Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak się przygotować?

Każdy człowiek, zwłaszcza ochrzczony, powinien przyjąć od Jezusa, w doroczne Święto, wyjątkowy dar Bożego Miłosierdzia. Praktycznie do spowiedzi św. w intencji przyjęcia Wielkanocnego Daru Miłosierdzia należałoby przystąpić w poprzedzającą sobotę, a w niedzielę być na Mszy św. W Komunii św. podziękować za ofiarę Miłości na krzyżu.

Siebie, inne osoby i trudne sprawy zanurzać w przepaści Miłosierdzia Bożego (np. zagrożenia dla Narodu, rządzących, sekty, alkoholików, życie nienarodzonych dzieci, skłóconych małżonków, demoralizatorów dzieci i młodzieży, rozbijających rodziny... por. Dz. 206).

Odprawić, o ile można, adorację Eucharystyczną najlepiej związaną z godziną trzecią.

W ciągu dnia być złączonym w miłości z Jezusem, prowadzić dialog pomocy najbardziej zatwardziałym grzesznikom, dziękować i wypraszać łaski Boże dla innych. Dziękczynny Różaniec będzie godnym podsumowaniem świętego dnia.

W Święto Miłosierdzia Bożego Jezus Paschalny przywołuje do Siebie, aby nas ubogacić Wielkanocnym Darem Miłości Miłosiernej. Mówi każdemu: "Większe jest miłosierdzie Moje, aniżeli nędze twoje i świata całego. Kto zmierzył dobroć Moją? Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią Najświętsze Serce Swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia, przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności. Uniżonego serca nigdy nie odrzucę, nędza twoja utonęła w przepaści Miłosierdzia Mojego. Czemuż byś miała przeprowadzać ze Mną spór o nędzę twoją. Zrób Mi przyjemność, że Mi oddasz wszystkie swe biedy i całą nędzę, a Ja cię napełnię skarbami łask" (Dz. 1485).

ks. Stefan Spychalski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 3-4/1997


   

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 26.04.2019, 09:28
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla moich bliskich, których dotknęły różne choroby, łaske nawrócenia dla grzesznikow w mojej rodzinie, uleczenie z nałogu alkoholowego moich krewnych. O wieczny odpoczynek dla moich bliskich. A także o Dary Ducha Świętego dla mnie i męża. Jezu Ufam Tobie
 wierzaca: 31.03.2016, 14:59
 Panie Jezu proszę Cię o dobrą spowiedź.Proszę o zdrowie a także o uwolnienie mojego męża z choroby alkoholowej i pojednanie.Dziękuję Ci Panie za Twe Miłosierdzie.Jezu Ufam Tobie.
 Kazimierz: 09.03.2016, 15:12
 Proszę Cię Panie Jezu Miłosierny o łaskę dobrej spowiedzi. Wybacz mi moje grzechy i naucz mnie żyć zgodnie z Twoją wolą.
 bernadetta: 07.04.2013, 11:47
 prosze jezu milosierny oczysc mnie z moich grzechow i blagam cie milosierdzie boze o moje zdrowie bo jestem chora na raka i serce blagam cie jezu
 MARCIN: 07.04.2009, 10:50
  BOŻE DZIEKUJĘ ZA MIŁOSIERDZIE TWOJE OKAZANE MNIE, WSZYSTKIM DROGIM MOJEMU SERCU ICAŁEMU ŚWIATU. BŁAGAM PRZYJMIJ MNIE GRZESZNIKA. PROSZE CIĘ O ŁASKĘ ZNALEZIENIA PRACY, O ŁASKĘ ZDROWIA. PROSZĘ O UZDROWIENIE NASZYCH RELACJI W RODZINIE, O MĘŻA DLA MOJEJ SIOSTRY. JEZU MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA CAŁEGO SWIATA. JEZU UFAM TOBIE
 człowiek: 18.03.2009, 08:51
 Dziękuj Ci kochany PANIE JEZU za ten szczególny dzień podarowany człowiekowi ,dzień w którym niebo łączy się z ziemią i wszystko co złe oczyszczają promienie miłosierdzia,dzień w którym raduje się serce PANA JEZUSA .
(1)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej