Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Mniam!

     KURCZAKI NIE PŁACZĄ

     Okazuje się, że animowane produkcje familijne potrafią realizować nie tylko firmy amerykańskie. Wytwórnie hollywoodzkie z Disneyem i Pixa-rem na czele maja konkurencję nawet w dalekiej Malezji. Tamtejsi animatorzy, po praktykach w międzynarodowych wytwórniach filmowych i telewizyjnych, m.in. w Japonii, nakręcili film nazwany po polsku "Mniam!", reklamowany hasłem "Kurczaki nie płaczą!". Pomysł fabuły, przeznaczonej dla widowni familijnej i dziecięcej, wydaje się tyleż dziwaczny, co ekscytujący. Chodzi ni mniej ni więcej niż o pojedynek żarłocznego rekina o imieniu Szczena z... kurczakami. Jak mogło do tego dojść?

     W bajce nie ma rzeczy niemożliwych. Szczena ze swoim kumplem, rekinkiem Olem. żółwicą Magdą i innymi stworzeniami morskimi postanawia wyjść na ląd i zapolować na stado kur i kurczaków z miss kurnika Nell na czele. Morze opuszcza w specjalnej maszynie - robokopie. Do akcji wkracza jeszcze paskudny właściciel restauracji Podlecki, który poluje na wszystkie stworzenia i chce wystąpić w telewizyjnym programie "Kuchenne rebelie".

     Akcja filmu, będąca mieszanka kilku gatunków, prowadzona jest bardzo dynamicznie, niemniej trochę siada w środku tego półtoragodzinnego obrazu. Zastrzeżenia budzi także fakt, że część obrazów rozgrywających się na lądzie wydaje się zbyt ciemna. Zakończenie jest jednak znowu emocjonujące. Ciekawa jest polska wersja językowa z niezawodnym Piotrem Fronczewskim jako rekinem Szczena.

     Czy jednak "Mniam!" może zainteresować naszą dziecięcą widownię? Film w gruncie rzeczy nie odbiega standardem realizacyjnym od większości tego typu produkcji hollywoodzkich, z wyjątkiem oczywiście takich pozycji jak "Król Lew" czy "Epoka lodowcowa". Wymowa filmu wydaje się jednak wielce dziwaczna. Dzieci mają uwierzyć, że wszystkie zwierzęta, nawet rekiny, są jednakowo dobre i łagodne i nie są nawet w stanie zjeść kurczaków!

     "Mniam!", Malezja, 2011. Film animowany. Reżyseria: Aun Hoe Goh. Wykonawcy polskiej wersji językowej: Magda Gessler, Piotr Fronczewski, Jerzy Kryszak, Marcin Hycnar, kabaret Ani Mru Mru i inni.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika

9 października 2011   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej