Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Mniam!

     KURCZAKI NIE PŁACZĄ

     Okazuje się, że animowane produkcje familijne potrafią realizować nie tylko firmy amerykańskie. Wytwórnie hollywoodzkie z Disneyem i Pixa-rem na czele maja konkurencję nawet w dalekiej Malezji. Tamtejsi animatorzy, po praktykach w międzynarodowych wytwórniach filmowych i telewizyjnych, m.in. w Japonii, nakręcili film nazwany po polsku "Mniam!", reklamowany hasłem "Kurczaki nie płaczą!". Pomysł fabuły, przeznaczonej dla widowni familijnej i dziecięcej, wydaje się tyleż dziwaczny, co ekscytujący. Chodzi ni mniej ni więcej niż o pojedynek żarłocznego rekina o imieniu Szczena z... kurczakami. Jak mogło do tego dojść?

     W bajce nie ma rzeczy niemożliwych. Szczena ze swoim kumplem, rekinkiem Olem. żółwicą Magdą i innymi stworzeniami morskimi postanawia wyjść na ląd i zapolować na stado kur i kurczaków z miss kurnika Nell na czele. Morze opuszcza w specjalnej maszynie - robokopie. Do akcji wkracza jeszcze paskudny właściciel restauracji Podlecki, który poluje na wszystkie stworzenia i chce wystąpić w telewizyjnym programie "Kuchenne rebelie".

     Akcja filmu, będąca mieszanka kilku gatunków, prowadzona jest bardzo dynamicznie, niemniej trochę siada w środku tego półtoragodzinnego obrazu. Zastrzeżenia budzi także fakt, że część obrazów rozgrywających się na lądzie wydaje się zbyt ciemna. Zakończenie jest jednak znowu emocjonujące. Ciekawa jest polska wersja językowa z niezawodnym Piotrem Fronczewskim jako rekinem Szczena.

     Czy jednak "Mniam!" może zainteresować naszą dziecięcą widownię? Film w gruncie rzeczy nie odbiega standardem realizacyjnym od większości tego typu produkcji hollywoodzkich, z wyjątkiem oczywiście takich pozycji jak "Król Lew" czy "Epoka lodowcowa". Wymowa filmu wydaje się jednak wielce dziwaczna. Dzieci mają uwierzyć, że wszystkie zwierzęta, nawet rekiny, są jednakowo dobre i łagodne i nie są nawet w stanie zjeść kurczaków!

     "Mniam!", Malezja, 2011. Film animowany. Reżyseria: Aun Hoe Goh. Wykonawcy polskiej wersji językowej: Magda Gessler, Piotr Fronczewski, Jerzy Kryszak, Marcin Hycnar, kabaret Ani Mru Mru i inni.


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 9 października 2011   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej