Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Germana Cousin

(1579 - 1601)

św. Germana Cousin Urodziła się w roku 1579, zmarła w roku 1601. Krótkie życie tej wybitnej służebnicy Bożej wypełnione było chorobą i cierpieniem. Dotknięta wrodzonym paraliżem i bezwładem prawej ręki, zapadła później na skrofuły. W dzieciństwie utraciła matkę, ze strony ojca zaś nigdy nie zaznała uczucia. Macocha źle ją traktowała, odmówiła jej wreszcie miejsca w domu rodzinnym. Dziewczynkę wypędzono, każąc jej pilnować stada owiec na polach. Zabroniono jej także kontaktów z przyrodnim rodzeństwem.

Wszystko to znosiła z pokorą, godnością i spokojem wewnętrznym. Czysta dusza kierowała się ku Bogu, stale dążąc do doskonałości. Wielką pomocą i wsparciem dla niej był różaniec, który codziennie ze skupieniem odmawiała. Gotowa była pokonać wszystkie przeszkody, byleby wysłuchać codziennie Mszy św. Kiedyś podobno przeszła nawet przez rozlewisko wód, aby zdążyć na czas do kościoła.

Gorąco kochając Boga, św. Germana obdarzała także miłością bliźnich. Gromadziła wokół siebie dzieci z całej okolicy i nauczała je podstaw wiary. Biednych karmiła okruchami suchego chleba, choć jej samej skąpo go wydzielano. Pewnego razu macocha w gniewnym uniesieniu oskarżyła ją o kradzież chleba, który sama ukryła pod fartuchem. Kiedy tam zajrzano, zobaczono jednak tylko bukiet pięknych kwiatów. Św. Germana zmarła mając dwadzieścia dwa lata. Pół wieku potem odkryto, że jej ciało nie uległo rozkładowi. Przez cały rok było wystawione na widok publiczny. Działy się przy nim niezliczone cuda, co stało się powodem wielkiego kultu św. Germany.

Modlitwa do św. Germany Cousin

Modlitwa do św. Germany CousinModlitwa do św. Germany Cousin

Ks. Wiesław Al. NiewęgłowskiWasze komentarze:
 Agnieszka: 15.01.2015, 06:13
 Święty Stanisławie,proszę, wstaw się za moim synkiem Piotrusiem i upros dla niego łaskę uzdrowienia z ciężkiej i nieuleczalnej choroby.
 danuta: 26.09.2012, 03:48
 sw.stanislawie prosze wstaw sie za moja rodzine oby pokoj i milosc zajrzala do domu .Prosze goraca o blogodlawienstwo biznesu mojego syna .;Bede sie modlic do ciebie nieustannie.Ulecz wzrok wnuczka mojego kuzyna.,jezeli taka jest wola Boga.
 mirek984: 18.02.2012, 15:56
 sw.Stanislawie,upros uBoga laske uzdrowienia dla ks. Hermanna....Amen
 Piotr: 02.01.2011, 16:19
 Św Stanisławie proszę cię uproś mi łaskę zdrowia dla moich oczu u pana naszego Jezusa Chrystusa i jego najukochańszej Matki.
 magdzia: 07.11.2010, 19:52
 Sw.Stanisławie proszę Ciebie o szybkie zawarcie trwałego związku małżeńskiego mojego z michałem Sw.z lubina
 wujek Zenek: 20.10.2010, 15:15
 Św Stanisławie Sołtysie zwanym kazimierczykiem,Tobie powierzam Daniela-prosząc z Nim i za Nim.Przywróć Mu wzrok .Uproś Tą łaskę u Pana dawcy wszelkich łask za przemożnym wstawienictwem MB Cudownej Lekarki.Zdrowaś Maryjo ,łaski pełna ,Pan z Tobą ,błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego,Jezus.Świeta Maryjo,Matko Boża,modl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej .Amen.
 Andre: 19.10.2010, 20:51
  Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej