Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Grzegorza z Nazjanzu

Wspomnienie liturgiczne 2 stycznia

Sw. Grzegorz urodził się w Arianzie pod Nazjanzem w Kapadocji. Oboje rodzice, Grzegorz i Nonna, zostali zaliczeni w poczet świętych. Studiował w Cezarei, Aleksandrii i Atenach, gdzie przyjaźnił się ze św. Bazylim i Julianem Apostatą. Po powrocie do Nazjanzu został przez swego ojca ochrzczony i zaczął prowadzić bardzo bogobojne życie. W roku 358 dołączył do św. Bazylego w pustelni ponckiej, gdzie pozostał do dnia, kiedy jego ojciec, biskup Nazjanzu, wezwał go do siebie i wbrew jego woli konsekrował na biskupa. Nie objął jednak wtedy żadnej diecezji. W roku 372 św. Bazyli mianował go biskupem małego miasta Sazymu.

Św. Grzegorz wolał spędzać czas na rozmyślaniach w cichej samotni, ale okoliczności nigdy mu na to nie pozwalały. W roku 381 został mianowany biskupem Konstantynopola, którą to funkcję piastował zaledwie miesiąc, po czym złożył rezygnację. Resztę życia spędził w klasztorze. Zmarł w roku 390. Głębokość wiedzy teologicznej i wspaniałe krasomówstwo uczyniły go jednym z największych doktorów Kościoła Wschodniego.

Krótka modlitwa do św. Grzegorza z Nazjanzu

Boże, który chciałeś oświecić Swój Kościół naukami św. Grzegorza i Bazylego, spraw, abyśmy mogli pokornie i wiernie poznawać Twoją prawdę i praktykować ją z miłością. Amen.

Modlitwa do św. Grzegorza z Nazjanzu

Boże, Ty oświeciłeś swój Kościół przykładem i nauką świętych Grzegorza i Bazylego, spraw, abyśmy pokornie poznawali Twoją prawdę i wprowadzali ją w czyn przez miłość. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa do św. Grzegorza z Nazjanzu

Wasze komentarze:
 Karolina: 09.05.2024, 10:16
 Sw Grzegorzu Ratuj nasze serca umysły i duszę.Ratuj moją mamę Alinę Proszę o Twoje wstawiennictwo do Boga Ojca w Jej intencji Co będzie leprze operacja serca czy brak operacji .Prosze również o chęć do pracy i pracę na etat dla mojego męża Darjusza.Aby zechciał w ten sposób pracować i aby nie zaciągał długów A spłacił je Aby zechciał dzień zaczynać z rana a nie po 12 po południu Blagam
 anonimowy: 03.04.2024, 21:22
 Święty Grzegorzu, proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny o nawrócenie tych którzy zabłądzili w życiu. dziękuje.
 anonimowy: 03.04.2024, 21:15
 Święty Grzegorzu, proszę cię o zdrowie dla mojej rodziny o nawrócenie tych którzy zabłądzili w życiu.
 marzena aneta: 05.01.2024, 18:25
 modlitwa do świętego grzegorza z nazjansu modlitwa odmówiona dziękuję święty grzegorzu z nazjansu kocham Cię bardzo mocno proszę o nawrócenie grzegorza wincka dziękuję święty grzegorzu z nazjansu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję święty grzegorzu z nazjansu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 matka: 25.05.2023, 15:55
 Sw.Grzegorzu prosze Cie w intencji cudownej Twojej pomocy,by syn otrzymal prace etatowa na czas nieokreslony.O zdrowie i blog.dla syna.O przemaine serca i postepowania pracodawcow,wspolkolegow.Jak tez Z.E.S.R.K. Bog zaplac zaq modlitwe.
 Maria: 20.05.2023, 12:05
 Swiety Grzegorzu prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia z ciezkiej choroby Grzegorza. W intencji pomocy Twojej w pomyslnym rozeiazaniu jego wszystkich problemow zawodowych i w zyciu. Bog zaplac za modlitwe.
 Anna: 02.01.2023, 14:14
 Święty Grzegorzu módl się za nami błagamy.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej