Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Toy Story 3

     ZABAWKI UCIEKAJĄ!

     Wakacyjny repertuar kin do końca sierpnia będzie bazował na lekkich filmach rozrywkowych. Niemałą jego część zajmą przeznaczone dla dzieci i rodziców obrazy familijne. Letni program kinowy otwiera amerykański film animowany "Toy Story 3".

     Mimo silnej konkurencji, w gatunku filmu familijnego nadal przoduje wytwórnia Walta Disneya, z jednej strony wraca do tradycyjnego stylu rysunkowego kina familijnego, z drugiej zaś wspólnie z wytwórnią Pixar kontynuuje produkcję filmów eksperymentalnych, metodami grafiki komputerowej.

     Wchodzący właśnie na ekrany film "Toy Story 3" został zrealizowany w technice 3D jako trzecia część opowieści o przygodach należących do chłopca o imieniu Andy zabawek, które podczas nieobecności ludzi stają się żywe i zachowują się jak ludzie.

     Historia tej filmowej trylogii sięga roku 1995. Jej pierwsza część uznana została wówczas za przełom w technice animacji. Po latach autorzy musieli uwzględnić zmiany w sposobach realizacji, jakie przyniosła technika trójwymiarowa. Poza tym właściciel zabawek Andy dorósł i właśnie wybiera się na studia. Ponieważ nie może zabawek zabrać do akademika, musi je oddać do przedszkola.

     W tym momencie zaczyna się szaleństwo akcji, która podporządkowana została jak najbardziej słusznej idei, że dzieci powinny szanować i lubić swoje zabawki. Tymczasem obdarowane prezentami przedszkolaki zaczynają je niszczyć, co budzi u zabawek instynkt obronny. Korzystając z nieobecności ludzi, rozpoczynają brawurową ucieczkę, która jest główną treścią filmu.

     Twórcy bombardują młodych widzów kolejnymi dramatycznymi przygodami zabawek, przez co trudno czasami skupić uwagę na szczegółach akcji i kolejnych perypetii dziwnych bohaterów obrazu. Wyczuwamy nawet pewne dlużyzny akcji, dochodzi jednak do mocnego i szczęśliwego zakończenia. Strumień wizualnych i dramaturgicznych efektów nie przeszkodził autorom w zaprezentowaniu pozytywnego przesłania wychowawczego. W filmie zwraca uwagę atrakcyjna polska wersja językowa z udziałem popularnych aktorów.

     "Toy Story 3", 3D, USA, 2010. Reżyseria Lee Unkrich. W polskiej wersji językowej wystąpili: Robert Czebotar, Łukasz Nowicki, Izabela Butoowska-Chądzyńska, Emilian Kamiński i inni. Dystrybucja Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

23 maja 2010   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 R3mi: 18.10.2010, 16:52
 Świetna bajka polecam , zwłaszcza jak oglądaliście dwie ostantie części
 xxx: 29.06.2010, 19:48
 Na koniec świata i jeszcze dalej.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej