Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Tyscy emeryci skrzywdzonym przez los

Na co dzień karmią głodnych. Od dwóch lat w wakacje przyjeżdżają do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, by modlić się w intencji najuboższych. To emeryci pracujący charytatywnie w organizacji pozarządowej - Polski Komitet Pomocy Społecznej w Tychach na Śląsku.

W licheńskim Sanktuarium wolontariusze ze Śląska spędzili trzy dni. Najważniejszym punktem każdego z nich była Msza Św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Ślązacy modlili się też w lesie grąblińskim - w miejscu objawień, gdzie zaczęła się historia Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Jak zapewniali - w swoich rozmowach z Bogiem pamiętali o ludziach skrzywdzonych przez los, którym pomagają z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Zdaniem wiceprezes tyskiego Komitetu - Anny Majki - z każdym rokiem na Śląsku przybywa biednych. Obecnie jej organizacja wspiera około 1,5 tysiąca osób. W tyskiej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób. To emeryci i renciści, którzy mają dużo wolnego czasu. W tegorocznej pielgrzymce do Matki Boskiej Licheńskiej uczestniczyło 50 osób.

ADRIA

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 4, grudzień 2006


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej