Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

bł. Piotr Friedhofen

r>(1819 - 1860)


bł. Piotr Friedhofen      Wspominany 21 grudnia w Martyrologium Rzymskim Piotr Friedhofen urodził się w Weitersburgu w Niemczech w rodzinie rolniczej. Wcześnie został sierotą, a starszy brat nauczył go kominiarstwa.

     Wędrując jako czeladnik, Piotr dobrze poznał biedę ludzką. W 31. roku życia porzucił kominiarstwo i wybudował klasztor oraz schronisko dla chorych. Wznowił działalność szpitalników, a z czasem wypracował własną konstytucję oraz utworzył zakon Braci Miłosiernych od Matki Bożej Wspomożycielki nazywanych najczęściej Braćmi Miłosierdzia z Trewiru. Zajmują się prowadzeniem szpitali, domów starców, domów opieki społecznej, ośrodków rehabilitacyjnych. Piotr zmarł na zapalenie płuc w wieku zaledwie 41 lat.

     Beatyfikowany 23 czerwca 1985 r. przez papieża Jana Pawła II, który mówił o nim: "Jako «miłosierny brat» pochylał się w miłości Chrystusa nad cierpiącymi biedę, którzy potrzebowali jego pomocy. Jego troska odnosiła się przy tym nie tylko do choroby fizycznej, lecz do potrzeby pomocy całemu człowiekowi, szczególnie również do jego biedy duchowej. Również nasze czasy potrzebują takich wzorców i takich ludzi, którzy w ten sposób zajmują się potrzebami i ułomnościami bliźnich i wskazują im drogę do Tego, który znosił wszystkie nasze cierpienia oraz przez swoją śmierć i swoje zmartwychwstanie je odkupił".

Wojciech Świątkiewicz

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 21 grudnia 2008


   

Wasze komentarze:
 asia: 07.08.2009, 10:51
 Blogosławiony Piotrze wskaz mi prosze drogę i dodaj sily abym mogla wyprowadzic duchowo nasza rodzine na prosta droge do niebios ,brak mi juz pomyslow i sil trace wiare -pomoz przez twoje wstawiennicwo odzyskac to co bylo takie piekne i dobre a odeszlo daleko
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej