Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Wincentego a Paulo

Wspomnienie liturgiczne 27 września

Św. Wincenty de Paul, kapłan (1581 - 1660). Urodził się w rodzinie wiejskiej w Pouy niedaleko Dax (obecnie St-Vincent-de-Paul). Studiował w Tuluzie. Mając 19 lat został kapłanem. W latach 1605 - 1607 miał przebywać w niewoli mauretańskiej w Tunisie (?). Od 1608 r. mieszkał w Paryżu. Tutaj został proboszczem. Był także kapelanem w domu generała galer królewskich. W tym czasie złożył ślub poświęcenia się ubogim. W ciągu najbliższych lat zgromadził kapłanów, którzy pragnęli podjąć opiekę nad potrzebującymi. W 1625 r. założył zgromadzenie Misjonarzy - lazarystów. Powołał także zgromadzenie żeńskie Sióstr Miłosierdzia, zwane wincentkami lub szarytkami. Wniósł wielki wkład w dzieło chrześcijańskiego miłosierdzia - zorganizował Caritas we Francji. Przyczynił się do odnowy życia religijnego. W okresie frondy niósł pomoc rzeszom głodujących, dotkniętym nieszczęściami i zniszczeniami wojennymi. Przez wiele lat był członkiem Rady Królewskiej - tzw. Rady Sumienia, której podlegały wszystkie sprawy Kościoła. Zajmując wysokie stanowisko pozostał cichy i skromny. Zmarł w wieku 79 lat. Beatyfikowany w 1729 r., kanonizowany w 1737. Leon XIII ogłosił św. Wincentego patronem wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele katolickim. Jest także patronem zgromadzenia lazarystów, szarytek, kleru, organizacji charytatywnych, podrzutków, szpitali, więźniów.

Krótka modlitwa do św. Wincentego a Paulo

Boże, który obdarzyłeś św. Wincentego a Paulo apostolską cnotą zbawienia ubogich i nauczania kapłanów, spraw, abyśmy, obdarzeni tym samym duchem, kochali to, co on kochał, i działali zgodnie z jego nauką. Amen.

Modlitwa do św. Wincentego a Paulo

O Chwalebny św. Wincenty, niebieski Patronie Wszystkich Stowarzyszeń Miłosierdzia i Ojcze wszystkich nieszczęśliwych, któryś za życia nie odsunął nikogo z uciekających się do Ciebie: wejrzyj na liczne nieszczęścia, które niestety, przygniatają nas i przybądź nam z pomocą; uproś u Pana Boga ubogim wsparcie, chorym ulgę, zasmuconym pocieszenie, opuszczonym opiekę, bogatym miłość dla ubogich, grzesznikom nawrócenie, kapłanom gorliwość, Kościołowi pokój i narodom zgodę, zbawienie ludziom.

Niechaj wszyscy doznają skutków litościwego orędownictwa Twego, tak abyśmy wsparci przez Ciebie w nędzach tego życia, mogli się połączyć z Tobą w niebie, gdzie nie będzie ani smutku, ani boleści, ale radość i wesele w większej szczęśliwości. Amen.

Modlitwa św. Wincentego a Paulo o dar pokory

Zbawicielu mojej duszy! Ty mówiłeś: "Uczcie się ode mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem". Ty usuwałeś się, gdy chciano Cię obwołać królem, a sam udałeś się do Jerozolimy, aby oddawszy się w ręce oprawców, być zaliczonym w poczet złoczyńców. Proszę Cię, Panie, naucz mnie korzystania z Twego przykładu. Naucz mnie prawdziwej pokory. Pozwól mi odrzucać wszystko, co jest wyrazem szukania miłości własnej. Pozwól mi unikać wszelkich działań, które mogą prowadzić do ludzkiego poklasku. Napełnij moje serce przekonaniem, że wszelkie dobro jakiego dokonujesz przeze mnie, jest łaską pochodzącą od Ciebie. Proszę Cię, Panie, o łaskę prawdziwej pokory.

Modlitwa św. Wincentego a Paulo o dar modlitwy

Panie mój! W czasie swojego ziemskiego życia wiele czasu poświęcałeś na modlitwę. Twoje ziemskie życie było nieustanną modlitwą: od bycia w sprawach Ojca w dzieciństwie, aż po modlitwę przygotowania na śmierć w Ogrodzie Oliwnym.

Daj mi, Panie, swojego ducha modlitwy. Naucz mnie modlić się. Swoją boską mocą pociągnij mnie do siebie. Naucz mnie korzystania z Twojego przykładu. Spełnij swoją obietnicę i przyjdź do mnie z Ojcem i Duchem Świętym.

św. Wincenty a Paulo

Wasze komentarze:
 matka: 09.10.2023, 16:13
 Swiety Wincenty prosze Cie o cud uzdrowienia syna. W intencji cudownej Twojej pomocy w pomyslnym rozwiazaniu mojego syna i moich : problemow:zawodowych/o dobra wole pracodawcow L.M/,urzedowych/o dobra wole M.R i./,mieszkaniowych,ekonomicznych,remontowych/o dobra wole M./. Z podziekowaniem za modlitwe.
 marzena aneta: 27.09.2023, 09:36
 Modlitwa do Świętego Wincentego a Paulo dziękuję Święty Wincenty a Paulo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święty Wincenty a Paulo kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Święty Wincenty a Paulo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święty Wincenty a Paulo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szacunek cuda czyni szczerość cuda czyni szczęśliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Agnieszka : 27.09.2023, 06:22
 Sw Wincenty proszę o zdrowie zgodę miłość i zbawienie dla wszystkich z mojej rodziny🌹
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej