Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jak się przygotować?

     Każdy człowiek, zwłaszcza ochrzczony, powinien przyjąć od Jezusa, w doroczne Święto, wyjątkowy dar Bożego Miłosierdzia. Praktycznie do spowiedzi św. w intencji przyjęcia Wielkanocnego Daru Miłosierdzia należałoby przystąpić w poprzedzającą sobotę, a w niedzielę być na Mszy św. W Komunii św. podziękować za ofiarę Miłości na krzyżu. Siebie, inne osoby i trudne sprawy zanurzać w przepaści Miłosierdzia Bożego (np. zagrożenia dla Narodu, rządzących, sekty, alkoholików, życie nienarodzonych dzieci, skłóconych małżonków, demoralizatorów dzieci i młodzieży, rozbijających rodziny... por. Dz. 206).

     Odprawić, o ile można, adorację Eucharystyczną najlepiej związaną z godziną trzecią.

    W ciągu dnia być złączonym w miłości z Jezusem, prowadzić dialog pomocy najbardziej zatwardziałym grzesznikom, dziękować i wypraszać łaski Boże dla innych. Dziękczynny Różaniec będzie godnym podsumowaniem świętego dnia.

     W Święto Miłosierdzia Bożego Jezus Paschalny przywołuje do Siebie, aby nas ubogacić Wielkanocnym Darem Miłości Miłosiernej. Mówi każdemu: "Większe jest miłosierdzie Moje, aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć Moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią Najświętsze Serce Swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia, przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści Miłosierdzia Mojego. Czemuż byś miała przeprowadzać ze Mną spór o nędzę twoją. Zrób Mi przyjemność, że Mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a Ja cię napełnię skarbami łask" (Dz. 1485).


ks. Stefan Spychalski


Publikacja za zgodą redakcji

nr 3-4/1997   

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 wierzaca: 31.03.2016, 14:59
 Panie Jezu proszę Cię o dobrą spowiedź.Proszę o zdrowie a także o uwolnienie mojego męża z choroby alkoholowej i pojednanie.Dziękuję Ci Panie za Twe Miłosierdzie.Jezu Ufam Tobie.
 Kazimierz: 09.03.2016, 15:12
 Proszę Cię Panie Jezu Miłosierny o łaskę dobrej spowiedzi. Wybacz mi moje grzechy i naucz mnie żyć zgodnie z Twoją wolą.
 bernadetta: 07.04.2013, 11:47
 prosze jezu milosierny oczysc mnie z moich grzechow i blagam cie milosierdzie boze o moje zdrowie bo jestem chora na raka i serce blagam cie jezu
 MARCIN: 07.04.2009, 10:50
  BOŻE DZIEKUJĘ ZA MIŁOSIERDZIE TWOJE OKAZANE MNIE, WSZYSTKIM DROGIM MOJEMU SERCU ICAŁEMU ŚWIATU. BŁAGAM PRZYJMIJ MNIE GRZESZNIKA. PROSZE CIĘ O ŁASKĘ ZNALEZIENIA PRACY, O ŁASKĘ ZDROWIA. PROSZĘ O UZDROWIENIE NASZYCH RELACJI W RODZINIE, O MĘŻA DLA MOJEJ SIOSTRY. JEZU MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CAŁEGO SWIATA. JEZU UFAM TOBIE
 człowiek: 18.03.2009, 08:51
 Dziękuj Ci kochany PANIE JEZU za ten szczególny dzień podarowany człowiekowi ,dzień w którym niebo łączy się z ziemią i wszystko co złe oczyszczają promienie miłosierdzia,dzień w którym raduje się serce PANA JEZUSA .
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej