Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Genowefy

Wspomnienie liturgiczne 3 stycznia

Św. Genowefa urodziła się około roku 422 w Nanterre pod Paryżem. Gdy miała siedem lat, przybył do jej rodzinnej wioski św. German, biskup Auxerre, w celu zwalczania herezji Pelagiusza. Dziewczynka stała wśród tłumu, który zgromadził się wokół świątobliwego przybysza. Św. German dostrzegł ją i przepowiedział, że zostanie świętą. Na jej życzenie święty biskup zaprowadził ją do kościoła, gdzie w obecności wszystkich wiernych poświęcił ją Bogu jako dziewicę.

Kiedy rozeszła się wieść, że nadciągają wojska Attyli, mieszkańcy Paryża zaczęli się przygotowywać do ucieczki. Św. Genowefa przekonała ich, że mogą odwrócić karę Bożą przez post i modlitwę i w ten sposób zapewnić sobie opiekę niebios. Wydarzenia, które nastąpiły, potwierdziły przepowiednię, gdyż barbarzyńcy nagle zmienili kierunek marszu. Życie św. Genowefy było ascetyczne, wypełnione modlitwą i pełne poświęcenia. Umarła w roku 512.

Modlitwa do św. Genowefy

Boże, który zesłałeś na św. Genowefę dary niebios, pomóż nam w czasie naszej ziemskiej wędrówki naśladować jej cnoty i wraz z nią cieszyć się wieczną radością w niebie. Amen.

Modlitwa do św. Genowefy

Wasze komentarze:
 Anna: 20.01.2024, 21:03
 Św. Genowefo proszę wstawiaj się w intencjach moich i mamy. Boże błogosław
 Ania: 20.01.2024, 20:59
 Św.Genowefo proszę o wstawiennictwo w intencji pracy, relacji Bogu wiadomych. Proszę o wyjednanie Łaski ZDROWA, MĄDROŚCI, ROZTROPNOŚCI, pomagaj w codziennych obowiązkach mnie i mamie. OPATRZNOŚĆ BOŻA czuwaj nad nami.
 marzena aneta: 06.01.2024, 09:14
 modlitwa do świętej genowefy dziękuję modlitwa odmówiona dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze żebym miała zawsze żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę o odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję święta genowefo kocham Cię bardzo mocno proszę o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 BMiB: 04.01.2024, 00:28
 Święta Genowefo moja Patronko pokornie proszę o Twoje wstawiennictwo i opiekę nad moją rodziną. O głęboką wiarę, miłość, zdrowie, zgodę, bezpieczeństwo, jedność, spokój, poszanowanie, cierpliwość, zrozumienie, posłuszeństwo, przebaczenie w rodzinie. O stała pracę zawodową dla wnuczek i męża wnuczki. O zgodne i szczęśliwe życie w małżeństwie dla wnuczki a dla drugiej wnuczki o dobrego męża i życie zgodne z Przykazaniami Bozymi. O zdrowie dla córki, zgodne i szczęśliwe życie małżeńskie., o cierpliwość w pokonywaniu napotykanych problemów, o zdrowie dla zięcia. Dla mnie o zdrowie, cierpliwe znoszenie trudów codziennego zycia i niepopełnianie życiowych błędów. o życie zgodne z Wolą Bożą. O dobre relacje rodzinne. . Święta Genowefo moja Patronko pomóż mnie i mojej rodzinie, miej nas w Swojej Opiece i wstawiaj się za nami . Bardzo oto proszę.
 Ania: 03.01.2024, 21:16
 Św. Genowefa proszę o pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków, w mojej pracy, w nauce. Wyjednaj proszę Łaski dla Mamy oraz o wstawiennictwo w reakcji Bogu wiadomej. Chwała Bogu w Trójcy Jedynemu.
 Anna: 03.01.2024, 21:07
 św. Genowefo wstawiaj się za mną, za Mamą Barbarą,za Bliskich mi Sercu ŁB.Proszę wypraszaj Łaski u Boga w Trójcy Jedynego. Proszę pobłogosław moje relacje, a szczególnie tę Bogu znaną. Boże , Ty się tym zajmij...Ty wiesz najlepiej, BOŻE otocz nas Swoją OPIEKĄ I RADOŚCIĄ SERCA. AMEN AMEN AMEN. Twoja WOLA BOŻE.
 Andrzej: 03.01.2024, 20:08
 Swieta Genowefo prosze o uwolnienie mnie i bliskich od wrogow co atajuja w nocy i we snie mnie i moich blisich
 Maria: 03.01.2024, 10:11
 Swieta Genowefo prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Syna oraz o dobra prace dla niego. W intencji pomyslnego rozwiaznia spraw:urzedowych,ekonomicznych,mieszkaniowych,osobistych. Z gory bardzo serdecznie dzikuje.
 Genowefa : 03.01.2023, 20:58
 Proszę o pomoc wnawróceniu w mojej rodzinie.

 Genowefa : 03.01.2023, 20:55
 Proszę o nawrócenie w mojej todzinir
 Anna: 03.01.2023, 14:49
 Święta Genowefo proszę o pomoc dla mnie i rodziny.
 Maria: 03.01.2023, 12:35
 Sw.Genowefo prosze Cie o Niebo dla zmarlych solenizantow z rodziny :Genowefy i jej meza oraz matki.Jak tez Janiny. W intencji powrotu do zdrowia dla syna i dla mnie oraz R.D. M .za ich wstawiennictwem oraz pomoc Boza w naszych wszystkich potrzebach. Bog zaplac za modlitwe.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej