Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Fatimskie orędzie

     Niektóre fragmenty fatimskiego orędzia i słowa wypowiedziane przez ludzi pragnących nam je przybliżać.

     *

     Macierzyństwo Maryi w szczególny sposób objawia się tam, gdzie Ona się z nami spotyka: w miejscach, w których czuje się szczególną obecność Matki. Jan Paweł II - homilia w Fatimie

     *

     Orędzie fatimskie można ująć w jednym zdaniu, które jasnowidzące dzieci usłyszały podczas trzeciego objawienia Maryi: "Jeśli uczyni się to, co wam powiedziałam, zostanie uratowane wiele dusz i nastanie pokój".
Jest to więc obietnica pokoju. L. Szewczyk

     *

     Nie obrażajcie więcej Boga, bo już i tak bardzo jest obrażony. Jezus chce, abym była więcej znana i miłowana. Gdy będziecie odmawiali różaniec, po każdej dziesiątce mówcie: "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twego miłosierdzia" Będziecie musiały wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie was wspierać. Przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji Memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię świętą wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca.

     Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Św., aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja się nawróci i zapanuje pokój. Jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła.
     Słowa Matki Bożej

     *

     Nie zapominajmy, że ateistyczne zasady systemu, przed którymi ostrzegała wprost Matka Boża w Fatimie, którego Rosja stała się pierwszą nieszczęśliwą ofiarą, zostały stworzone na Zachodzie. T. Tindal - Robertson, W. Łaszewski
     Matka Boża Fatimska i Jej orędzie stały się częścią papieskiego programu nowej ewangelizacji. T. Tindal
     Jeżeli świat zrobi, co wam powiem, wiele dusz będzie zbawionych i nastanie pokój.
     Trzecie objawienie - 13 lipca 1917 r.

     *

     Papież Jan Paweł II rozpowszechnił Fatimę w najbardziej wyraźny sposób, umieścił bowiem obraz z Capelinha w środku papieskiego ołtarza, nad grobem św. Piotra. Tamtego historycznego dnia, 25 marca 1984 r., orędzie stało się własnością świata.
Bp Alberto Amaral

     *

     O Serce Niepokalane! Pomóż nam prze- zwyciężyć grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi, które w swoich niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości.
Ty, która czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy światłością i ciemnością, jakie wstrząsają współczesnym światem - przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca.
     Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło nadziei! Akt oddania świata Maryi przez Jana Pawła II      Ja was nigdy nie opuszczę, a Moje Niepokalane Serce będzie dla was schronieniem i drogą. Słowa Matki Bożej

     *

     Pani Fatimska, mocą Twego Niepokalanego Serca, wyjednaj nam u Syna Swego, Jezusa - źródła wszelkich łask, łaskę sprawiedliwości, miłosierdzia i pokoju. Kard. A. Roncali

     *

     Przemijają ludzie i władcy tego świata... lecz ostateczne zwycięstwo należy do Boga, Jego zaś zwycięstwo jest zawsze triumfem miłosierdzia i pokoju.Jan Paweł II

     *

     Objawienia Najświętszej Panny nie napawały nas ani lękiem ani przerażeniem, lecz jedynie nas zdumiewały. S. Łucja Po dziś dzień Fatima nie traci nic ze swej aktualności dla Kościoła i świata, staje się nawet jeszcze bardziej naglącym wezwaniem.
     T. Tindal - Robertson, W. Łaszewski

     *

     Zanim Maryja przedstawiła dzieciom swoje prośby i żądania, pragnęła dodać im otuchy i powiedzieć: Przychodźcie do Mnie, a będziecie mieć moc i obronę!
     A. Sorg Okarm
     *

     Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 roku, kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność. Jan Paweł II      *

     ...kiedy przed rokiem na Placu św. Piotra miał miejsce zamach, gdy odzyskałem świadomość, myśli moje pobiegły natychmiast do tego sanktuarium, ażeby Sercu Matki Niebieskiej złożyć podziękowanie... We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem - i stale będę to powtarzał - szczególną matczyną opiekę Maryi.
     Jan Paweł II - homilia w Fatimie
     Z "Fatimskiej kromki chleba" M. Brzezinka, pallotyna

wybrał i opracował Zbigniew Stromski

Dwutygodnik katoliki "W Rodzinie", nr 239


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej