Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pod jednym dachem z teściową

List Czytelniczki:

Panie Marcinie,
Od ponad 2 lat jestem meżatką i matką. Ze względu na niskie zarobki nie mamy własnego mieszkania i musimy mieszkać z teściami. Problem polega na tym, że nie mogę się dogadać z teściową. Jest to nietypowa sytuacja, ponieważ mąż, ja i teściowa pracujemy w jednym przedsiębiorstwie. Mieszkam pod jednym dachem z kobietą, która właściwie ze mną nie rozmawia, chyba że na temat córki, traktuje mnie jak kogoś obcego. Próbowałam to jakoś zmienić, ale widzę, że między nami jest mur. Strasznie męczy mnie ta sytuacja, moja empatia względem teściowej przerodziła się w nienawiść. Modliłam się, aby nasze stosunki się ociepliły, ale nic się nie zmienia. Teściowie odwrócili się od Kościoła. Szczerze powiem, że boję się tej kobiety. Niby jest taka zrównoważona, spokojna, a myślę, że w środku jest zupełnie inna. Zdaję sobie sprawę, że po części jest to też moja wina, ponieważ jej unikam, ale tylko wtedy mogę normalnie żyć i oddychać. Ile można tak wytrzymać? Bardzo proszę o radę, bo już nie wiem, co robić.

Iwona

Droga Pani Iwono,
Na początku pragnę napisać, że rozumiem bardzo dobrze, co Pani czuje, widzę wiele Pani wysiłku, dobrej woli i bardzo Pani współczuję - sytuacja bowiem, w której się Pani znalazła, jest bardzo trudna - emocjonalnie i życiowo… Tym bardziej nie można nie zauważyć, że jest Pani bardzo dzielna i uczciwa, opisując swoje trudności!

Niestety, mam zbyt mało informacji, aby odpowiedzieć dokładnie na Pani pytanie. Nie wiem na przykład, czy mieszkając wspólnie z teściami, macie Państwo osobną kuchnię, łazienkę i wejście do mieszkania - na ile zatem jesteście "skazani" na siebie. Bardzo istotne jest również, jak na to wszystko zapatruje się Pani mąż. Czy jest z Panią solidarny, czy dostrzega problem, czy może w sytuacji konfliktu staje po stronie swojej matki? Czy jest dla Pani "azylem", czy też, tak naprawdę, odczuwa Pani samotność, żyjąc wśród obcych ludzi, w ich domu, na ich warunkach i tym samym nie ma Pani swojego miejsca? W tej sytuacji burza uczuć, które Pani opisuje, nie świadczy o złej woli - raczej jest przejawem właściwej reakcji zdrowej emocjonalnie osoby na skrajnie niekorzystne warunki psychiczne. Życie na dłuższą metę na tych zasadach nie będzie możliwe, stanie się nie do zniesienia. Zresztą w Pani pytaniu pobrzmiewa taka nuta, że mam wrażenie, iż już tak się stało...

W tej sytuacji można napisać o dwóch podstawowych strategiach - długo- i krótkofalowej, które można i trzeba przyjąć, aby przetrwać i uratować swoją rodzinę.

Opuścić ojca i matkę

Doświadczenie życiowe pokazuje, że nie ma takich oszczędności, jakie może poczynić małżeństwo, wybierając mieszkanie z najlepszymi nawet rodzicami, które zrównoważyłyby poniesione straty emocjonalne. Po prostu: lepiej żyć (choćby "kątem") u obcych ludzi, w wynajmowanym mieszkaniu, za opiekę czy na innych zasadach (jakkolwiek byłoby to trudne), niż "osiąść" z rodzicami/teściami, gdzie jedno z małżonków nigdy nie będzie mogło poczuć się do końca "u siebie" - małżeństwo musi się dostosować do zwyczajów i tradycji domowych gospodarzy, czy tego chce, czy nie, bo przecież mieszka tak naprawdę u nich. Czasem istnieje możliwość zorganizowania życia na dwóch piętrach, z osobnymi wejściami, kuchniami, łazienkami, ale to też nie jest komfortowa sytuacja - wystarczy "krzywe" spojrzenie ojca lub matki (seniorów) po sprzeczce "młodych", którą usłyszeli przez ścianę, aby popsuć nastrój zięcia czy synowej na długie godziny. Nie wynika to zawsze ze złej woli rodziców czy dzieci - po prostu jesteśmy ludźmi i pewnych spraw nie da się przeskoczyć - nie bez powodu Pismo Święte mówi o tym, że trzeba opuścić ojca i matkę, aby się połączyć w małżeństwo (por. Mt 19, 5).

Konieczne zmiany

Nie mogę zatem Pani łudzić - jeśli chce Pani normalnie żyć, ratować siebie i małżeństwo, trzeba koniecznie wyprowadzić się, i to szybko - tak dalej żyć się nie da. Istnieje tylko jedno "ale" - co na to mąż? Czy będzie w stanie to zrozumieć? Czy zdecyduje się podjąć taką odpowiedzialność i pewne ryzyko? Czy będzie wreszcie zdolny emocjonalnie to uczynić? On przecież ciągle mieszka z rodzicami, mało tego - macie Państwo wspólną firmę. To bardzo wiąże i emocjonalnie, i materialnie. Jednak nie mam wątpliwości: musicie wybierać - albo małżeństwo i rodzina, może nawet życie w biedzie, trudzie i ofierze (dobrze przeżywane tylko Państwa wzmocni!), ale "na swoim", "u siebie", albo przed Panią perspektywa męki emocjonalnej i, kto wie, czy nie kryzys małżeński, bardzo poważny kryzys, który może się zakończyć rozpadem związku.

Jeśli mąż okaże się niezdolny do podjęcia decyzji o wyprowadzce, trzeba mu pokazać konsekwencje, stawiając wyraźne granice. Nie jestem jednak w stanie zaręczyć, że nie wybierze matki - trudne to, co piszę, ale niestety zgodne z doświadczeniem życiowym...

Trudna lekcja miłości

Strategia krótkofalowa, takie emocjonalne "pogotowie ratunkowe", to: nauczyć się odróżniać to, co jest wynikiem Pani braków w miłości bliźniego, od tego, co wynika z biedy teściowej, i pracować wyłącznie nad sobą, wierząc, że skoro Bóg dopuścił tak trudną osobę w Pani najbliższym otoczeniu, to jest to pewne zadanie dla Pani. To rodzaj pracy wewnętrznej do wykonania. Można zatem nawet podziękować Bogu, że ma Pani codzienną lekcję pokory i miłości.

Obawiam się jednak, że bez życzliwego wglądu w sprawę kogoś z zewnątrz (spowiednika, kierownika duchowego, terapeuty - chrześcijanina) będzie Pani niezwykle trudno obiektywnie ocenić, co jest problemem Pani, a co problemem teściowej. Prawdziwa miłość jest bezinteresowna, ale to nie oznacza, że nie powinna stawiać wymagań. Jeśli teściowa nie chce podjąć sercem relacji z Panią, nie da się jej zmusić. Należy ją wówczas miłować na tyle, na ile się uda, nie rozpaczając już więcej nad tym, że jest Pani odrzucona. A gdy czuje Pani, że wzbiera w Pani złość, nad którą będzie ciężko zapanować, proponuję... uciec, choćby do łazienki, pod byle pretekstem, aby tam ochłonąć. Gdy widzimy, że zbliża się zbyt liczny oddział nieprzyjaciela, rozsądnym wyjściem jest ucieczka. Może nie wygramy tej jednej potyczki, ale też jej nie przegramy. I mamy ciągle szansę na wygranie całej wojny o miłość!

Marcin Gajda

Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec"
luty 2009Wasze komentarze:
 marzena aneta: 05.03.2024, 06:40
 pod jednym dachem z teściową dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o dobre teściowe dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o dobre małżeństwa mające wiare w swoim wieku naukowo udowodnione że tak najlepiej dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję Boże Dobry kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 29.03.2023, 00:24
 Pod jednym dachem z teściową proszę o dobre teściowe dziękuję proszę o dobre małżeństwa wierne mające wiare w swoim wieku naukowo udowodnione że tak najlepiej dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Gosia: 02.03.2020, 13:58
 Witam od roku mieszkam z teściami i babcia. Najbardziej kłótnie prowokuje babcia, która ma płacz na wierzchu i o wszystko się czepia. Gospodarstwo jest przepisane na mojego męża a babcia że to jej dom itp. jak się jej zwróci uwage np. o to że ma jeść, a nie ciagle patrzeć w okno jak syyn z wnukami pracują to zaraz zrobi afere a jak ja pójdę to słyszę jak obgaduje mnie do teściowej że nic do gospodarstwa nie wniosłam, jestem za smarkata żeby zwracać jej uwage itp. Jak powiem mężowi że zwróciłam tylko babce uwage, że ma jeść a nie patrzeć to mąż z pretensjami do mnie że powinnam cicho siedzieć niech patrzy gdzie chce. Niewiem już co ja mam robić.
 Kobieta : 03.02.2018, 14:50
 Teściowa zniszczyła mi życie, zdrowie i małżeństwo. Jak postawić granicę jeśli nie ma się dokąd pójść?
 Bejciula: 09.02.2017, 19:36
 Moja tesciowa również mnie wykańcza, zawsze myślałam ze jestem silna , ale ta kobieta sprawia że czuję sie zdeptana psychicznie , i poniżona . Ona wszystko najlepiej....Często jej wybaczam wszystko, bo po prostu szkoda mi jej ,czesto jest bez kasy ,nie moglabym żyć z kims wiedząc że potrzebuje pomocy i nie reagować. Mam osobna kuchnie i łazienkę z nia , ale pomimo tego zawsze będę u niej konkurencja i wrogiem a to boli , chce dobrze żeby zaufala mi ale czuje z jej strony taką nienawisc , czesto mnie wyzywala , ponizala , ja wszystko robie źle i jestem najgorszą matką na świecie ...to boli
 joaska 22.10.2015: 22.10.2015, 09:52
 wiem co dokladnie pani przechodzi bo mam podobny problem tylko ze moja tesciowa chodzi do kosciola a nadodatek tez po wsi i gada na mnie i moje curki a ja juz nie wytrzymuje zawsze sobie powtarzam ze dlaczego taki czlowiek jest falszywy chodzac do kosciola i do spowiedzi i przyjdzie do domu i takie rzeczy muwi az w glowie sie nie miesci ja z tesciami mam wspulna kuchnie lazienke nie da sie inaczej a jak chcialam z mezem cos zrobic to powiedziala ze pomoim trupie to sa jej slowa maz rozmawial z matka nie raz to sie konczylo na klutni maz ma jeszcze rodzenstwo on jest najmlodszy ale jego matka nienawidzi sama to powiedziala czasem zastanawiam sie dlaczego tesciowa chodzac do kosciola jest gorszym czlowiekiem niz co znam ludzi to sa inni niz ona w obecnej chwili mam nerwice przeznia a ona twierdzi ze to nie jej winna dlugo bum mogla na ten temat pisac ale nic dobrego
 do tesciowa: 15.10.2015, 22:05
 Kobieto... trzeba moze bylo powiedziec do matki ze go mozesz popilnowac. A nid do dziecka cobo dobie nie decyduje jakby synowej nie bylo albo bylaby powietrzem
 synowa: 11.07.2015, 21:50
 wreszcie moj chlop zrozmia, ze jego matka to jedza i trzeba sie wyprowadzic:)
 tesciowa: 29.01.2015, 19:28
 mam problem synowa mysli ze jes niewiem kim faktcznie jest perfekcyjna al jest ciezka osoba ja mialam tesciowa ponad 25 lai nigdy zlego slowa nie powiedzialam wrecz pomagalam z moja synowa nie moge sie dogadac podam przyklad kapi jest zaziebiony ja ide i mowie babcia jest w domu to cie przypilnuje nie moja synowa bierze go do pracy bo babcia to potwor widzieliscie kiedys dziadkow co by nie kochali wnokow serce mi peka maz mowi daj sobie spokoj chlopcy dorosna i zrozumieja ale jak k dlugo czekac ja jestem u kresu wytrzymalosci


 zuza: 26.04.2014, 13:32
 drodzy czytelnicy`ja tez mam tesciowa jest ona dla mnie kula u nogi od 10 lat`wyszlam za maz w wieku nastu lat`w dniu dzisiejszym niemam nawet 30stki`mam dwujke wspanialych dzieci`sa one dla mnie sila by muc zyc w tym chorym domu`o swoim zyciu w malzenstwie napisala bym ksiazke`zanim wyszlam za maz dla tesciowej bylam madra ladno czysta i pozadna dziewczyna wrecz niemogla sie zemna nagadac`wtedy myslalam ze zlapalam pana boga za nogi`ale ta sielanka nietrwala dugo`po 10dniach po naszym slubie tesciowa ze szwagrem wtargneli do mojego pokoju i nawyzywali mnie okropnie`ze jestem wywloka`brudasnica`kazali mi wypierdalac tam z kad przyszlam`plakalam bardzo`zalilam sie do meza`ale stwierdzilam ze co mnie niezabije to mnie wzmocni`takich sytuaci bylo jeszcze wiele`tesciowa powiedziala do meza namnie i na mojego syna ze utrzymuje darmozjadow`jednego z moich synow bardzo wyruznia`a tego drugiego niszczy a to tylko dlatego ze jest podobny do mojej rodziny`maz jest zamna broni mnie`ale oni na to niereaguja`lecze sie na nerwice niewiem ile tu jeszcze wytrzymam`ale nieumiem tak poswiecac zyci`tesciowa to jeszcze mnie przerzyje`ciagle sie czepia`wydaje mi sie ze ona zyje poto by mnie niszczyc `prubowalam juz na nia roznych sposobow`kazdy byl klapa ona jest jak pijawka`ja nieumiem normalnie funkcjonowac w tym domu`pan bog dal mi taki krzyrz ktorego ja niejestem w stanie udzwignac`w tym roku dobudowujemy swoje wejscie`tesciowa jeszcze o tym niewie ale znow bedzie chalas`w tym domu traktuja mnie jak powietrze`tescie zyja jak na ksiezycu do niczego nam sie niedokladaja`utrzymujemy sie z pensij meza`chciala bym z tad odejsc`ale niemam gdzie`mam dosc ponizania mnie`nikt niepowiedzial ze zyci bedzie lekkie`ale niepowiedzial tez ze bedzie tak ciezkie i okrutne`pomozcie
 monia: 14.11.2013, 11:09
 Życie z teściami to horror.Człowiek jest młody,głupi,nie myśli a potem zwala się mu na głowę mnóstwo problemów i zostaje z nimi sam.Kto tego nie przeżył,nigdy się nie dowie,co znaczy teściowa.Co znaczy nie mieć pieniędzy i być poniżanym przez własnego męża.Bo na tym się kończy,od słowa do słowa słyszy się takie rzeczy o sobie,że tylko sobie w głowę strzelić.Dobrzy ludzie mają zawsze przejebane życie.
 madziaroza: 04.09.2013, 18:16
 Wszystkie te przyklady potrochu moge odniesc do mojej sytuacji w malzenstwie.Muj moz ma spory problem z oczyma.mieszkalismy przez poltora roku u mych tesciow na poczoku myslalm ze mnie zaakceptujo z moimi wadami i zaletami ale sie mylilam czeste byly walki slowne na arenie kuchennej bo niestety kuchni nie moglam sie doprosic meza ,czesto to ja zamiast docieac sie z mezem to walczylam za nas obydwojgA o wolnosc i niezaleznosc muj moz byl brdz uzaleznjony od mamy i niepotrFil stanoc w. Obronie swej zony ,duzo zlych slow uslyszAlam na swoj temat i mej mag z mnie nie przhgotowala do malzenstwa.jak rozmawialam o. Tym zmoim mezem mowil ze sie przhzwyczje do tego ale ja wiedzialam z nie/moge tego tak zostawic bo jego mama strasz La mnie ze jesli ja sie nie zmienie to moz odemnie odejdzie .nie moglam do ego dopuscic sama opuscilam ich dom dlA mego meza bhla tez to szaleni trudna sytuacja musial wybierac czy zosac z toskyczngmi rodzciami czy is za zono balam sie brdz 'ale zyczliwi ludzi modlili sie za nas po msc przyjechal do mych rodzicow nadal walcze o meza choc nie mieszkamy z jego rodzicami mam nadzieje ze Dobry Ojciec doda nam sil abysmy znalezli swoj wlasny kot a y esciowie zaakceptowali nas jako malzenswo
 Synowa 2: 02.12.2012, 19:26
 Jam mam problem taki. Teściowa tak jest dla mnie dobra, ale... fakt nie mieszam z nią, ale dom jest jej. I tu jest problem bo przestawia mi to co ustawiłam wg siebie, chciałam mieć psa w domu to nie mogę mimo że z mani nie mieszka, jak rodzeństwa męża nie ma to to jest najważniejszy ale skoro córka się pojawi to tylko ona istnieje i jest święty to co ona mówi, robi wodę z mózgu męża ponieważ jak muszę pojechać do rodziny i go na tydzień zostawić to już jest źle bo chcę go zostawić. Próbuje razem z córką znaleźć mi na siłę pracę (w nie każdej mogę pracować ponieważ choruję). Nie mogę rozmawiać z sąsiadami bo plotkują. A ja nie jestem asertywna. Ale teraz wszystko się skończyło skoro dla niej wszystko źle robię to się wyprowadzam, jeśli nie pasuje jej moje towarzystwo a nie chcę się z nią kłócić. Proszę o pomoc i modlitwę.
 nati: 30.06.2012, 21:37
 witam. tez mam problem gdyż mieszkam z teściami i rodzeństwem mojego męża nie chce z nimi mieszkać! moja Tesciowa jest dobra tylko wtedy gdy daje sie jej pieniadze ona dla wszystkich gotuje ponieważ nie chce nikogo dopuścić do kuchni. mòj mąż nie chce sie od nich wyprowadzić mamy w drodze dziecko nie chce zostawić męża bo go kocham. nie wiem z jakiego powodu chce z nimi mieszkać gdyż sam niekiedy jest przez nią potępiany. co mam zrobic pomocy!
 synowa: 10.05.2012, 11:47
 Witajcie, ja tez mam problem z teściową, ale czasem to myślę że moj mąż ma problem. Prawda jest taka że jesteśmy dopiero 8 miesiecy po slubie i pod namowa meza zgodzilam sie mieszkac z tesciami na jednym podworku bo oni mieli sie wyprowadzic do drugiego domku ktory jest zaledwie 100 m od tego ktorym my mielismy razem z mezem mieszkac. Moi tesciowie bardzo nalgali na to bym tam poszła do nich mimo ze było to wbrew mnie, przez jakies 2 miesiące po slubie maz byl przy mnie nawet bronil mnie przed zarzutami jakie stawiala mi tesciowa, nawet kazał jej wyjsc z domu i isc do swojego, ale to nie dało nic, tesciu nie poszedl z nia tylko zostal z nami, nawet jak znajomi do nas przychodzili to potrafil podsłuchiwać na chodach o czym gadamy, a tesciowa spacerowala po podworku i normalnie atakowala naszych znajomych- straszne. Po nowym roku wszystko zaczeło ulegac zmianie, warto tez wspomniec ze mojemu mezowi nie przeszkadzalo to ze ona miala klucze do naszego domu ze wchodzila i wychodzila kiedy chciala i robila co chciala no bo przecierz cały czas miala tam swoje rzeczy ktorych nie pozabierala, ale w momencie kiedy juz zaczela mnie obrazac i wyzywac to nie wytrzymałam i sie wyprowadzilam, a moj mąż mowi ze on wie jaka ona jest, ze wie ze nie powinna tak do mnie mowic nieładnie, kiedy ja jej nigdy nic nie powiedziałam wrecz przeciwnie wstawialam sie za nia bronilam jej, stałam po jej stronie, no a jak sie wyprowadzilam to moj maz nie poszedl ze mna tylko zostal tam i teraz stawia mi warunki ze albo tam wroce i bede z nimi zyc razem albo sie ze mna rozwiedzie bo on stamtad nie odejdzie, nie wiem co robic probowalam rozmawiac tłumaczyłam prosialm zeby nie zaostrzac sytuacji ale on nie chce slyszec o innej mozliwosci, nie mam pojecia co robic dalej ale wiem ze nie moge tam juz mieszkac bo sie wykoncze :(
 iza: 26.03.2012, 13:05
 mama tez straszną sytuacje tesciowa mnie nienaeidzi obraza mnie i co najgorsze nasze dziecko przy moim mężu a przy jej synu a mąż nawet nie zareaguje mecze sie juz tak prawie osiem lat czasami mam ochote ze soba skonczyc i tylko dziecko mnie przy zyciu trzyma dodam ze meza siostra i brat mnie nie akceptuja kocham meza i nie chce sie z nim rozstawac ale jakie jest wyjscie juz nie mam siły nawet zyc
 nati:(: 24.03.2012, 10:22
 Zgadzam sie mieszkanie z tesciami to tragedia...MI TO SIE WRACAC DO DOMU NIECHCE JAK GDZIES WYCHODZE DO LEKARZA CZY SKLEPU TO CZASAMI PRZEDLUZAM WSZYSTKO ZEBY CZUC SIE WOLNA....JAK NAJDLUZEJ...MEZA CZESTO W DOMU NIEMA DO POZNA TAKA PRACA JA MAM MALE DZIECKO WIEC W DOMU JESTEM JAK WYCHODZE TO PO CO IDZIESZ ALBO ZNOWU IDZIESZ ....DOGRYZAJA MI BEZPRZERWY...MIALAM DEPRESJE JAK NARAZIE JEST DOBRZE ...MAM WSZYSTKO OLEWAC ALE TRUDNO TAK....CIEZKO MI NIE MIESZKAJCIE Z TESCIAMI ZASTANOWCIE SIE DOBRZE PRZED SLUBEM USTALCIE PRZEDE WSZYSTKIM ZE JESLI NIE MACIE WARUNKOW TO PRZEZ 5 LAT ZBIERAMY KASE NA DOM I UCIEKAC....JAK NAJDALEJ....
 wiki: 30.01.2012, 13:56
 jej jak to czytam to normalnie jak bym czytała o sobie tylko z tym gorzej mam ponieważ mój mąż nigdy za mną nie obstał zawsze twierdzi że to nie jest jego sprawa wy się dogadujcie i co z tym fantem zrobic bardzo często mam dość chcę odejść lecz miłość do męża silniejsza więc zawsze zostaję i dalej się męczę
 wera 12.01 2012: 29.01.2012, 22:45
  Tak to wszystko prawda ,każda teściowa udaje że traktuje wszystkich równo ,dzieci i ich partnerów a wgłębi duszy nienawidzi synowe ,zięciów ,pomimo ze co niedzielę chodzi do komunii ,a na innych wszystko widzi ,tylko nie na swoich pupilach .A najgorzej jak nie masz wsparcia albo jeszcze przeciwnika w partnerze ,zostajesz sam ,i co dalej ............
 marcin/łubienia: 27.12.2011, 18:22
 A ja się dziwię, co jest ze mną nie tak... mieszkam od samego początku z teściami, rodzicami mojej żony. Ona twierdzi że jej mama chce dla nas jak najlepiej i robi wszystko żeby nam się udało a że nie mamy wystarczająco pieniędzy na to by postawić dom lub kupić mieszkanie będziemy mieszkać razem. Czyli sytuacja bez wyjścia. Byłem zmuszony na pół roku wyprowadzić się do rodziców na drugi koniec Polski bo przeżyłem załamanie nerwowe. Każde Święta spędzamy u teściów, bo podobno tak jest najlepiej, za każdym razem przeżywam horror jestem spięty w środku jakbym stał przed plutonem egzekucyjnym. Nie potrafię nawet rozmawiać z zoną o tej sytuacji, ona twierdzi że ja jestem temu winien lub że ta sytuacja zależy od nas wszystkich. HORROR!
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Ekspedytśw. Ekspedyt

Modlitwa do św. EkspedytaModlitwa do św. Ekspedyta

Litania do św. EkspedytaLitania do św. Ekspedyta

św. Elfegśw. Elfeg

św. Leon IXśw. Leon IX

Urodziny jeżyka JasiaUrodziny jeżyka Jasia

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej