Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Oddanie Świata Maryi, Matce Kościoła, przez Episkopat Polski na Jasnej Górze

(5.09.1971)

Maryjo, Matko Kościoła!

Oto my, biskupi polscy, z duchowieństwem i przedstawicielami całego ludu Bożego, zgromadziliśmy się w Twojej Jasnogórskiej Stolicy. Niedawno przeżywaliśmy po raz pierwszy w dziejach Twoje święto "Matki Kościoła". Teraz czujemy się zobowiązani, aby nie tylko podziwiać Cię w chwale Twojego nowego Imienia, ale wzywać na pomoc światu. Sprowadza nas do Ciebie głęboka troska o całą ludzkość, nękaną wojnami, pelnąudręki i niepokoju, dręczoną przez nienawiść, pychę, samo- lubstwo. Stajemy przed Tobą zatrwożeni o przyszłość pokoleń, które nurtuje bunt i pokusa obalenia wszelkich praw wraz z całym dorobkiem przeszłości. Widzisz, Matko, mękę rodziny ludzkiej. Oto w wielu sercach miejsce wiary i miłości Boga, zajmuje zwątpienie i niewiara. Ludzie zapatrzeni w wizję szczęścia doczesnego oddalająsię od Twojego Syna, odrzucająJego miłość i laskę.

Przychodzimy do Ciebie, Matko, po ratunek. A by go uprosić, pragniemy Ci oddać Kościół Chrystusowy i cały świat. Czujemy się żywączą- stkąKościoła Twojego Syna. Jest to nasz Kościół, dlatego mamy prawo Tobie go oddawać. Jesteśmy również żywą cząstką rodziny ludzkiej, która jest naszą rodziną dlatego i jąmożemy Tobie oddawać.

Do odpowiedzialności za Kościół i za moralne oblicze świata wezwał nas Sobór Watykański II. Ale przede wszystkim Ty sama uwrażliwiłaś nam serca na dolę wszystkich ludzi i Kościoła powszechnego. Z Twojego przecież natchnienia oddaliśmy na Jasnej Górze Milenijnym Aktem cały naród żyjący wkraju i pozajego granicami, w Twą macierzyńską niewolę miłości za wolność Kościoła w Polsce i w świecie. W duchu tego Aktu czujemy się przez Ciebie przynagleni do obowiązku śpieszenia z nadprzyrodzonąpomocąKościołowi i światu.

Czynimy to w najściślejszej łączności z intencjami Ojca Świętego Pawła VI, który ogłaszając Ciebie Matką Kościoła wobec wszystkich Ojców Soboru, powierzył Twemu macierzyńskiemu Sercu cały Kościół Chrystusowy i rodzinę ludzką. Wielkim głosem przeto z polskiej ziemi, oddanej Tobie, wołamy: Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa - okaż się Matką Kościoła! Matko Kościoła Chrystusowego - okaż się Matką rodziny człowieczej! Ty wszystko możesz wyprosić, Tobie Bóg niczego nie odmawia. Prosimy Cię - dzisiaj ! Jeśli do potęgi Twojego działania potrzebna jest nasza modlitwa, to my Cię wzywamy i błagamy: "Przybądź nam, Miłościwa Pani, ku pomocy!" Przybądź na ratunek rodzinie ludzkiej! Matko Kościoła! My, biskupi, duchowieństwo i cały Lud Boży w Polsce, w poczuciu odpowiedzialności za Kościół powszechny i rodzinę ludzką oddajemy Tobie najpierw Kościół powszechny i rodzinę ludzką oddajemy Tobie najpierw Kościół Twojego Syna, Mistyczne Ciało Chrystusa, z widzialnąGłowąna ziemi - Ojcem Świętym, ze wszystkimi biskupami świata, duchowieństwem i całym Ludem Bożym. Polecamy Ci także wszystkie wspólnoty chrześcijańskie.

Twemu macierzyńskiemu Sercu, Matko Kościoła i Królowo Wszechświata, powierzamy cały świat, wszystkich ludzi żyjących na globie ziemskim, całą rodzinę ludzką, oddajemy Tobie ludy wszystkich kontynentów: Azj i, Australii, Afryki, obu Ameryk, Oceanii - zwłaszcza narody Europy, z którymi Opatrzność od tysiąca lat zespoliła nas więzami chrześcijańskiej kultury.

W poczuciu kolegialnej odpowiedzialności za cały Kościół oraz z tytułu historycznych powiązań i dziejowych przeznaczeń, powierzamy Tobie, Matko Kościoła i Matko całej rodziny ludzkiej, naszych najbliższych sąsiadów. Oddajemy Ci więc pobratymców, przez których otrzymaliśmy światło wiary, umocnionej męczeńskąkrwiąBiskupa Wojciecha, Patrona Polski. Oddajemy Ci Naród, z którym łączy nas postać misjonarza i przyjaciela Polski św. Brunona, a także ów wiekopomny Zjazd Gnieźnieński, na którym została utworzona pierwsza polska metropolia. Oddajemy Ci również i tych naszych Sąsiadów, z którymi wiąże nas szczególna miłość do Ciebie, Maryjo, czczona tam od wieków w tylu sławnych Ikonach.

Matko Kościoła i Matko całej rodziny ludzkiej ! Pokaż, że jesteś nam Matką! Obroń świat przed nienawiścią i wojną. Zjednocz wszystkie ludy i narody. Bądź Matkąjedności i Królową Pokoju. Niech na całym świecie zapanuje jedność, zgoda i miłość. Okaż się Matką wiary dla zeświecczonej ludzkości. Spraw, aby Kościół Twojego Syna, obecny w świecie współczesnym, pomógł ludzkości odnaleźć drogę do Boga i zjednoczył jąz Ojcem, Stworzycielem nieba i ziemi. Przyjmij, Matko Kościoła, tenAkt naszej bezgranicznej ufności i zawierzenia, którym oddajemy i powierzamy Tobie losy Kościoła i całej rodziny człowieczej, tak bardzo potrzebującej Twej matczynej troski, opieki, miłości i ratunku. Pod Twojąobronę uciekamy się! Pod Twoją obronę oddajemy cały Kościół i świat! Naszymi prośbami racz nie gardzić, Święta Boża Rodzicielko, Matko Kościoła i Pani wszechświata! Synowi Twojemu nas polecaj, Synowi Twojemu nas oddawaj. Amen.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Święto Miłosierdzia BożegoŚwięto Miłosierdzia Bożego

Obraz - moje wybrane wyczynieObraz - moje wybrane wyczynie

Nasz ratunek w Miłosierdziu BogaNasz ratunek w Miłosierdziu Boga

Miłosierdzie - najlepszy z darówMiłosierdzie - najlepszy z darów

Miłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudówMiłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudów

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej