Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Alojzy Gonzaga

(1568 - 1591)

św. Alojzy Gonzaga Św Alojny pochodził ze znakomitego rodu Gonzagów. Był synem Ferdynanda, markiza Castiglione. Urodził się w Castiglione w diecezji Brescii 9 marca 1568 roku. Od najmłodszych lat św. Alojzy poświęcił się sercem i duszą służbie swemu Stwórcy. Pamięć o jego osobie łączy się z pojęciem łagodnej słodyczy i niczym nie skażonej czystości. Cechowała go prawdziwie anielska niewinność, a zarazem heroiczna skłonność do pokuty.

Mając czternaście lat towarzyszył swemu ojcu w podróży do Hiszpanii, gdzie ten ostatni pojechał jako członek orszaku cesarzowej Marii Austriaczki, żony Maksymiliana II. Filip II uczynił św. Alojzego giermkiem księcia Jakuba, swego starszego brata. Wśród próżności dworu święty zachował swą czystość, świat nie odciągnął jego serca od Boga. Po powrocie do Włoch w roku 1584 św. Alojzy objawił chęć wstąpienia do Towarzystwa Jezusowego. Rodzina sprzeciwiała się temu, ale w końcu udało mu się przeprowadzić swoje zamiary. Rozpoczął nowicjat w Rzymie w roku 1585, za pontyfikatu Piusa V. Śluby zakonne złożył 20 listopada 1587 roku i wkrótce potem przyjął niższe święcenia.

Od początku swego zakonnego życia św. Alojzy był wzorem doskonałości. Podczas epidemii w Rzymie w roku 1591 wyróżnił się miłosierdziem wobec chorych w szpitalach. Praca ta doprowadziła go do choroby, która spowodowała śmierć. Jego ostatnie dni były wiernym odzwierciedleniem krótkiego życia. Przeszedł do wieczności 21 czerwca 1591 roku w wieku dwudziestu czterech lat.

Papież Benedykt XIII kanonizował go w roku 1726.

Modlitwy do św. Alojzego Gonzagi

Modlitwa do św. Alojzego GonzagiModlitwa do św. Alojzego Gonzagi

Litania do św. Alojzego GonzagiLitania do św. Alojzego Gonzagi

Zobacz więcej

Św. Alojzy Gonzaga, patron młodzieży katolickiej i studentówŚw. Alojzy Gonzaga, patron młodzieży katolickiej i studentów

Poświęcił swoje krótkie życie na osobiste dążenie ku świętości i na troskę o innychPoświęcił swoje krótkie życie na osobiste dążenie ku świętości i na troskę o innych

Ks. Wiesław Al. NiewęgłowskiWasze komentarze:
 Zenek: 11.01.2011, 14:38
 Moniko-piękny kwiecie,stań się orędownikiem przed tronem Pana.Uproś rozwiązanie mych problemów małżeńskich,rodzicielskich.Bądz dla mnie drogowskazem do domu Pana.Moniko ,Tobie powierzam me problemy.Niech Trójca Święta będzie uwielbiona Twym życiem.W Tobie ,przez Ciebie ,dla Ciebie i dla nas powierzających się Twej opiece.
 Brat w Chrystusie Panu: 22.11.2010, 01:22
 Modlitwa o Beatyfikację Służebnicy Bożej Moniki Brzozy. Boże Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi służebnicę Monikę, w której to życiu i umieraniu Zajaśniało Światło Twojej Ojcowskiej Miłości. Przez służbę ewangelizacji oraz bezkompromisowe poddanie się Twojej woli w łasce Ducha Świętego stała się pokornym świadkiem Krzyża i Zmartwychwstania Twojego Syna Jezusa Chrystusa niosąc to przesłanie swoim siostrom i braciom. Ucząc się od Najświętszej Maryi Panny ufności, rzuciła się w Kochające Ramiona Oblubieńca powierzając Mu Całe swoje życie którym Ty Sam Jesteś. Proszę Cię za wstawiennictwem Tej, która w wodach chrztu świętego stała się Twoim dzieckiem, a przez cierpienie i śmierć weszła w Życie Twojego Syna, o uproszenie łaski ...(intencja- uzdrowienie naszego syna Stanisława z Nowotworu)... by Twoja Chwała Moc Potęga były głoszone w dziełach ewangelizacyjnych zapoczątkowanych przez Nią. Niech ziarno Twojej Bezgranicznej Miłości posiane w Jej pięknym życiu wyda plon stokrotny - Uwielbienia Ciebie Jedynego Boga w Trójcy Przenajświętszej przez wszystkie wieki wieków. Amen.
 WALDEK ZE ZNINA: 20.11.2010, 13:59
 BOG JEST MILOSCIA NIESKONCZONA,ZMATERIALIZOWALA SIE ONA DLA NAS DZIEKI TWOJEMU "TAK,FIJAT"NIECH BOG BEDZIE UWIELBIONY ZA CIEBIE,PRZEZ CIEBIE I DZEKI TOBIE.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Bonawenturaśw. Bonawentura

Modlitwy do św. BonawenturyModlitwy do św. Bonawentury

Litania do św. BonawenturyLitania do św. Bonawentury

Modlitwa do św. Pompiliusza Marii PirrottiegoModlitwa do św. Pompiliusza Marii Pirrottiego

Nie umiem się modlić jak Niemiec...Nie umiem się modlić jak Niemiec...

ks. Romuald Laquaks. Romuald Laqua

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej