Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ks. John Bashobora w Bazylice NSJ

Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie jest jednym z dwóch miejsc wyznaczonych na Dni Ewangelizacji w diecezji warszawsko-praskiej, które poprowadzi ks. John Bashobora. Stacja ewangelizacyjna w Bazylice NSJ odbędzie się 16 sierpnia br., a złożą się na nią konferencja o godz. 10.00 i Msza św. z modlitwąo uzdrowienie o godz. 12.00, której będzie przewodniczył JE abp. Henryk Hoser.

Dzień wcześniej -15 sierpnia - o godz. 14.00 ks. Bashobora weźmie udział we Mszy św. z modlitwąo uzdrowienie, odprawianej w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej. Ks. John Bashobora, pochodzi z Ugandy, urodził się w 1946 r. Już we wczesnym, dzieciństwie doświadczył tragedii sieroctwa, rodzinnych waśni, skrywanego wypędzenia matki, itp. Ale też w tym okresie ujawniał niezwykłe dary, dzięki którym sam uniknął śmierci i mógł pomagać innym. Zrozumiał je jako wezwanie do podjęcia służby kapłańskiej; święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. Od początku tej posługi złączył się ze wspólnotami odnowy charyzmatycznej. Swoją formację kapłańską pogłębił poprzez studia teologiczne (doktorat) i psychologiczne (magisterium) odbyte w Rzymie. Po powrocie do Ugandy, oprócz wyznaczonej mu przez biskupa pracy w kurii, za pośrednictwem założonej przez siebie fundacji rozpoczął pracę edukacyjno-wychowawcza wśród dzieci. Jej owocem są domy, szpital i szkoły wybudowane oraz prowadzone prze fundację, dające możliwość nauki i zamieszkania dla ok. 6 tys. dzieci.

O. Bashobora jest znany w swoim kraju jako ksiądz o silnej posłudze ewangelizacyjnej, a także jako osoba, która troszczy się o ubogich, sieroty i chorych. Z tego powodu jest zapraszany do wielu narodów afrykańskich, aby głosić Ewangelię. Jednak zawsze okazuje wielką miłość ubogim i zawsze stara się upewnić, że ich dzieci chodzą do szkoły, gdyż rozumie potrzebę edukacji każdej osoby w dzisiejszych czasach. Po raz pierwszy o. John przyjechał do Polski w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. To ogólnopolskie spotkanie było pomyślane jako dziękczynienie Panu Bogu za dar 40-lecia Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. W ubiegłym roku poprowadził spotkania ewangelizacyjne na Stadionie Narodowym w Warszawie. O. John jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym, otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata, otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.

Bazylika nr. 1072


   

Wasze komentarze:
 Ela: 02.08.2014, 18:58
 To dzieki ks.Bashobora nie potrafie wyrzucic chleba do kosza,jesli ten nie nadaje sie do uzytku a chowam go w papierowych torebkach,by nakarmic nim jakies zwierzatka. Tyle dzieci gloduje w jego kraju a on robi co moze by im pomoc,a my czesto nie zdajemy sobie sprawy z ogromu problemu glodujacych ludzi i czesto "odpadki" z naszego stolu wyrzucamy do kosza i nawet nie pomyslimy by uszanowac chociaz chleb,bo przeciez pod jego postacia ukryl sie nasz Pan, Jezus Chrystus
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej