Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rycerskie popołudnie


     Ponad trzy tysiące dzieci wzięło udział w II Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci, które w sobotę 15 września odbyło się w Niepokalanowie.

     Gościem specjalnym był bp Antoni Długosz. Od razu na powitanie powiedział dzieciom, że przyjechał jako ich dziadek. - Mamy drugi dom, obok domu rodzinnego: Kościół, gdzie zbiera się rodzina Pana Jezusa i gdzie my przeżywamy wspaniałe spotkanie z Panem Jezusem - tłumaczył im w homilii.

     Podczas Mszy Świętej dzieci dziękowały Panu Bogu i Maryi Niepokalanej za św. Maksymiliana Kolbego, który sto lat temu przyjmował święcenia kapłańskie, oraz za jedno z jego dzieł - "Małego Rycerzyka Niepokalanej", ponieważ we wrześniu mija 80 lat od wydania pierwszego numeru pisma. To właśnie "Rycerzyk" był głównym organizatorem spotkania i na swoich stronach internetowych przygotowywał dzieci, aby przyjechały w strojach rycerzy i dworek. Po Mszy Świętej mali uczestnicy zjazdu wzięli udział w "Rycerskim Popołudniu", które rozpoczęło się fanfarami i tańcem dworskim. Były gry, zabawy, konkursy i figurka św. Maksymiliana dla każdego dziecka - oraz ciepły posiłek dla wszystkich.

     - Przyjechaliśmy z nadzieją, że nasze dzieci będą mogły spotkać rówieśników wzrastających w wierze - mówi Kinga Wójcicka, która przybyła do Niepokalanowa z mężem i dwójką dzieci. Leokadia Majcher przywiozła wnuczka, żeby lepiej poznał prawdy wiary i wyrósł na dobrego człowieka.

     - Kiedy w zeszłym roku zobaczyliśmy dzieci wyjeżdżające stąd z uśmiechem na twarzach i mówiące "do zobaczenia", postanowiliśmy w tym roku zrobić drugie takie spotkanie. Liczba dzieci przerosła nasze oczekiwania - mówi s. Julia Maria Ko- czot, redaktor naczelna "Małego Rycerzyka Niepokalanej".

     - Radość ze spotkania z Bogiem może być dla dzieci niezwykle inspirująca - dodaje s. Agnieszka ze Zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Podstawowa sprawa to praca z rodzicami; chodzi o to, by w ramach duszpasterstwa pozyskiwać dla Kościoła całe rodziny - mówi ks. Krystian Sa- charczuk z parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Podczas Eucharystii przekazano relikwie św. Maksymiliana do parafii w Skarżynie.

Michał Pietruszka


23 września 2018


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej