Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Kosmy i Damiana

Wspomnienie liturgiczne 26 września

Św. Kosma i św. Damian, męczennicy (zm. ok. 283 r.). Zachowało się wiele świadectw wczesnego kultu obu świętych. Zginęli śmiercią męczeńską w Cyrze (wschodnia Syria) podczas prześladowań za cesarza Dioklecjana. Są patronami zgromadzenia jezuitów; Florencji; fakultetu medycyny na uniwersytetach; aptekarzy, chorych, dentystów, lekarzy, pielęgniarek. Według legendy byli bliźniakami. Studiowali medycynę. Jako lekarze nie brali pieniędzy za swoją pomoc - tzw. anargyroi, "nie biorący zapłaty". Jak Chrystus podnosili paralityków, przywracali wzrok, wyrzucali diabły, wskrzeszali. W ten sposób nawrócili wielu na chrześcijaństwo.

W ikonografii ich atrybutami są m.in.: instrumenty medyczne, korona w rękach, krzyż i kamień, miecz.

Któtka modlitwa do św. Kosmy i Damiana

Panie, niech pobożne wspomnienie św. Kośmy i Damiana doda chwały Tobie, skoro w niewypowiedzianej łaskawości zesłałeś na nich wieczną chwałę. Amen.

Modlitwa do św. Kosmy i Damiana o wstawiennictwo

Najchwalebniejsi Męczennicy Kosmo i Damianie - którzy złożyliście ofiarę z obcięcia głowy i o których ukoronowanie w Niebie zabiegał Pan, pragnąc by przez wzywanie Waszych imion i czczenie Waszych Relikwii pomnożyły się cuda i uzdrowienia z wszelkich dolegliwości.

Matka Kościół przypisała Was do grona tych Świętych, których wzywanie jest obowiązkowe dla wszystkich kapłanów w czasie celebracji Mszy Świętych. A przez to wypraszając dla nas łaskę wiernego naśladowania Waszych cnót. Abyśmy przez to zasłużyli na Waszą skuteczną pomoc we wszystkich naszych potrzebach.

Święci Męczennicy Kosmo i Damianie wstawiajcie się za nami. Amen.

Święci Kosmo i Damianie - w cudowny sposób leczyliście zarówno choroby ciała jak i ducha.

Dodawaliście wiary chorym, by mogli jako Dzieci Boże być wolni od grzechu i wszelkiej słabości.

Módlcie się Święci Kosmo i Damianie za lekarzy, by wykorzystywali swoje umiejętności zgodnie z wolą Bożą i z odpowiedzialnością podchodzili do cudu życia, które zawdzięczamy Bogu. Amen.

Modlitwa do św. Kosmy i Damiana, aby otrzymać potrzebną łaskę

Ojcze, Królu Nieba, twoje jest moje serce i duch. Poświęciłem Ci moje życie i mogę Ci tylko podziękować za całą bezwarunkową miłość, którą mi dałeś przez całe moje życie. Za wszystkie łaski, którymi obdarzyłeś mnie w moim imieniu.

Pobłogosławiłeś swoich najwierniejszych naśladowców dobrem uzdrawiania i pozwoliłeś im stać się świętymi, więc idę bezpośrednio do nich, aby wstawiać się przed tobą.

Kosmici i Damian pobożni święci z całego świata, a dziś zwracam się do was z oddaniem, wiarą i nadzieją, że usłyszycie moje błagania.

Potrzebuję, aby święty Kosmasz i Damian uczynili mi jedną z najwspanialszych przysług, o jakie kiedykolwiek prosiłem. Zawsze byłem osobą bardzo oddaną i poświęciłem całe moje życie głoszeniu słowa Pana, jego nauk, jego miłości.

Modlę się, aby widzieli w mojej wierze pokorę wystarczającą do udzielenia mi tej łaski, o którą proszę ich tak wiele.

Jestem córką Boga, wierną wierzącą w Jego miłość i moc. Proszę cię, proszę, abyś wstawiła się za mną przed Nim w królestwie niebieskim. Modlę się, abyście otworzyli moje oczy na prawdę i poprowadzili każdy mój krok w kierunku sukcesu, zdrowia i dobrobytu. Amen.

Modlitwa do św. Kosmy i Damiana, aby zdobyć pracę

Święty Kosmy i Damiana, dzieci Pana, dusze pobożne na całym świecie. Poświęciliście swoje życie, aby pomagać najbardziej potrzebującym i uzdrawiać miliony ludzi na całym świecie poprzez wasze nauki i waszą miłość.

Z ręki Ojca staliście się świętymi zdolnymi do ratowania życia wielu ludzi i dzisiaj proszę was, abyście pomogli mi przed naszym Panem w sytuacji, która mnie trapi.

Jestem bezrobotny, od dawna nie miałem pracy, a moja rodzina i ja zostaliśmy przez to dotknięci, jestem bez grosza i nie mam żadnych planów na powodzenie.

Pomimo moich umiejętności technicznych, nie mogę znaleźć przyzwoitej pracy, która pozwoli mi iść naprzód.

Wiem, że są takie możliwości, ale proszę, otwórzcie mi oczy i pozwólcie zobaczyć wszystkie możliwości, które przede mną stoją.

Jesteście wiernymi wierzącymi w przyzwoitą i dostatnią pracę, więc proszę was, bracia, abyście pozwolili mi znaleźć pracę, zgodnie z moimi możliwościami, w której będę mógł rozwijać się zawodowo, aby osiągnąć sukces.

Chrońcie tę drogę i nadal usuwajcie ze mnie wszelkie fałszywe propozycje, które tylko mają na celu zaszkodzenie mi lub doprowadzenie do grzechu. Amen.

Modlitwa do św. Kosmy i Damiana

Wasze komentarze:
 Czcicielka: 25.06.2024, 01:38
 O łaskę zdrowia oraz o pomoc w pozbyciu sie nałogów mężowi, o łaskę nawrócenia syna, o pomoc w likwidacji uzależnienia syna
 Ola: 22.02.2024, 19:28
 Są.Kosmo i Damianie wystawiacie się za moją rodzinę żeby była zdrowa żeby moja mama wyszła z chorób .
 Helena : 15.12.2023, 22:01
 SW Kosmos i Damianie proszę o zdrowie dla wnuczka uzdrowcie go z tej choroby .
 Nnowa: 11.12.2023, 23:30
 Święci Kosmos i Damianie błagam Was o dar łaski i uzdrowienia dla mojego brata Artura. Bardzo się boi i bardzo cierpi. Błagam o cud uzdrowienia jeśli jest taka Boża Wola.
 marzena aneta: 26.09.2023, 09:59
 Modlitwy do Damiana Świętego i Kosmy Świętego dziękuję Święci Kosmo i Damianie kocham Was bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święci Kosmo i Damianie kocham Was bardzo mocno proszę módlcie się za nami dziękuję Święci Kosmo i Damianie kocham Was bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święci Kosmo i Damianie kocham Was bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szacunek cuda czyni szczerość cuda czyni szczęśliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 26.09.2023, 09:19
 Sw.Kosmo i Damianie prosze Was o dobra wole dla pracodawcow/L.M/ i przelozonych,by syn otrzymal etatowa parce na czas nieokreslony. W intencji pomocy Waszej o zmiane decyzji co do mojej wlasnosi. Dziekuje bardzo.
 Czcicielka: 26.09.2023, 07:10
 Święci Kosmo i Damianie proszę Was o pomyślny przebieg badania USG. Święci lekarze oredujcie w mojej sprawie.
 Agnieszka : 26.09.2023, 06:13
 Sw Kosmos i Damianie módlcie się za nami proszę o dobre i pobożne życie dla mojej rodziny abyśmy wszyscy spotkali się u tronu naszego Boga 🌹
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej