Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie

     "W pewnej chwili, kiedy ujrzałam Jezusa w postaci małej dzieciny, zapytałam się: Jezu, czemu teraz obcujesz ze mną, przybierając postać małej dzieciny? Przecież ja w Tobie i tak widzę Boga nieogarnionego, Stwórcę i Pana swego. - Jezus mi odpowiedział, że dopokąd się nie nauczę prostoty i pokory, to będzie ze mną obcował jako małe dziecię" (Dz. 335).

     Poprzez dzieło Wcielenia Jezus, druga Osoba Boska, stał się człowiekiem i narodził się jako bezbronne ludzkie dziecię w konkretnym czasie i miejscu. W tym wyraziło się miłosierdzie Boga, który zesłał na świat swego Syna, by dać nam wszystkim zbawienie. Przyjrzenie się historii Bożego Narodzenia każe nam się pochylić nad początkiem ludzkiego życia i nad każdym dzieckiem. Bóg Miłosierny wpisał w naturę człowieka płodność i zaprosił go do tego, by wziął udział w Jego boskim dziele stworzenia. Znakiem Jego miłosierdzia są wciąż rodzące się dzieci i słowa: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże" (Mk 7, 27), a także: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40).

     Uczmy się więc przyjmować dzieci, by tak jak Dziecię Jezus w jednym z widzeń siostry Faustyny garnęły się do nas i mówiły: "Dobrze Mi przy sercu twoim" (por. Dz. 1481).


Red.


Publikacja za zgodą redakcji

nr 5-2009   

Wasze komentarze:
 Ela: 25.07.2012, 23:37
 Jak Jezus moze zniszczyć życie ,człowieku niewiesz co piszesz,OPMIETAJ SIE PROSZE!!!!!!!!!!!!!
 piotr: 21.06.2012, 20:02
 Przychodzilem Jezu sam jeden.Tylko ja o Tobie pamiętalem.Nikt więcej nie mial dla ciebie czasu.Sam wiesz jak na tym wyszlem.Zniszczyleś mi cale życie
 Ja: 18.01.2012, 21:49
 Jezu cichy i pokorny Sercem,uczyn serce moje wedlug Serca Twego.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej