Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Moc sakramentu małżeństwa

Nasze małżeństwo po - ciężkim kryzysie - po zdradzie - zaczęło rozkwitać niespotykaną siłą miłości i wiary. Mój mąż powrócił i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. I mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nasza miłość jest teraz o wiele dojrzalsza. Owszem, jest inaczej - to tak jak z tym winem w Kanie Galilejskiej. Bo "gdzie (...) wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" (Rz 5, 20). Potrzeba jednak ciągłej współpracy z tą łaską. Im więcej my z siebie dajemy, tym więcej Bóg nam pomaga.

Ratowałam swoje małżeństwo opuszczona przez najbliższych, zdana sama na siebie. Czułam jednak, że wspiera mnie łaska i całe niebo. Ratowałam nasz związek nawet wówczas, kiedy mąż mi powiedział, że już mnie nie kocha. Ratowałam godność naszego sakramentu i o to walczyłam, nawet jak mi mówiono: "to przecież nie pani zrywa przysięgę!". Bo właśnie w obliczu Boga przysięgałam, że nie opuszczę swego małżonka aż do śmierci. To ja wzięłam na siebie odpowiedzialność za nasze małżeństwo i modliłam się o nawrócenie swojego męża (Telegramem do św. Józefa, Litanią do Ducha Świętego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa), bo on wtedy był w stanie tej duchowej śmierci.

Na każdą i każdego z nas czeka wiele łask, ale najpierw to my sami musimy o nie poprosić. Bóg się nie wprasza na siłę do nikogo, to my bardzo często wystawiamy Go za drzwi. On jest i czeka cierpliwie, aż przestaniemy się szarpać ze sobą życiem. Dlatego pierwsze kroki kierujmy najpierw do Pana Boga, a otrzymamy spokój, siłę, ukojenie i światło do wszelkiego działania.

Staram się tak postępować i dzielę się z Wami własnym doświadczeniem, jak działa łaska w moim życiu. Prawdziwa miłość przecież zaczyna się dopiero od kochania "na złe". I nas to spotkało... Jednak nasza miłość ocalała w obliczu wielkiej próby. Zrozumiałam, że kochać to przede wszystkim wybaczać. I stał się "cud", a potem drugi i następne - i tyle łask spłynęło! Dostaliśmy "lepsze wino" na koniec. Taka jest bowiem moc sakramentu małżeństwa - trzeba tylko zawierzyć wszystko Jezusowi. Zawsze jest za wcześnie, aby się poddawać, i nawet w cierpieniu można być szczęśliwym.

Miriam

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, 1-2009Wasze komentarze:
 Jurek: 03.01.2014, 00:24
 Ukochany Jezu Chryste proszę o łaskę pojednania , miłości ,wierności i przebaczenia w moim małżeństwie.Jezu ufam Tobie ,Jezu zajmij się tym.
 kot sirreras: 30.12.2013, 12:22
 Panie Jezu spraw aby mój małżonek wrócił do mnie. Uratuj Nasze małżeństwo. Panie Boże nie dopuść do separacji, kocham męża z całego serca. Spraw by mąż mi wybaczył. Panie Ty Mój dodaj mi siły, wiary otuchy ...
 kot sirreras: 30.12.2013, 12:21
 Panie Jezu spraw aby mój małżonek wrócił do mnie. Uratuj Nasze małżeństwo. Panie Boże nie dopuść do separacji, kocham męża z całego serca. Spraw by mąż mi wybaczył. Panie Ty Mój dodaj mi siły, wiary otuchy ...
 wątpiąca: 17.12.2013, 06:54
 Boże przez długi czas o Tobie zapomniałam, wiem o tym...zwracam się teraz, to prawda, nie mam gdzie się zwrócić...błagam, przywróć wiarę w ten związek mojemu mężowi, przywróć jego miłość....tak bardzo go kocham...
 niegodna: 16.12.2013, 17:57
 Boże, jeśli taka jest Twoja wola to ratuj nasze małżeństwo. Wlej na nowo miłość do mnie w serce mojego męża. Pomóż mi wybaczyć mu wszelkie kłamstwa, spotkania z tamtą kobietą, całe zło, które wobec mnie uczynił. Wybacz mi moją zazdrość i wypominanie dawnych grzechów. Odnów nas, naszą miłość i obdarz nas potomstwem.
 Monika: 15.12.2013, 17:39
 Panie Boże błagam Cię ratuj nasze małzenstwo, bo tylko w tobie ostatnia nadzieja. Jestesmy 4 lata w malzenstwie, 2 lata po rozstaniu, a rok w separacji ale mimo wszystko chcialabym dalej zyc z mezem twozyc z ni prawdziwa rodzine, mamy 2 wspanialych dzieci. Boze blagam cie spraw zeby moj maz mnie pokochal miloscia szczera i goraca, zeby szanowal swoich rodzicow ale nie sluchal ich we wszystkim a jednoczesnie nieszanujac mnie. Boze daj nam rozum bo ja tez nie jestem idealna i nie zawsze postepuje madze ale ten lancuch zlych emocji jest juz zbyt dlugi, blagam cie Jezu uwolnij nas z tych kajdan zla, blagam, blagam, blagam...
 ania: 11.12.2013, 15:07
 Boze powierzam ci nasze małżeństwo uratuj nas proszę !!!!!kocham go spraw zeby moj sylwek wrócił!!!!
 Joanna: 22.11.2013, 13:52
 Panie Boże proszę o to aby nasze małżeństwo wyglądało tak jak wtedy kiedy się poznaliśmy. Chce żeby w naszym małżeństwie była miłość, spokój i rodzinne ciepło. Pragnę by nasze życie było bez żadnych problemów. Bardzo kocham mojego męża, ale wciąż się kłócimy na dodatek niedługo pojawi się drogie dziecko, a on wciąż się martwi że straci pracę albo o to ze nie podoła nie da rady zapewnic dobrego ustatku dziecią.
 Irmina: 28.10.2013, 13:12
 Panie Boże sprowadź mojego męża Marcina na drogę dobra żeby naprawił to zło które wyrządził i uratuj nasze małżeństwo.


 Aga: 20.10.2013, 12:23
 Boże uratuj nas, Ty wszystko możesz. Uratuj naszą rodzine.
 Marzena: 16.10.2013, 14:32
 Boże ulituj się nad Nami i dodaj sił, zabierz błagam ten ból i tęsknotę. Mój partner, z którym planowaliśmy ślub odszedł do innej i mówi, że już mnie nie kocha. Proszę Boże pomóż w Tobie jedyna nadzieja.
 Maria: 21.09.2013, 13:14
 Boże, proszę o łaskę nawrócenia dla męża, by powrócił do rodziny, do mnie, bym potrafiła mu wybaczyć i przyjąć.
 Monika: 17.09.2013, 23:06
 Dlaczego same kobiety tutaj piszą?
 Piotr 26: 05.09.2013, 22:47
 Miriam podziwiam Panią za upór w miłości, a przede wszystkim za "współpracę" z łaską Boża. jest Pani wspaniałą kobietą i żoną. jak czytam wpisy innych kobiet , nieszczęśliwych żon to zaczynam rozumieć, że wy drogie panie umiecie i chcecie naprawdę kochać i niestety większość zdrad popełniają mężczyźni. :-( życzę Wam wielu łask Bożych w walce o Waszą miłość. Niestety byłem uprzedzony do kobiet, nawet nienawidziłem ,że wy macie prawo do opieki nad dzieckiem. Boże, spraw bym nikogo nie nienawidził i szanował kobiety a szczególnie moja przyszłą żonę, jeśli w ogóle obdarzysz mnie Nią..
 Irmina: 05.09.2013, 08:35
 Boże pomóż mojemu mężowi którego wyrzuciłam z domu za zdradę aby powrócił do mnie na dobre i na złe żeby nie rozdzielał tego co Bóg złączył niech spojrzy ponownie oczami miłość, szacunku na mnie by nasze małżeństwo przetrwało. Boże uratuj nasze małżeństwo. Amen
 gosia: 16.08.2013, 21:26
 Boże pomóż odnaleźć spokój duszy ,pomóż nawrócić się mojemu mężowi, aby zrozumiał swój błąd
 renata: 03.08.2013, 12:01
 maz zostawil mnie i nasza chora malutka coreczke. zyje jak we snie.jakby bez sensu. trudy wychowania dziecka.samotnosc. bol. ale jest tez Jezus. oddalam Mu te sprawe.zaprosilam do naszego zwiazku. jest wiec sila woli. walcze o dobro. dla corki meza dla mnie. milosc po blocie chodzi..ale tylko Bog moze to odmienic.
 piekny: 01.08.2013, 18:10
 boze ratuj na i dzieci
 dorotka: 20.07.2013, 15:55
 Panie mój Błagam uratuj moje małżeństwo,spraw by mąż mi wybaczył,ja mu wybaczyłam zdradę,nie dopuść do rozwodu,kocham go całym sercem.
 dorotka: 20.07.2013, 15:54
 Panie mój Błagam uratuj moje małżeństwo,spraw by mąż mi wybaczył,ja mu wybaczyłam zdradę,nie dopuść do rozwodu,kocham go całym sercem.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej