Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Załoga G

     Świnki morskie w akcji

     W wytwórni Disneya w ostatnich latach mamy do czynienia z wieloma eksperymentami z nową technologią trójwymiarowej animacji. Firma wielkiego amerykańskiego twórcy już dawno odeszła od prostych i poczciwych rysunkowych obrazów spod znaku "Królewny Śnieżki", "Banibi" i "101 Dalmatyńczyków".

     "Załoga G", nowy familijny film disneyowski, oparty został na pomyśle połączenia kina aktorskiego z nowymi pomysłami komputerowej animacji. Z zabiegami takimi mieliśmy do czynienia już wcześniej, jednak tutaj wykorzystane zostały w sposób brawurowy. Film wyświetlany jest u nas w dwóch wersjach - normalnej i 3D. Dodatkową nowością i atrakcją tego zabawnego utworu jest fakt, że bohaterami są tym razem świnki morskie, które stanowią zgrany zespół wyszkolonych agentów FBI. W tradycji filmów Disneya świnki morskie jeszcze nie występowały.

     Zróżnicowane pod względem charakterów i temperamentów zwierzaki wyposażone są w najnowocześniejsze przyrządy i gadżety do pełnienia swej misji. Pewnego dnia niezbyt rozgarnięty szef zespołu morskich świnek powierza im dyskretne zadanie. Mają wykraść tajne dokumenty z komputera ambitnego przedsiębiorcy, podejrzewanego o chęć zawładnięcia światem przy pomocy odpowiednio zaprogramowanego sprzętu gospodarstwa domowego.

     Od tego momentu akcja zaczyna przypominać filmy z Jamesem Bondem. Świnki, pod wodza ambitnego Darwina, wpadają w straszne tarapaty. Szaleńczym i dynamicznym pościgom i walkom nie ma końca. Zwierzaki dwoją się i troją, aby wyjść cało z każdej opresji.

     Zagrożenie staje się tym groźniejsze, że ów szaleńczy biznesmen wpadł na pomysł, żeby sprzęty domowe zamieniały się w groźne niszczycielskie maszyny. Niewinny film o zwierzętach zamienia się więc w sensacyjno-fantastyczny dreszczowiec z dużą dawką humoru. Wszystko tu jest jednak bardzo umowne i pozytywnie się kończy. Młodym widzom, wychowanym na Internecie i grach komputerowych, film ten z pewnością się spodoba. Wytwórnia Disneya, jak wspomniałem, idzie z duchem czasu jeśli chodzi o wprowadzanie nowych technik animacji. Warto polecać jednak klasyczne pozycje disneyowskie, pełne poezji i wdzięku, które wyświetlane są czasem w telewizji i dostępne są na płytach DVD.

     "Załoga G" ("G - Force"), USA 2009. Reżyseria - Hoyt H. Yeatman jr. Wykonawcy (głosy w polskiej wersji językowej): Arkadiusz Jakubik, Andrzej Zieliński, Anna Przybylska, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Tomasz Steciuk, Cezary Żak i inni. Dystrybucja - Forum film Poland


Mirosław Winiarczyk


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 23 sierpnia 2009   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej