Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Księżniczka i żaba

     PODRÓŻ KSIĘŻNICZKI

     Sygnalizowałem już na tych łamach, że autorzy filmów zrealizowanych w ostatnich latach w wytwórni Disneya wracają do tradycyjnej formy kina rysunkowego, stworzonego niegdyś przez wielkiego amerykańskiego twórcę. Filmy disneyowskie pod naporem nowych technik przeżywały w ostatnich dwudziestu latach znamienne ewolucje. Okazało się jednak, że nowoczesny styl animacji komputerowej w technice 3D już się powoli przejada. Mechaniczne i uproszczone kształty postaci i dynamiczny montaż nie mogą zastąpić subtelniejszej zabawy rysunkową formą. Dlatego wytwórnia wraca do sprawdzonej formy kina familijnego, bez zbędnej przemocy i hałaśliwych efektów. "Księżniczka i żaba", kolejny, 49. z kolei film wytwórni, przypomina duchem i klimatem stare bajki Disneya spod znaku "Królewny śnieżki" z dodatkiem współczesnej mody na wieloetniczność.

     Bohaterka filmu Tiana, uboga i śliczna czarnoskóra dziewczyna z Orleanu lat 20. XX wieku, ciężko pracuje jako kelnerka i marzy o lepszym życiu w świecie zdominowanym przez białych Amerykanów. Spotkanie z żabim księciem i tajemniczym doktorem Facilierem w sposób zaskakujący odmieni jej los... Dzielna dziewczyna, jak to bywa w bajce, zanim zdobędzie upragnionego królewicza, będzie się musiała zmierzyć z wieloma przeciwnościami. Film jest bardzo zabawny i dynamiczny, a akcja - jak to u Disneya - posuwa się szybko. Bajkowy świat realny przenika się tu ze światem przyrody i zwierząt, gdzie prym wiodą żaby... Ciekawą stroną filmu jest muzyka i piosenki, nawiązujące do standardów jazzowych z klasycznej epoki Nowego Orleanu lat 20. XX wieku. W polskiej wersji językowej rolę Tiany wykonuje Karolina Trębacz, która także śpiewa piosenki wraz z innymi wykonawcami.

     "Księżniczka i żaba" ("The Princess and the Frog"), USA, 2009. Reżyseria: Ron Clemens i John Musker. W polskiej wersji językowej wystąpili: Karolina Trębacz, Marcin Mroziński, Wojciech Paszkowski, Piotr Gąsowski, Anna Dymna i inni. Dystrybucja - Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

24 stycznia 2010   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 s.: 04.07.2011, 01:44
 Obejrzałaś w ogóle ten film?! Voodu uprawia tam czarny charakter i wyraźnie zostało to potępione. Jeśli oglądnełaś go pobieżnie nie powinnaś dawac komentarzy.
 Maria: 16.10.2010, 21:32
 Film zachwalony, jednak nie uwzględniono ze w tym filmie mamy reklamę kultu voodu!!!
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej