Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Józef Maria Cassant

(1878 - 1903)


św. Józef Maria Cassant      Urodzony w Lot-et-Garonne w południowej Francji od dziecka pragnął zostać kapłanem. Miejscowy proboszcz zauważył u niego skłonności do milczenia i modlitwy. Po ukończeniu - nie bez trudności - prowadzonej przez braci szkolnych szkoły katolickiej w Casseneuil w 16. roku życia wstąpił do trapistów w Sainte-Marie du Desert. Zawsze uśmiechnięty i radosny był bardzo lubiany przez braci.

     W 1900 r. złożył śluby zakonne, a dwa lata później przyjął święcenia kapłańskie. Wkrótce okazało się, że jest chory na gruźlicę płuc, a choroba postępuje bardzo szybko. Na polecenie opata przez kilka tygodni przebywał w domu rodzinnym, a po powrocie do klasztoru żył jeszcze tylko kilka miesięcy, znosząc dodatkowo upokorzenia ze strony brata infirmera, opiekującego się chorymi.

    Jako kapłan i zakonnik starał się żyć według dewizy: "Wszystko dla Jezusa. Wszystko dla Maryi". Dał przykład życia zakonnego bez reszty oddanego Bogu.

     Na ołtarze wyniósł go Jan Paweł II w Rzymie 3 października 2004 r. "Oby nasi współcześni, zwłaszcza osoby prowadzące życie kontemplacyjne i chorzy, biorąc z niego przykład, odkrywali tajemnicę modlitwy zbliżającej świat do Boga i dodającej sił do znoszenia trudnych doświadczeń" - mówił wtedy papież. Była to ostatnia uroczystość beatyfikacyjna za pontyfikatu Papieża Wojtyły.

Wojciech Świątkiewicz

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 14 czerwca 2009


   

Wasze komentarze:
 A.K.: 24.08.2010, 02:47
 Módl się św.Józefie Cassant za Łukasza,o jego nawrócenie.Dziękuje
 Danka: 01.11.2009, 18:44
 Dziękuje ci za twoją świętość św. Jozefie Cassant chroń naszą rodziną.Proszę o pomoc finansową .....
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej