Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

21.37 - Godzina Miłosierdzia Jana Pawła II

Niedziela 3 kwietnia 2005 roku była pierwszą niedzielą bez Papieża. Jan Paweł II nie wybierał dnia ani godziny śmierci, ale wierni i kapłani bez trudu odczytywali znaki Opatrzności. Bo czy mógł to być zwykły przypadek, że Papież zmarł w wigilię święta Bożego Miłosierdzia.

Przyjaciel Jana Pawła II kard. Stanisław Nagy SCJ w wywiadzie udzielonym 3 kwietnia 2005 roku powiedział: "Nie bez powodu i nie przypadkiem Jan Paweł II umarł w momencie, kiedy już w Kościele mówi się liturgię tzw. Niedzieli Białej, Niedzieli Miłosierdzia. Umarł w tę niedzielę, której był ojcem. To on z tej niedzieli zrobił Niedzielę Miłosierdzia. Bo widział, jak bardzo tajemnica Miłosierdzia Bożego jest potrzebna współczesnej ludzkości. Jak nikt zdawał sobie sprawę z tego, jak ludzkość daleko odeszła od Boga, zbuntowała się przeciw Niemu i jak bardzo ta ludzkość jest spragniona i potrzebuje Miłosierdzia Bożego (...).

Ludzkość nigdy tak nie potrzebowała Miłosierdzia Bożego, jak potrzebuje go dzisiaj. Miłosierdzia nieskończonego, rzeczywistego, Miłosierdzia, które dodawałoby sił i nadziei. Dziś nie wiemy, jaka będzie synteza życia Ojca Świętego, niełatwo będzie ją zrobić. Na pewno w tej syntezie tajemnica Bożego Miłosierdzia, Niedziela Bożego Miłosierdzia, w której Jan Paweł II oddał Panu Bogu życie, będzie stanowiła jeden z głównych elementów Jego pontyfikatu. On to przecież wyciągnął na światło dzienne "Dzienniczek"... On Miłosierdzie Boże rozsławił. On wydostał Siostrę Faustynę z tego ukrycia życia zakonnego. Uczynił ją błogosławioną, świętą... To on przyczynił się do wybudowania sanktuarium w Łagiewnikach i sam to sanktuarium konsekrował i w nim poświęcił ludzkość Miłosierdziu Bożemu. W tym widzę jego głębokie powiązania z Niedzielą Miłosierdzia. I tę głęboką nieprzypadkowość tego, że w tę właśnie niedzielę do Pana Boga odszedł. To jest Boży stempel na tym wielkim odkryciu, którego Ojciec Święty dokonał i które Kościołowi i ludzkości będzie służyć do końca świata".

Drugiego kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 wybiła dla Jana Pawła II Godzina Miłosierdzia. Sam Jezus miłosierny zamknął księgę Jego życia. Ten dzień powinien pozostać w naszej świadomości jako dzień wierności wobec wielkiego dzieła miłosierdzia, jakie Jezus przekazał św. Faustynie, a którego Jan Paweł II był opiekunem i powiernikiem. On sam w naszej pamięci powinien pozostać świadkiem i apostołem Bożego Miłosierdzia.

Ojcze Święty, całym życiem wyśpiewywałeś hymn ku czci Miłosierdzia Bożego, "Miłości, która jest potężniejsza od śmierci, potężniejsza od grzechu i zła każdego, Miłości, która dźwiga człowieka z największych upadków i wyzwala z największych zagrożeń". Pomóż nam doświadczać głębi tej miłości i wyrażać ją w słowie, czynie i modlitwie.

Bądź naszym przewodnikiem na drodze głoszenia orędzia miłosierdzia. Usposabiaj duszę i ciało do obfitego czerpania ze zdrojów miłosierdzia w sakramentach. Kształtuj w nas "wyobraźnię miłosierdzia", byśmy wielkodusznie odpowiadali na potrzeby naszych bliźnich, Wypraszaj nam laskę ufnego powierzania się Miłosierdziu Bożemu na modlitwie.

Wraz ze św. Faustyną, "darem Bożym dla naszych czasów", prowadź nas pewnie ku Bogu, "bogatemu w miłosierdzie" (modlitwa za "Miłujcie się" 3/2005).

Ludzkości, która zdaje się być zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu, Zmartwychwstały Pan ofiaruje miłość, która przebacza, jedna i otwiera ducha na nadzieję. Ta miłość przemienia serca i ofiaruje pokój. Jak konieczne jest światu zrozumienie i przyjęcie Bożego Miłosierdzia.

Panie, który poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie objawiasz miłość Ojca, wierzymy w Ciebie i z ufnością powtarzamy dziś: Jezu, ufam Tobie, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Z ostatniego przesłania Jana Pawła II, odczytanego podczas modlitwy Regina Coeli 3 kwietnia 2005 r.

ks. Krzysztof Zimończyk SCJ (Kraków)


Wasze komentarze:
 matka: 12.02.2021, 14:23
 Swiety Janie Pawle 2 prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza oraz madrosc i pomyslnosc w jego wszystkich sprawach zawodowych i w zyciu. W intencji uchronienia moich dzieci i ich matke oraz rodzine od nieszczesc i wszelkiego zla ze strony nieprzyjaciol/koroanwirusa/. Bog zaplac za modlitwe.
 Renata: 22.10.2016 , 18:12: 22.10.2016, 18:19
 Dziś jest dzień w którym każdego miesiąca polecamy się Miłosierdziu Bożemu za wstawiennictwem świętego Jana Pawła Drugiego proszę o jedność w rodzinie aby moi synowie szli dobrą drogą do Jezusa , Założyli szczęśliwe katolickie rodziny dziękuję za opiekę Matce Przenajświętszej. JEZU UFAM TOBIE . Renata
 Prosząca .: 17.09.2015, 21:33
  Ojcze Św błagam o błogosławieństwo Twoje dla Piotra.
 Arek: 23.02.2015, 19:54
 Mam przez samego siebie nową modlitwe co sam zapamiętałem i napisze ją \ Wieże w Boga Ojca Wszechmogącego Stworzyciela Nieba i ziemi Jezusa Chrystusa który sie poczoł z ducha Świętego narodził sie z Mari Panny umeczon pod poczkem piłatem, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierze w ducha Świętego, Święty kościół powszechny, świętych obcowanie grzechów odpuszczenie ciała z martwych stanie, żywot wieczny amen
 Zofia 30.01 2014: 30.01.2014, 20:40
 Jezu Miłosierny miej nas zawsze pod swoją opieką,kieruj nami,pomóż mojej rodzinie,byśmy byli zdrowi,trzeźwi i szczęśliwi.Dziękuję za wszystkie łaski nam dane.Jezu ufam Tobie.Kocham Cię Ojcze Święty,bądź zawsze wśród nas.
 Beata : 07.04.2013, 19:30
 Ojcze Świety ktory jestes w juz w Domu Naszego Taty wstaw sie przed tronem Mateczki Najswietszej i uzdrow Pawla z choroby Jezu Ufam Tobie Beata
 maranzano: 03.04.2013, 18:23
 kocham ciebie ojcze i czesc ku twej panieci!!!!!!!!!!!
 Amir: 09.01.2012, 08:41
 No właśnie, kto wybrał ten dzień. Jan Paweł II na pewno tego dnia nie wybrał. My nie wiemy kiedy umarł. Wierzymy tylko, że to ta data, którą Nam podają. W innym wypadku inna data nie miała by pokrycia z pewnymi liczbami i cała magia Jana Pawła II by prysła.
 Irena: 20.07.2011, 13:51
 Jezu Miłosierny weź w opiekę moją rodzinę. Spraw aby złe sprawy dobrze się skończyły. Niech zapanuje w naszej rodzinie zgoda i miłość. POlecam Tobie mojego syna. Wyprostuj jego drogi życia. Blagam i ufam Tobie.


 PAWEŁ: 02.04.2011, 21:11
 TO BÓG KIEROWNIKIEM ŻYCIA JEST, STAWIA NA NASZEJ DRODZE APOSTOŁÓW, ABYŚMY MOGLI ODNAJDYWAĆ DROGĘ KU CHRYSTUSOWI, KTÓRY ŻYJE W NAS. BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI W CUD ZMARTWYCHWSTANIA JEGO, ABY TO CO ZIEMSKIE NIE ZDOMINOWAŁO NASZEJ PRZYNALEŻNOŚCI I ODDANIU BOGU.
 Redakcja: 04.04.2009, 08:48
 Nowenna jest od dawna w tym dziale: http://adonai.pl/milosierdzie/?id=23 A tym roku postaramy sie rowniez umiescic tekst na glownej stronie
 Alina: 04.04.2009, 02:07
 Prosze, umiescie na tym portalu nowenne do Milosierdzia Bozego. Zaczyna sie ja mowic wWielki Piatek, konczy w swieto Milosierdzia Bozego. Jestem za granica i nie mam dostepu do modlitewnikow, bardzo potrzebuje Milosierdzia Bozego, pomozcie zamieszczajac ta nowenne, dziekuje
  Piórko: 02.04.2009, 18:07
  Karol Wojtyła wyruszył z Wadowic w swoją ziemska pielgrzymkę.!!! dotarł-do tronu Piotrowego i wielu zapamiętało imię jego.!!! Jan Paweł II Świat go poznał bo poszedł tam gdzie Bóg go posłał.!!! Uczył nas: wiary,nadziei,wybaczania.!!! On Matce Bożej zaufała i ona przy nim trwała.!!! Świat Miłosierdziu Bożemu zawierzył-by dobro na nim panowało.!!! Pan Bóg go sobie upatrzył i srogo doświadczył.!!! Jeśli Boże będzie upodobanie,to on świętym zostanie!!! Módlmy się o to - on za nas zawsze się modlił.!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej