Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa na zakończenie starego roku

Panie Jezu Chryste, który jesteś Bogiem i Człowiekiem jednocześnie. Który jesteś Królem Wieczności i Królem Czasu. Oto my Twoi poddani przychodzimy do Ciebie na skraju Starego Roku, aby oddać Ci to wszystko, co było treścią naszego życia w miesiącach, które przeminęły.

Oddajemy Ci się o Jezu takimi, jakimi jesteśmy. Oddajemy Ci to wszystko, na co nas stać. Twoimi niech będą o Jezu te dzieci, które w tym roku wśród nas się narodziły. Niech żyją dla Ciebie i przez Ciebie otrzymują łaski. Twoimi niech będzie to wszystko co składa się na życie naszych dzieci, które już od lat wychowujemy.

Oddajemy Ci ich beztroskie chwile i poważne choć może dziecięce jeszcze strapienia, troski, zmartwienia i bóle.

Twoimi niech będą wszystkie ich zabawy, obowiązki wobec rodziny, szkoły, rówieśników. Oddajemy Ci mijający rok życia naszej młodzieży. Wszystkie ich wzloty i szamotanie się ze słabością. Oddajemy Ci ich idealizm i naturalna dobroć, oraz to wszystko co ich kształtowało, by nie dać się zaciągnąć w dół. Oddajemy Ci trud i uderke szarego życia codziennego wszystkich ludzi, którzy należą do pokolenia dorosłych.

Pozbieraj ich ranne wstawanie do codziennych obowiązków. Pozbieraj ich pot sączący się z czoła w czasie wytężonej pracy. Pozbieraj wszystkie nieprzespane noce pracujących na nocnych zmianach ojców. Pozbieraj nieprzespane noce troszczących się o zdrowie swoich dzieci matek.

Oddajemy Ci wszystkie odruchy dobrej woli, by zachować spokój i przyjaźń ze sąsiadami. Oddajemy Ci te wszystkie jakże kosztujące człowieka zamilknięcia, aby w rodzinie panowała harmonia i jedność. Oddajemy Ci wszystkie cierpienia doznane od ludzi zlej woli, które jednak nie szukają pomsty. Oddajemy Ci długie i przeraźliwie nudne dni ludzi chorych i starszych. Oddajemy Ci ich nieprzespane noce. Oddajemy Ci cierpienia i jęki ludzi, którzy w tym roku bardzo chorowali.

Oddajemy Ci to wszystko co składało się na konanie tych, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Oddajemy Ci wszystkie wzniesienia naszego serca, gdy modlimy się do Ciebie Oddajemy Ci nasze Drogi Krzyżowe tegorocznego Wielkiego Postu, radosne śpiewanie Marii Królowej Maja i nasze przesuwanie różańca w październiku. Oddajemy Ci wszystkie kroki, które zrobiliśmy do naszego Kościoła. Oddajemy Ojcu Twojemu jeszcze raz Ciebie, któregośmy ofiarowali tyle razy, gdy razem zbieraliśmy się na Mszy św.

Oddajemy Ci jeszcze raz nasz żal za grzechy wyznawane przy konfesjonale. Oddajemy Ci nasza radość, gdy podczas Komunii św. przychodzisz do naszego serca. Ofiarujemy Ci nasze postanowienia, poczynione w czasie adwentowych i wielkopostnych rekolekcji, oraz w czasie słuchania Słowa Bożego.

Ofiarujemy Ci o Jezu wszystko co nasze, aby cokolwiek wejdzie w nasze życie w Nowym Roku, prowadziło nas do Ciebie i do Ciebie przybliżało.

Amen.

ks. F. Zebrok

   

Wasze komentarze:
 Mati: 31.12.2014, 21:06
 Panie Jezu, dziękuję Tobie za zdrowie, którym obdarowujesz całą moją rodzinę. Dziękuję za pracę, którą uwielbiam wykonywać, za radość mojej żony i synów. Proszę Cię Panie, pomóż mi w 2015 roku zamieszkać mojej rodzinie w nowym domu. Obdaruj nas zdrowiem i miłościa.
 Grażyna: 31.12.2014, 17:19
 Panie Jezu, dziękuję za wszystkie doświadczenia, radości i smutki dnia codziennego. Pobłogosław naszej rodzinie w 2015 Roku. Niech zapanuje w niej Twoja miłość i spokój. Proszę o dobrego męża oraz za wszystkich ludzi, którzy cierpią wojnę, głód i różne prześladowania. Nie opuszczaj nas Panie.
 Ewa: 31.12.2014, 06:39
 Za uratowanie mi ŻYCIA
 erni: 29.12.2014, 08:47
 Dziekuję Jezu za cierpienie i moją chorobę. Bądz uwielbiony !!!
 erni: 29.12.2014, 08:45
 Dziekuję Jezu za cierpienie i moją chorobę. Bądz uwielbiony !!!
 Łukasz: 03.12.2014, 15:27
 Dziekuję panie jezu za rok 2014 i proszę o twoje blogoslawienstwo dla naszej rodziny w roku 2015.
 Irena: 01.01.2014, 00:39
 Dziękuję za cały 2013 rok i proszę obłogosławiony 2014 r. Panie Jezu ufam Tobie
 Irena : 31.12.2013, 18:32
 Panie Boże dziękuję za przeżyty rok 2013 ,nie był to łatwy rok ,ale w tych trudnych wydarzeniach byłeś Boże ze mną i Twoja Opaczność ochraniała mnie .Uwielbiam Cię Boże Ojcze ,Jezu Chryste i Duchu św.błogosławcie mnie i mojej rodzinie w roku 2014.
 Mateusz: 31.12.2013, 11:34
 Panie Jezu ten rok był dla mnie ważny postanowiłem nie pic alkoholu i palic marichuany wiem ze nie wytrzymałem ale prosze Cie o to zeby w tym 2014 roku zył w abstynencji i bez marichuany zebył zdał prawo jazdy i znalaz prace za granica oraz dziewczyne BÓG ZAPŁAĆ ZA OTRZYMANE ŁASKI W 2013ROKU prosze o siłe zebym walczył z nałogiem moim POMÓZ PANIE JEZU BŁAGAM

 maria: 31.12.2013, 09:17
 Panie Jezu dzisiaj konczy sie 2013 raok serdecznie dziekuje za jego przeżycie dziekuje za prace za moja rodzine za zdrowie za pomoc w moich troskach i bólach wiem ,ze to dzieki Tobie mogłam go szczesliwie przeżyc serdecznie dziekuje prosze Panie Jezu zarazem o szczesliwy rok 2014 prosze o powrot do pracy ,prosze o dobrych ludzi na drodze mojedo życie ,prosze o Blogosławienstwo na cały 2014 rok amen
 Elżbieta : 27.12.2013, 08:16
 Panie Jezu dziękuję za kończący się 2013 rok tak trudny dla naszej rodziny, mimo to dziękuję i proszę bądż przy nas w 2014r., naucz nas trwać przy Tobie w dobrym i złym, pobłogosław ten czas przed nami ,dopomóż w tych trudnych sprawach, daj trochę szczęścia mojemu synowi i nam wszstkim
 Casimir: 02.05.2013, 18:36
 Panie Jezu pokornie Cię proszę abym spokojnie bez przeszkód ze strony szatana i jego sług doczekał końca roku 2013. Niech ich zło omija Mnie szerokim łukiem,bo taka jest twoja wola. Sam widzisz że ich kościułkowa postawa nie zgadza się z życiem realnym,szczególnie w stosunku do Mnie.Ich obłuda aż kapie z nich przy spotkaniu się ze Mną. Nie pozwól Jezu na to by słudzy szatana wodzili Mnie za nos posługując się moimi ludźmi.
 ewa: 31.12.2012, 23:34
 Dziękuję Ci Panie, za miniony rok. Za pracę i spełnione w niej obowiązki dobrej opieki i bezpieczeństwa, za ślub córki, za dobre czyny syna, za wszystkich, którzy są ze mną w trudnych i radosnych chwilach. Ich wszystkich polecam Twojej opiece w Nowym Roku. Witam CiĘ Panie w Nowym Roku i niech Twa Opatrzność ma mnie w swojej opiece.
 J.: 31.12.2012, 18:06
 Oddaję ci Panie, poprzednie złe lata. Proszę aby ten 2013 był dla mnie dobry. Chciałabym zostac mama i żoną, ale tylko właściwego mężczyzny, który umie zadbac o kobiete, tak jak to nakazałes Jezu w pismie sw mowiac do męzów zboru. Jezu ufam Tobie, że przeznaczyłeś dla mnie dobrego, dojrzałego i odpowiedzialnego mężczyzne, który stanie się moim mężem, a który nie ma cech takich jak zdziecinnienie, egoizm, chamstwo, zdrada, wrednosc, brak miłosci, zrozumienia. A za to jest porozumienie bez słów, ciekawa rozmowa, harmonia, ciepło.MIłosc. Jezu ufam Tobie i powierzam te sprawe w tym roku.
 Dziękuję Ci Boże: 28.12.2012, 19:33
 Dziękuję Ci Boże za ten rok, za wszystkie doświadczenia: dobre i złe, za ból, za cierpienie, za rozpacz, za łzy, za radość, za dobro uzyskane od innych, za ich obecność, za wygraną walkę z nałogiem, za dar przebaczenia, za zrealizowane marzenia, za każdy mój oddech, za zdrowie, za życie, za łaski, za Twą ojcowską opiekę. Proszę czuwaj nade mną i moimi bliskimi, opiekuj się nami, otul nas swoim płaszczem i pobłogosław.
 kasia: 07.08.2012, 18:53
 dziekuje ci Panie Boze za wszystko czego doswiadczylam dobrego za kazdy usmiech na mojej twarzy ale ten rok jest dla mnie bardzo ciezki chciala bym cie blagac zeby nastepny byl bardziej dla mnie laskawszy i ta koncowka roku tak samo zakonczyla sie juz tylko dobrymi wiadomosciami nie mam juz sily walczyc z przeciwnosciami
 Gunia: 31.12.2011, 23:37
 Uwielbiam Cię Boże za nowe życie, jakie mi dałeś w tym roku i za ludzi, którzy pomogli mi je odkryć i przyjąć:)
 gusia: 31.12.2011, 20:53
 boże dziękuje za ten rok ale proszę cię ozdrowie dla moi i proszę o błogosławieństwoch rodziców i męża wspomóż mnie wtych trudnych chwilach i proszę o błogosławieństwo
 aga: 31.12.2011, 18:46
 Jezu oddaje Ci ten trudny rok dla mnie, wszystkie troski,smutki i łzy,a także gniew i złość... Dziekuje równiez za wszystkie łaski otrzymane od Ciebie,a w szczególności te których nie dostrzegałam.Błagam Cie tak mocno miłosierny Jezu spraw cud odmien moje zycie w tym nadchodzącym Nowym Roku 2012...oby był dla mnie lepszy. Nie zapomnij o mnie Jezu!
 teresa: 31.12.2011, 17:09
 Panie Jezu,dziękuję za szczęśliwy2011 rok,proszę Cię,miej nas nadal w swojej opiece
[1] [2] (3) [4]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej