Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Moc sakramentu małżeństwa

Nasze małżeństwo po - ciężkim kryzysie - po zdradzie - zaczęło rozkwitać niespotykaną siłą miłości i wiary. Mój mąż powrócił i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. I mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nasza miłość jest teraz o wiele dojrzalsza. Owszem, jest inaczej - to tak jak z tym winem w Kanie Galilejskiej. Bo "gdzie (...) wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska" (Rz 5, 20). Potrzeba jednak ciągłej współpracy z tą łaską. Im więcej my z siebie dajemy, tym więcej Bóg nam pomaga.

Ratowałam swoje małżeństwo opuszczona przez najbliższych, zdana sama na siebie. Czułam jednak, że wspiera mnie łaska i całe niebo. Ratowałam nasz związek nawet wówczas, kiedy mąż mi powiedział, że już mnie nie kocha. Ratowałam godność naszego sakramentu i o to walczyłam, nawet jak mi mówiono: "to przecież nie pani zrywa przysięgę!". Bo właśnie w obliczu Boga przysięgałam, że nie opuszczę swego małżonka aż do śmierci. To ja wzięłam na siebie odpowiedzialność za nasze małżeństwo i modliłam się o nawrócenie swojego męża (Telegramem do św. Józefa, Litanią do Ducha Świętego i Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa), bo on wtedy był w stanie tej duchowej śmierci.

Na każdą i każdego z nas czeka wiele łask, ale najpierw to my sami musimy o nie poprosić. Bóg się nie wprasza na siłę do nikogo, to my bardzo często wystawiamy Go za drzwi. On jest i czeka cierpliwie, aż przestaniemy się szarpać ze sobą życiem. Dlatego pierwsze kroki kierujmy najpierw do Pana Boga, a otrzymamy spokój, siłę, ukojenie i światło do wszelkiego działania.

Staram się tak postępować i dzielę się z Wami własnym doświadczeniem, jak działa łaska w moim życiu. Prawdziwa miłość przecież zaczyna się dopiero od kochania "na złe". I nas to spotkało... Jednak nasza miłość ocalała w obliczu wielkiej próby. Zrozumiałam, że kochać to przede wszystkim wybaczać. I stał się "cud", a potem drugi i następne - i tyle łask spłynęło! Dostaliśmy "lepsze wino" na koniec. Taka jest bowiem moc sakramentu małżeństwa - trzeba tylko zawierzyć wszystko Jezusowi. Zawsze jest za wcześnie, aby się poddawać, i nawet w cierpieniu można być szczęśliwym.

Miriam

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, 1-2009Wasze komentarze:
 alicja : 11.01.2019, 12:55
 Boże uratuj małżenstwo mojego syna ,20 kilka lat temu modliłam się o uratowanie jego życia .tak teraz prosze cię o pomoc o wskazanie drogi życiowej ,która jest tak trudna .że tylko TY może3sz pomóc .Strzeż go również od choroby jaką przeszedł ,daj mu siłę i spraw by był jeszcze szczęsliwy miał kochająca żonę która będzie przy nim w każdej chwili z gromadką dzieci .Daj siłę dla niego by mógł to wszystko przetrwać i nie wpadł w coś złego miej go w swojej opiece i nas tez jako rodziców i rodzęnstwo ,bo to nas rozbija ,a zwłaszcza mnie matkę .Proszę cie pomoc ,bo tylko Ty jesteś w stanie pomóc
 MAŁGORZATA: 25.07.2018, 18:00
 PROSZĘ O MODLITWĘ O UZDROWIENIE MAŁŻEŃSTWA SYNA KRZYSZTOFA I PATRYCJI,O JEGO POWRÓT DO DOMU,DO ŻONY I DZIECI.
 Nela: 30.06.2018, 06:55
 Jezu powołując się na udzielony nam przed laty Sakrament Małżeństwa proszę Cię o cud jego przemiany. Proszę ulecz je, nawróć mojego męża i nie dopuść proszę Panie Jezu do rozpadu naszego małżeństwa. W imieniu mojego współmałżonka wyrzekam się wszelkiego zła, które niszczy nasze relacje i naszą rodzinę. Boże dopomóż w tej ciężkiej chwili i wyprowadź nas z tego zakrętu. Jezu ufam Ci... Ty się tym zajmij.
 Wiola: 09.05.2018, 19:46
 Proszę Cię kochany Jezu o szansę dla naszego małżeństwa,aby mój mąż zrozumiał jak ważny jest sakrament małżeństwa i zapragnął się nawrócić i przejrzał w końcu na oczy..I dziękują Jezu i Maryjo o wsparcie w tych trudnych chwilach.
 żona: 17.03.2018, 08:59
 Jezu ratuj Duchu Św oświeć Matko wraz zJózefem opiekuj się nami
 żona: 17.03.2018, 08:56
 Jezu ratuj Duchu Św oświeć Matko wraz zJózefem opiekuj się nami
 Marcin: 17.10.2017, 17:28
 Panie Boże proszę Cię bardzo o łaskę wybaczenia abym mógł przebaczyć mojej Żonie , proszę napraw nas i ulecz nasze serca abyśmy mogli wszystko przezwyciężyć , proszę o modlitwę
 Aneta: 28.06.2017, 22:25
 Boze pomoz nam rozkochac sie na nowo, by obojetnosc w moim malzenstwje przerodzila sie uczucie , zaufanie i wzajemne wsparcie . Potrzebujemy Twojej pomocy Panie .
 Ewa: 03.06.2017, 08:05
 Boże!!! Błagam, ocal nasze święte małżeństwo. Żeby mój mąż zaprzestał chęci wnoszenia sprawy o rozwód i wrócił do mnie. Niech nie odwraca się od Boga! Oddal od niego złego kolegę....kusiciela! Ulecz go z pychy, chęci do imprez i alkoholu. Błagam, niech się nawróci i wyspowiada. Zasiej w jego sercu miłość do Stwórcy!!! Proszę Boże, o wsparcie mnie w modlitwach, powierzam Tobie mój krzyż. Wiem, że wiara czyni cuda...Spraw cud dla naszego związku!!!


 Anna: 07.04.2017, 12:14
 PANIE BOŻE PROSZĘ O. UZDROWIENIE .NASZEGO MAŁZEŃSTWA
 kasia: 14.02.2017, 13:11
 Jezu prosze laski dla naszego malzenstwa niech moj maz pozna jak wazny jest to sakrament. Prosze Jezu z calego serca pragne mu wybaczyc i nie chowac urazy. Przemien jego serce Jezu uwolnij od wszelkego zla i nalogow abysmy znow mogli zyc w zgodzie i szacunku. Dziekuje Ci Jezu i Maryjo ze pomagacie mi przejsc te drudne chwile JEZU UFAM TOBIE
 Anna: 21.09.2016, 21:50
 Boże ty tylko ty jesteś mą nadzieją w tobie moja ufność i nadzieja tobie oddaję moje małżeństwo
 wierząca: 05.05.2016, 22:42
 dziś znów jestem sama, szczęście trwało tylko chwilę...już nie wierzę w Nas, Panie Jezu już nie wierzę...
 wierząca: 02.05.2016, 19:16
 byłam najszczęśliwsza przez krótką chwilę... znów jestem sama. Już nie wierzę w Nas. Już nie wierzę Panie Jezu....
 dorota: 09.03.2016, 21:08
 Panie Jezu,przwmien serce mojego meza!Ulecz go ze wszystkich zniewolen ktore go opanowaly!Ulecz Jezu Milosierny nasze malzenstwo
 irena: 17.01.2016, 23:35
 Panie Boże daj nam siły,aby dalej walczyć o nasze małżeństwo .
 irena: 17.01.2016, 23:34
 Panie Boże daj nam siły,aby dalej walczyć o nasze małżeństwo .
 wierząca: 11.01.2016, 23:09
 Panie Jezu trzy lata temu prosiłam Cię abyś dodał mi sił - abym dalej mogła/umiała żyć sama..., dziś pełna radości i wdzięczności cieszę się życiem ponownie u boku męża-jestem szczęśliwa (zawsze powtarzałam Jezu ufam Tobie)
 Katarzyna: 23.12.2015, 01:50
 Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia naszego małżeństwa. O uwolnienie naszego małżeństwa od wpływów złego ducha.
 ka: 10.12.2015, 00:42
 Panie Boze pomoz mi przezwyciężyć strach przed choroba.Bo tylko dzieki temu moge uszczęśliwić siebie i meza.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Autor

Treść

Nowości

św. Albinśw. Albin

Modlitwa do św. AlbinaModlitwa do św. Albina

Rachunek sumienia dla dzieciRachunek sumienia dla dzieci

Droga Krzyżowa CierpiącychDroga Krzyżowa Cierpiących

Rodzice w ogóle nie rozumieją co czujęRodzice w ogóle nie rozumieją co czuję

Nie ma lepszego lekarstwa na miłość własną niż własne dzieckoNie ma lepszego lekarstwa na miłość własną niż własne dziecko

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej