Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa dziecka przebija niebo

     Naszym gościem jest tym razem utalentowany flamandzki rysownik FLORIS. Wraz z żoną i dziećmi żyje i pracuje we wspólnocie "Chleb życia", wykonując najrozmaitsze posługi dla bliźnich. Centrum tej wspólnoty stanowi Eucharystia. Floris jest autorem wielu rysunkowych książek, m.in. "Modlitwa, co to takiego?" Pogodny i zawsze uśmiechnięty twierdzi, że Dobrą Nowinę można głosić z ołówkiem w ręku.

     - Od jak dawna Pan rysuje?

     - Od dzieciństwa. Była to forma moich wypowiedzi. Lubiłem rysować wszystko, co widziałem wokół. Gdy poszedłem do szkoły, z upodobaniem kreśliłem np. karykatury nauczycieli...

     - W Pańskiej twórczości dominuje jednak tematyka biblijna...

     - Jako nastolatek przechodziłem okres buntu religijnego, który się zdarza młodym, myślącym ludziom. Nie trwało to na szczęście długo. Nawróciłem się pewnego dnia, kiedy po przeczytaniu jednej z modlitw zapragnąłem żyć w jedności z Bogiem i z bliźnimi. To pragnienie było tak silne, że zmieniło moje myślenie i stosunek do życia w ogóle. Dojrzewanie w wierze i odnajdywanie drogi, którą miałem iść trwało około dwunastu lat. Od momentu nawrócenia zacząłem inaczej niż dotychczas rysować, wyrażałem bowiem swoje "nowe życie".

     - Jak Pan godzi obowiązki męża, ojca, rysownika, na dodatek obowiązki służenia innym we wspólnocie?

     - Bez Eucharystii, modlitwy i pracy nad sobą byłoby to zupełnie niemożliwe. Uczę się codziennie kochać od początku i każdego dnia próbuję przełamywać różne słabości.

     - Czy rysuje Pan swoim dzieciom?

     - One to bardzo lubią. Zwłaszcza, że do każdego rysunku jest inna opowieść. Cieszą się, gdy dużo rysuję i dużo opowiadam.

     - Co zdaniem Pana ważne jest w życiu każdego dziecka?

     - Wydaje mi się, że modlitwa. Bóg bardzo liczy na modlitwę dzieci. Modlitwa taka przebija niebo. Ma wielką moc w sercu Boga. Poza tym czyni nas lepszymi.

     - Dziękuję Panu za rozmowę i życzę, aby Pana książki docierały do jak najszerszych rzesz czytelników.

Rozmawiała Bożena Rytel

Mały Apostoł, 1997   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej