Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Elżbieta Węgierska

1207 - 1231

św. Elżbiera Węgierska Św. Elżbieta Węgierska, królowa. Córka Andrzeja II króla Węgier.

Mając 14 lat poślubiła landgrafa Turyngii, Ludwika IV. Z małżeństwa urodziło się troje dzieci. Mąż zmarł podczas wyprawy krzyżowej. Elżbieta, zgodnie z frankońskim prawem spadkowym opuściwszy Wartburg, zamieszkała w Marburgu, gdzie ufundowała szpital. W 1228 r. złożyła ślub wyrzeczenia się świata i przyjęta habit tercjarki św. Franciszka. Ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym.

W 4 lata po śmierci kanonizował ją Grzegorz IX. Jej imię przyjęło jako swoją nazwę kilka zgromadzeń zakonnych i dzieł katolickich.

W ikonografii św. Elżbieta przedstawiana jest w stroju królewskim. Jej atrybutami są: chleb, kilka monet; róże, w które według legendy zamieniły się w chleb w chwili, gdy ukradkiem wynosząc je dla biednych natknęła się na męża, który z tego powodu robił jej często wyrzuty; różaniec.

Kogo patronką jest św. Elżbieta Węgierska

Jest patronką Węgier i Niemiec oraz elżbietanek i trzeciego zakonu franciszkańskiego.

Modlitwy

Modlitwa do św. Elżbiety WęgierskiejModlitwa do św. Elżbiety Węgierskiej

Litania do św. Elżbiety WęgierskiejLitania do św. Elżbiety Węgierskiej

Zobacz więcej

Patronka Węgier i NiemiecPatronka Węgier i Niemiec

O. Hugo HoeverWasze komentarze:
 maria : 16.03.2024, 18:09
 swieta elzbieto modl sie za nami ..
 Cz: 14.02.2024, 19:17
 Św. Elżbieto proszę uproś cudu uzdrowienia dla Tosi , błagam.
 K.B.: 07.02.2024, 19:20
 Św. Elżbieta uproś cudu uzdrowienia dla Tosi, błagam!
 K.B.: 07.02.2024, 19:17
 Św Elżbieta uproś łaskę uzdrowienia dla Antonony, błagam!
 Elzbieta : 19.12.2023, 22:28
 Święta Elżbieto moja kochana patronko gorąco proszę o zdrowie dla mnie żebym mogła chodzić na własnych nogach . Wstaw się do Boga miłosiernego o uzdrowienie mojego męża ze złośliwego raka. Błagam dopomóż mi .
 czcicielka: 17.11.2023, 19:29
 Swieta Elzbieto prosze Cie o zdrowie dla Syna oraz o dobra wole pracodawcow:/L.M/.by Syn otrzymal dobra prace i godna place. W intencji dobrej woli i hojnosc/M. J.S.E.K./ i wybawienia ich z nienawisci. Z podziekowaniem za modlitwe.
 Maria: 17.11.2023, 19:23
 Swieta Elzbieto prosze Cie o cudowna Twoja pomoc we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich:zdrowotnych,zawodowych,urzedowych,mieszkaniowych,osobistych,ekonomicznych. Z gory bardzo dziekuje.
 marzena aneta: 17.11.2023, 17:03
 Święta Elżbieta Węgierska dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża w moim wieku mam czterdzieści pięć lat niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 matka: 17.11.2023, 14:42
 Swieta Elzbieto prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza oraz madrosc i pomyslnosc w jego sprawach zawodowych,osobistych,urzedowych i w zyciu. Dziekujer bardzo.


 matka: 17.11.2023, 14:38
 Swieta Elzbieto prosze Cie w intencji dobrej pracy dla Syna/tam gdzie poprzednio pracowal,o dobre relacje w pracy./. W intencji powrotu do zdrowia dla Syna oraz znalezienia dobrej wspolmazonki. Dziekuje bardzo.
 Dominik : 05.11.2023, 19:03
 Św. Elżbieto wspieraj mnie proszę. Dziękuję. ❤️
 Ewa: 29.10.2023, 04:42
 Boze spraw by w rodzinie Eli zapanowal spokoj i wzajemne zrozumiemie zeby nie doszlo do rozwodu
 matka: 04.10.2023, 13:36
 Swieta Elzbieto prosze Cie o pomoc Twoja we wszystkich potrzebach mojego syna i moich:zdrowotnych/o cud uzdrowienia nas/zawodowych/o etatowa prace dla syna/urzedowych/o pomyslne ich roztrzygniecie/mieszkaniowych/o udaremnienie zla ze strony alkoholika i nieprzjaciol znanych i nieznanych/. Dziekuje bardzo.
 Ela: 26.09.2023, 20:37
 Moja imienniczko pomóż mi przejść ten trudny czas dla mnie.Chroń mnie i daj mi wiarę w siebie.
 czcicielka: 21.09.2023, 22:21
 Sw.Elzbieto prosze Cie o pomoc Twoja we wszystkich potrzebach moich i moje syna:zdrowotnych,zawodowych/o etatowa prace/mieszkaniowych,o Dary Ducha Sw.w utrzymaniu mojej wlasnosci.O udaremnienie zla,osczerstw,oskarzen ze strony nieprzyjaciol znanych i nieznanych. Bog zaplac za modlitwe.
 Ewa: 20.09.2023, 14:32
 Wez w opiekę Ele i cala jej rodzine i pomóż im pozytywnie zalatwic dzisiejsza sprawe
 Maria: 31.08.2023, 09:37
 Swieta Elzbieto prosze Cie o Twoja pomoc dla syna,by otrzymal etatowa prace,jak tez wyzdrowial. W intencji bezpieczenstwa i blog.Bozego dla dzieci i dla mnie w sprawch osobistych i w zyciu. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 04.07.2023, 10:45
 Swieta Elzbieto prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki. W intencji pomocy Twojej w otrzymaniu w calosci dobr ziemskich i duchowych/o dobra wole ludzi,ktorzy mogli,by nam w tym dopomoc/.. Dziekuje bardzo.
 matka: 04.07.2023, 10:36
 Swieta Elzbieto prosz eCie o pomoc Twoja we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich:zdrowotnych,zawodowych,o stala prace dla syna,o dobra wole pracodawcow,o uczciwych ludzi na naszej drodze.O dobrych,wierzacych wspolmazonkow. Bog zaplac za modlitwe.
 marzena aneta: 26.05.2023, 14:24
 Święta Elżbieta Węgierska dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Święta Elżbieto Węgierska módl się za nami dziękuję Święta Elżbieto Węgierska kocham Cię proszę miej w opiece siostry elżbietanki dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość wiarę dla nich dziękuję proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy mam dziękuję zdrowie biodra nogi oczy zęby zdrowe dziękuję pieniądze żebym miała zawsze dziękuję odzyskała pieniądze skradzione w świecku żeby nigdy nikt nie kradł więcej dziękuję z tego będziemy sądzeni zdamy sprawe Bogu dziękuję dobro czyńmy kochajmy się szanujmy się dziękuję proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję proszę o dobrą spowiedź świętą w maju 2023 roku dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwy do Ducha ŚwiętegoModlitwy do Ducha Świętego

Litania do Ducha ŚwiętegoLitania do Ducha Świętego

Modlitwa o siedem darów Ducha ŚwiętegoModlitwa o siedem darów Ducha Świętego

Medytacja na Zesłanie Ducha ŚwiętegoMedytacja na Zesłanie Ducha Świętego

Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)Jezus daje Ducha Świętego (J 20, 19-23)

Niech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła IINiech zstąpi Duch Twój! Historyczna homilia Jana Pawła II

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej