Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Piknik z mamą i tatą

NA PIERWSZE LICHEŃSKIE SPOTKANIE RODZIN POŁĄCZONE Z KONCERTEM "ARKI NOEGO" ZAPRASZAJĄ W TYM ROKU, W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ SIERPNIA KSIĘŻA MARIANIE Z SANKTUARIUM MARYJNEGO W LICHENIU.

Jeśli wierzyć statystykom dziennie rodzice przeznaczają na rozmowę ze swoimi dziećmi mniej czasu, aniżeli zajmuje wypalenie jednego papierosa. Zabiegani, zapracowani nie zauważają, kiedy dzieci dorastają, kiedy przeżywają kłopoty w szkole czy pierwsze zauroczenia. Starając się zmierzyć z tymi problemami, mając za sprzymierzeńca hasło roku liturgicznego 2008/2009 "Otoczmy troską życie" Księża Marianie z licheńskiego Sanktuarium zapraszają do udziału w Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się 30 sierpnia 2009 r.

– Ludzie żyjący pod wspólnym dachem często się nie znają, nie wiedzą nic o swoich zainteresowaniach, problemach. Obserwując to zjawisko, poprzez Spotkanie Rodzin chcemy stworzyć okazję ku temu, aby rodziny ze sobą poobcowały, aby odbudowały często nadszarpnięte więzi – tłumaczył ks. Robert Krzywicki MIC, duszpasterz Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Spotkanie Rodzin odbędzie się w czasie, w którym już tradycyjnie od wielu lat Sanktuarium zapraszało na odpust dla dzieci i młodzieży połączony z ich błogosławieństwem. – Widziałem olbrzymie zainteresowanie ze strony rodziców i ich pociech, którzy uczestniczyli w Mszy św. Myślę, że taka szersza formuła, którą proponujemy też spotka się z aprobatą – dodał ks. Robert.

Spotkania to początek – Zapraszamy do udziału w Spotkaniach wszystkich chętnych, ale liczymy najbardziej na rodziny z Wielkopolski, które będą miały najbliżej, aby tu dojechać. Wspólny pobyt w Sanktuarium może być doskonałym prezentem od rodziców dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego – przekonywał duchowny.

Piotr Kucal z Centrum, który pracuje przy organizacji Spotkania informuje: – Nie trzeba wcześniej anonsować swojego udziału, gdyż wszystko będzie się odbywało na świeżym powietrzu i starczy miejsca dla każdego. Jednak my nie zapewniamy noclegów i aprowizacji. O to rodziny muszą same zadbać.

Organizatorzy maja nadzieję, że to pierwsze Licheńskie Spotkanie Rodzin zapoczątkuje kolejne. Dlatego już dziś zapraszają do współorganizowania następnego Spotkania instytucje i organizacje pracujące na rzecz rodziny. W tym roku w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Spotkania uczestniczyć będą osoby prowadzące portal internetowy tato.net, który walczy o prawa ojca w rodzinie Przy dźwiękach Arki Noego W momencie powstawania tego numeru "Pielgrzyma Licheńskiego" program Spotkań był jeszcze budowany, ale wiadomo, że jego pewnymi punktami będą: Msza św. o godz. 12.00 w bazylice połączona z błogosławieństwem dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym oraz wieczorny (o godz. 19.00) koncert Arki Noego – zespołu grającego muzykę chrześcijańską, który zwieńczy Spotkanie. "Arki" chyba nie trzeba szczególnie przedstawiać, bo komu nie wpadły w ucho słowa jednej z piosenek "Taki mały, taki duży może świętym być..."?

Przygotowując program różnorodny, obfitujący w atrakcje, Księża Marianie chcą dać uczestnikom możliwość spędzenia wolnego czasu według własnego pomysłu. – Jesteśmy dalecy od tego, aby bratać wszystkich ze sobą. Bardziej zależy na tym, aby to rodzina się umacniała, aby jej członkowie skupili się nawzajem na sobie, a nie na otoczeniu – mówił ks. Krzywicki.

Impreza, mająca charakter rodzinnego pikniku połączona będzie z modlitwą, katechezą i – dla chętnych – z elementami poradnictwa rodzinnego. Dla zainteresowanych przygotowywany jest wykład dotyczący współczesnej rodziny. Na tych, którzy będą chcieli porozmawiać o swoich rozterkach czekać będą psychologowie, doradcy rodzinni i wolontariusze pracujący w Licheńskim Centrum Pomocy. Będzie szansa, aby na spokojnie, w kameralnym otoczeniu spojrzeć na swój problem. Pojawią się stoiska z książkami o tematyce rodzinnej.

Aby Spotkanie było atrakcyjne dla uczestników organizatorzy wymyślili także, że do udziału w zabawie zaangażują goszczące w Licheniu rodziny. Każda z nich będzie miała okazję wypróbować się podczas wspólnych zabaw, gier zręcznościowych, które powinny dostarczyć wiele śmiechu. Poszczególne punkty Spotkania przeplatane będą występami małych muzykujących zespołów rodzinnych. Wszystko będzie się działo na placu przed licheńską bazyliką.

Magdalena Kosmowska

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 9, wiosna 2009

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej