Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Moc sakramentu małżeństwa

Nasze małżeństwo po - ciężkim kryzysie - po zdradzie - zaczęło rozkwitać niespotykaną siłą miłości i wiary. Mój mąż powrócił i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. I mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nasza miłość jest teraz o wiele dojrzalsza. Owszem, jest inaczej - to tak jak z tym winem w Kanie Galilejskiej. Bo "gdzie (...) wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" (Rz 5, 20). Potrzeba jednak ciągłej współpracy z tą łaską. Im więcej my z siebie dajemy, tym więcej Bóg nam pomaga.

Ratowałam swoje małżeństwo opuszczona przez najbliższych, zdana sama na siebie. Czułam jednak, że wspiera mnie łaska i całe niebo. Ratowałam nasz związek nawet wówczas, kiedy mąż mi powiedział, że już mnie nie kocha. Ratowałam godność naszego sakramentu i o to walczyłam, nawet jak mi mówiono: "to przecież nie pani zrywa przysięgę!". Bo właśnie w obliczu Boga przysięgałam, że nie opuszczę swego małżonka aż do śmierci. To ja wzięłam na siebie odpowiedzialność za nasze małżeństwo i modliłam się o nawrócenie swojego męża (Telegramem do św. Józefa, Litanią do Ducha Świętego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa), bo on wtedy był w stanie tej duchowej śmierci.

Na każdą i każdego z nas czeka wiele łask, ale najpierw to my sami musimy o nie poprosić. Bóg się nie wprasza na siłę do nikogo, to my bardzo często wystawiamy Go za drzwi. On jest i czeka cierpliwie, aż przestaniemy się szarpać ze sobą życiem. Dlatego pierwsze kroki kierujmy najpierw do Pana Boga, a otrzymamy spokój, siłę, ukojenie i światło do wszelkiego działania.

Staram się tak postępować i dzielę się z Wami własnym doświadczeniem, jak działa łaska w moim życiu. Prawdziwa miłość przecież zaczyna się dopiero od kochania "na złe". I nas to spotkało... Jednak nasza miłość ocalała w obliczu wielkiej próby. Zrozumiałam, że kochać to przede wszystkim wybaczać. I stał się "cud", a potem drugi i następne - i tyle łask spłynęło! Dostaliśmy "lepsze wino" na koniec. Taka jest bowiem moc sakramentu małżeństwa - trzeba tylko zawierzyć wszystko Jezusowi. Zawsze jest za wcześnie, aby się poddawać, i nawet w cierpieniu można być szczęśliwym.

Miriam

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, 1-2009Wasze komentarze:
 bazi: 24.04.2015, 21:35
 mąz powiedzial mi ze małzenstwo to więzienie, Panie ratuj nas,dales nam 8 cudownych dzieci.Gdzie podziala sie nasza milość/
 Anna: 17.03.2015, 14:19
 Boże Ty wiesz wszystko, pomóż mi.amen
 Ania: 05.03.2015, 22:21
 Panie Boże walczyłam o swoje małżeństwo prses rok.trace nadzieje. Cierpię razem z dziećmi, mój mąż nie wierzy w Ciebie ani w małżeństwo nie kocha mnie.ja się modlebza niegopowoli wybaczwm mu jego klqmstwa zdrdy i kradzież.nie potrafię mu wytłumaczyć jaką krzywdę mi zrobił.proszę nawroc go.ratuj jego duszę niech to en diabeł co go opental odejdzie.
 Anna: 28.02.2015, 17:18
 Mąż mówi że mnie nie kocha, że jestem mu obojętna, że łączą nas tylko pieniądze i dzieci, że kochał mnie na początku. Chce rozwodu, życie moje się skończyło.Zawsze dbałam o niego,dom, dzieci. Jestem wykształconą zadbaną kobietą. Nikt w życiu tak mnie nie skrzywdził i upodlił.
 Iza: 25.02.2015, 14:00
 Panie Boże spraw aby mój mąż Tomek wrócił do domu do dziecka.Uratuj nasze małżeństwo
 iwona: 09.02.2015, 12:59
 zlituj się panie Boże nad naszym 30 letnim małżenstwem daj mi sil do walki o miłosc wzajemną i zrozumienie o dobroć i szczęscie
 anna: 30.01.2015, 06:23
 Panie Boze prosze o uratowanie mojego malzenstwa, przepraszam Cie za grzechy i nie opuszczaj nas.
 Dorota: 30.12.2014, 13:29
 Panie Boże, w moim małzeństwie znowu kryzys. Już raz przez to przechodziliśmy, ale teraz nie mam siły walczyc. Czuję, że to nie mam sensu, nasze uczucie już się chyba wypaliło, szkoda tych 19 lat...
 Aneta: 07.12.2014, 13:21
 Panie Boże prosze o siłe na kazdy dzien. Prosze abym mogła siebie zmienic nasze malzenstwo. Prosze o laske nawrocenia , o to bym mogla wybaczyc mezowi zdrade. Pani Boze badz ze mna kazdego dnia, wspieraj mnie!


 edka : 30.11.2014, 21:43
 Czy Komuś z Was Bóg pomógł uratować małżeństwo ? Ja przeżyłam dokładnie to samo co zostało tu opisane. Zdrada, sama z dzieckiem ....płakałam i modliłam się jak tylko potrafiłam, uruchomiłam wszystkich Świętych w modlitwach, nowenny, Mszę Święte z intencją, posty... modlitwy rodziny, intencje pielgrzymkowe.Prosiłam Boga, żeby uratował moje małżeństwo, żeby nawrócił go na dobą drogą, żeby dał mi siłę i szanse na odzyskanie rodziny....to była walka jakiej nigdy nie stoczyłam z nikim...poświecenie, zły,nie da się opisać........i przegrałam tę walkę Pozew w sądzie....... Życzę powodzenia tym, którzy walczą może wam się uda, może akurat Bóg Was wysłucha i wam pomoże, moja nadzieja umarła.
 betj: 29.11.2014, 17:51
 Boże Miłosierny, ratuj moje małżeństwo.nie kocham męża w chwilach kiedy pije. Kłamie, narobił długów,ale sam jest bardzo poraniony i pewnie przeze mnie też.Jezu kochany otwieram na osciez swoje serce, choć tego nie rozumiem.Bądź głównym Gospodarzem mojego domu.Proszę Blogoslaw nam...dziękuję mój Panie Jej.
 betj: 29.11.2014, 17:51
 Boże Miłosierny, ratuj moje małżeństwo.nie kocham męża w chwilach kiedy pije. Kłamie, narobił długów,ale sam jest bardzo poraniony i pewnie przeze mnie też.Jezu kochany otwieram na osciez swoje serce, choć tego nie rozumiem.Bądź głównym Gospodarzem mojego domu.Proszę Blogoslaw nam...dziękuję mój Panie Jej.
 Małgosia: 25.11.2014, 21:51
 O Panie mój, Jedyny Boże, Matko Boża, Święty Józefie, Święty Antoni, błagam o ratowanie mojego małżeństwa! Bardzo oddaliliśmy się od siebie przez ostatnich 10 lat i już nie umiemy ze sobą rozmawiać. Nawet nie wiem, czy jeszcze się kochamy. Nie ma tygodnia, abym nie była smutna albo nie płakała z żalu i samotności we dwoje. Panie, pomóż mi!
 justyna: 25.11.2014, 10:02
 Boże wspomóż mnie w tych trudnych chwilach, gdy mąż mnie opuścił. Daj mi siłę i wiarę w to, że potrafię wybaczyć i być lepszym człowiekiem. Proszę oświeć jego duszę i serce, żeby wrócił i kochał. Proszę byśmy mogli budować naszą rodzinę razem i mogli wspierać się zawsze. Kocham go i chcę, aby naszego małżeństwo trwało nadal... Jezu ufam Tobie
 Anna: 23.11.2014, 13:19
 Boże dziękuje Ci za swoja laskę i pomoc w trudnych chwilach. Krzywdziłam męża swoją zazdrością, chorobą psychiczną. Do dzisiaj nie mogę sobie wybaczyć że go uderzyłam. Po roku separacji, bałam się czy będzie rozwód, czy wryci do mnie. Niedługo mija trapią u psychologia. Dopiero wtedy zrozumiałam co ja straciłam. On mnie nigdy nie zdradził. Miał dwa przypadki że się do niego przystawiały jego podwładne, ale on jest stanowczy i bezwzględny. Zmieniłam się, on do mnie wrócił. A teraz spodziewamy się dziecka, którego tak pragnęłam... pragnęliśmy. Dziękuję za to Bogu, rodzinie i przyjaciołom co mnie wspierali. Żadnych tajemnic, nigdy więcej... Teraz jesteśmy szczęśliwym małżeństwem.
 Anna: 07.11.2014, 19:24
 Tracę nadzieję. Boże pomóż! Już nie mam siły walczyc o małżeństwo z człowiekiem który mnie wyzywa obraża i zdradza
 zalamana: 30.10.2014, 04:24
 Kochany Boze Jezusku Mateczko Boza prosze pomoz cie moje malzenstwo rozpada sie:( maz nie czuje winy znedza sie slowem grozi ze odchodzi i tak sie stalo odszedl:( co robic nie bieglam za nim nie prosilam:( kocham meza mamy dziecko maz nie patrzy denerwuje slowem:( co robic jak ratowac takie malzenstwo:(((
 żona: 26.10.2014, 10:47
 Boże błagam Cię o siłę by ratować nasze małżeństwo, żeby mąż mógł mnie znów pokochać.
 anna: 17.10.2014, 17:46
 Proszę o uzdrowienie mojego małżeństwa...;(
 Krystyna : 13.10.2014, 15:46
 Jezu Miłosierny ratuj moje małżeństwo irodzinę Jezu Ufam Tobie.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatówModlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

św. Zachariasz (papież)św. Zachariasz (papież)

Przyjmij znamię daru Ducha Świętego...Przyjmij znamię daru Ducha Świętego...

Modlitwa wdzięczności za dary Ducha ŚwiętegoModlitwa wdzięczności za dary Ducha Świętego

Duch Boży mieszka w wasDuch Boży mieszka w was

List do przyjacielaList do przyjaciela

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej