Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
1920. Wojna i miłość

     Trwają prace nad nowym serialem telewizyjnym "1920. Wojna i miłość" o wojnie polsko-bolszewickiej. Pilotażowy odcinek obejrzymy 11 listopada o godz. 20.20 w TVP 1. Całość obejmująca 13 odcinków zostanie pokazana wiosną 2011 r. Serial ten jest produkcją całkowicie niezależną od batalistycznego filmu "Bitwa Warszawska 1920" Jerzego Hoffmana, do którego zostały już ukończone zdjęcia i pierwszy zwiastun. Jego premiera odbędzie się we wrześniu przyszłego roku.

     Akcja telewizyjnego serialu w reżyserii Macieja Migasa rozpoczyna się pod koniec 1918 r. w ogarniętej wrzeniem rewolucyjnym Rosji. Spotykają się tam Bronek, Władek i Józef, młodzi żołnierze z dawnych armii carskiej, niemieckiej i austriackiej. Trafiają do bolszewickiej i niemieckiej niewoli, a po wyjściu na. wolność ich losy w sposób dramatyczny się przeplatają. Wracają do Warszawy i idą na wojnę 1920 r. Przeżywają ciężkie chwile na polu walki, ale też miłosne uniesienia i zwątpienia. Pochodzą z różnych środowisk, łączy ich jednak wspólny cel: obrona Ojczyzny.

     Serial został zrealizowany jako utwór wojenny, przygodowy i batalistyczny z domieszką melodramatu. W "Wojnie i miłości" oprócz aktorów już popularnych główne role grają młodzi i mniej znani wykonawcy.

     "1920. Wojna i miłość", serial TVP 1, 13 odcinków. Reżyseria: Maciej Migas. Scenariusz: Janusz Petelski, Robert Miękus. Wykonawcy: Jakub Wesotowski, Wojciech Zieliński, Tomasz Borkowski oraz m.in.: Karolina Chabko, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Katarzyna Maciąg, Danuta Stenka, Mirosław Baka.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

7 listopada 2010   


Heterofobia? Homoseksualizm a greckie korzenie Europy Heterofobia? Homoseksualizm a greckie korzenie Europy
Marek Czachorowski
Po udanych przemarszach przeciwników dyskryminacji osób "kolorowych", dyskryminacji kobiet, dyskryminacji ekosfery, ulicami zachodniego świata przetaczają się hałaśliwe demonstracje "przeciwników homofobii"... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej