Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Matki Bożej w czasie nawiedzenia obrazu w rodzinie

Matko Najświętsza, nawiedzanie rodzin rozpoczęłaś bardzo dawno. Ewangelie mówią o dwóch rodzinach, które nawiedziłaś. Było ich na pewno znacznie więcej.

Gdy tylko poczęłaś Syna Najwyższego, Jezusa (por. Łk 1, 31), pospieszyłaś do Ain Karim, do domu Zachariasza i Elżbiety. Oni wówczas oczekiwali narodzenia swego upragnionego syna, Jana.

Druga rodzina, o której mówi Ewangelia, mieszkała w Kanie Galilejskiej. Ta wyprawiała wesele. Ewangelista Jan napisał: "i była tam Matka Jezusa" (J 2, 1).

Matko, nawiedzając rodziny nie przybywałaś sama. Przychodził z Tobą Syn Boży, Jezus.

Gdy przyszłaś do Ain Karim, Twój Syn był jeszcze pod Twoim sercem. Elżbieta jednak napełniona Duchem Świętym zauważyła to. Twoje przyjście, Matko, uradowało nie tylko Zachariasza i Elżbietę, ale także ich dzieciątko jeszcze nie narodzone.

Matko Boża, nawiedzająca w kopii cudownego wizerunku polskie rodziny, i dziś poczęte dzieci radują się z Twoich odwiedzin. Twoje przyjście do wielu z nich będzie ratunkiem. Niektórzy rodzice bowiem zamiast radości przeżywają lęk z powodu poczętego dziecka. Matko, niech Twoje nawiedzenie przypomni wszystkim rodzicom, czym jest dziecko. Niech zrozumieją, że "dzieci są najcenniejszym darem małżeństwa i rodzicom przynoszą najwięcej dobra" (GS 50). Niech się nie lękają trudności materialnych. Wszak Tyś swego pierworodnego Syna także położyła w żłobie, gdyż nie było dla Was miejsca w gospodzie (por. Łk 2, 7).

Maryjo, bądź Matką "Kościoła domowego", ażeby dzięki Twej macierzyńskiej pomocy każda rodzina chrześcijańska mogła rzeczywiście stać się "małym Koścołem" (por. FC 86). Niech Twój Syn, obecny z Tobą w Ain Karim i w Kanie, będzie obecny "w każdym ognisku chrześcijańskim, aby dać mu światło, radość, pogodę i męstwo" (por. FC 86). Amen.

Ks. Stanisław Ryszkowski


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej