Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach

     POWRÓT PIRATÓW

     Okazuje się, że wytwórnia Walta Disneya realizując serię "Piraci z Karaibów" natrafiła na żyłę złota. Filmy odniosły wielki sukces frekwencyjny, finansowy i artystyczny w gatunku kina popularnego. Przywróciły bowiem na ekrany typ filmu niegdyś bardzo popularnego, czego przykładem jest klasyczny "Karmazynowy pirat" z Burtem Lancasterem. Powróciła też wielka tradycja przygody obecna w starych dobrych lekturach dla młodzieży, jak "Wyspa skarbów" czy "Kapitan Blood".

     W czwartej części serii autorzy kontynuują przygody ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa, który od początku filmu stara się wydostać z kolejnych tarapatów. Przebrany za angielskiego sędziego w Londynie ucieka dosłownie spod szubienicy, aby udać się w dramatyczną podróż w poszukiwaniu tajemniczej mapy, mającej doprowadzić do Źródła Młodości. Pojawiają się oczywiście stali wrogowie Jacka - rywalizujący między sobą kapitanowie Bar-bossa i Czarnobrody. Sparrow musi zręcznie lawirować między nimi oraz uwodzącą go piękną Angeliką, podającą się za córkę Czarnobrodego. Wszystkie przygody zostały podane w satyrycznym sosie pełnym czarnego humoru. Przed bohaterami piętrzą się coraz bardziej nieprawdopodobne niebezpieczeństwa, łącznie z pięknymi, ale krwiożerczymi syrenami, z których jedna okazuje się jednak zdolna pokochać człowieka. Przy okazji wyśmiany został brytyjski dwór, z żądzy władzy i zysku posługujący się piratami do walki z Hiszpanami. Przy okazji wspomnę, że owi mityczni katoliccy Hiszpanie zostali tu potraktowani znacznie życzliwiej, aniżeli bywało to w dawnej brytyjskiej tradycji literackiej i filmowej.

     W filmie, zrealizowanym w technice 3D, mamy więc wiele atrakcji, ale jednak okazuje się on chyba zbyt długi.

     "Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach", USA, 2011. Reżyseria: Rob Marshall. Wykonawcy: Johnny Depp, Penelope Cruz i inni. Dystrybucja: Forum Film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 29 maja 2011   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej