bashobora weźmie udział we Mszy św. z modlitwąo uzdrowienie, odprawianej w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej. Ks. John Bashobora, pochodzi z Ugandy, urodził się w 1946 r. Już we wczesnym, dzieciństwie doświadczył tragedii sieroctwa, rodzinnych waśni, skrywanego wypędzenia matki, itp. Ale też w tym okresie ujawniał niezwykłe dary, dzięki którym sam uniknął śmierci i mógł pomagać innym. Zrozumiał je jako wezwanie do podjęcia służby kapłańskiej; święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. Od początku tej posługi złączył się ze wspólnotami odnowy charyzmatycznej. Swoją formację kapłańską pogłębił poprzez studia teologiczne (doktorat) i psychologiczne (magisterium) odbyte w Rzymie. Po powrocie do Ugandy, oprócz wyznaczonej mu przez biskupa pracy w kurii, za pośrednictwem założonej przez siebie fundacji rozpoczął pracę edukacyjno-wychowawcza wśród dzieci. Jej owocem są domy, szpital i szkoły wybudowane oraz prowadzone prze fundację, dające możliwość nauki i zamieszkania dla ok. 6 tys. dzieci.

     O. Bashobora jest znany w swoim kraju jako ksiądz o silnej posłudze ewangelizacyjnej, a także jako osoba, która troszczy się o ubogich, sieroty i chorych. Z tego powodu jest zapraszany do wielu narodów afrykańskich, aby głosić Ewangelię. Jednak zawsze okazuje wielką miłość ubogim i zawsze stara się upewnić, że ich dzieci chodzą do szkoły, gdyż rozumie potrzebę edukacji każdej osoby w dzisiejszych czasach. Po raz pierwszy o. John przyjechał do Polski w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. To ogólnopolskie spotkanie było pomyślane jako dziękczynienie Panu Bogu za dar 40-lecia Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. W ubiegłym roku poprowadził spotkania ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie. O. John jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym, otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata, otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.


Bazylika nr. 1072


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Ela: 02.08.2014, 18:58
 To dzieki ks.Bashobora nie potrafie wyrzucic chleba do kosza,jesli ten nie nadaje sie do uzytku a chowam go w papierowych torebkach,by nakarmic nim jakies zwierzatka. Tyle dzieci gloduje w jego kraju a on robi co moze by im pomoc,a my czesto nie zdajemy sobie sprawy z ogromu problemu glodujacych ludzi i czesto "odpadki" z naszego stolu wyrzucamy do kosza i nawet nie pomyslimy by uszanowac chociaz chleb,bo przeciez pod jego postacia ukryl sie nasz Pan, Jezus Chrystus
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej