Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Toy Story 3

     ZABAWKI UCIEKAJĄ!

     Wakacyjny repertuar kin do końca sierpnia będzie bazował na lekkich filmach rozrywkowych. Niemałą jego część zajmą przeznaczone dla dzieci i rodziców obrazy familijne. Letni program kinowy otwiera amerykański film animowany "Toy Story 3".

     Mimo silnej konkurencji, w gatunku filmu familijnego nadal przoduje wytwórnia Walta Disneya, z jednej strony wraca do tradycyjnego stylu rysunkowego kina familijnego, z drugiej zaś wspólnie z wytwórnią Pixar kontynuuje produkcję filmów eksperymentalnych, metodami grafiki komputerowej.

     Wchodzący właśnie na ekrany film "Toy Story 3" został zrealizowany w technice 3D jako trzecia część opowieści o przygodach należących do chłopca o imieniu Andy zabawek, które podczas nieobecności ludzi stają się żywe i zachowują się jak ludzie.

     Historia tej filmowej trylogii sięga roku 1995. Jej pierwsza część uznana została wówczas za przełom w technice animacji. Po latach autorzy musieli uwzględnić zmiany w sposobach realizacji, jakie przyniosła technika trójwymiarowa. Poza tym właściciel zabawek Andy dorósł i właśnie wybiera się na studia. Ponieważ nie może zabawek zabrać do akademika, musi je oddać do przedszkola.

     W tym momencie zaczyna się szaleństwo akcji, która podporządkowana została jak najbardziej słusznej idei, że dzieci powinny szanować i lubić swoje zabawki. Tymczasem obdarowane prezentami przedszkolaki zaczynają je niszczyć, co budzi u zabawek instynkt obronny. Korzystając z nieobecności ludzi, rozpoczynają brawurową ucieczkę, która jest główną treścią filmu.

     Twórcy bombardują młodych widzów kolejnymi dramatycznymi przygodami zabawek, przez co trudno czasami skupić uwagę na szczegółach akcji i kolejnych perypetii dziwnych bohaterów obrazu. Wyczuwamy nawet pewne dlużyzny akcji, dochodzi jednak do mocnego i szczęśliwego zakończenia. Strumień wizualnych i dramaturgicznych efektów nie przeszkodził autorom w zaprezentowaniu pozytywnego przesłania wychowawczego. W filmie zwraca uwagę atrakcyjna polska wersja językowa z udziałem popularnych aktorów.

     "Toy Story 3", 3D, USA, 2010. Reżyseria Lee Unkrich. W polskiej wersji językowej wystąpili: Robert Czebotar, Łukasz Nowicki, Izabela Butoowska-Chądzyńska, Emilian Kamiński i inni. Dystrybucja Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

23 maja 2010   

Wasze komentarze:
 R3mi: 18.10.2010, 16:52
 Świetna bajka polecam , zwłaszcza jak oglądaliście dwie ostantie części
 xxx: 29.06.2010, 19:48
 Na koniec świata i jeszcze dalej.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej