Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 aleksandra: 08.07.2010, 03:43
  Święty Józefie, Ty znasz mnie, znasz moją sytuację. Proszę Cię z calym moim sercem, rozumem i duszą o szybka sprzedaz mojego domu. Proszę Cie o to, aby moje życie w końcu się ulożylo. Blagam Cię o Święty Józefie.
 Asia: 07.07.2010, 15:46
 Drogi św. Józefie znasz moje cierpienie, błagam Cię pomóż mi!
 Kamil: 05.07.2010, 23:23
 Święty Józefie, Ty znasz mnie, znasz moją sytuację. Proszę Cię z calym moim sercem, rozumem i duszą o szybkie znalezienie dobrej pracy. Proszę o to, aby w moje życie w końcu się ulożylo. Blagam Cię o Święty Józefie.
 Kamil: 05.07.2010, 23:23
 Święty Józefie, Ty znasz mnie, znasz moją sytuację. Proszę Cię z calym moim sercem, rozumem i duszą o szybkie znalezienie dobrej pracy. Proszę o to, aby w moje życie w końcu się ulożylo. Blagam Cię o Święty Józefie.
 Ola: 04.07.2010, 19:08
 Dziękuję Ci Św. Józefie za wspaniałą pracę, którą dzięki Tobie udało mi się otrzymać. Moja wdzięczność nie ma granic. Spraw, abym jak najlepiej sprawdziła się w tej pracy i abym po okresie próbnym dostała umowę na czas nieokreślony w firmie, w której obecnie pracuję.
 Agnieszka: 01.07.2010, 07:25
 św. Józefie bardzo gorąco dziękuję za dostanie pracy,prosze dopomusz mi ją utrzymać abym godnie ją wykonywała i żeby mi dawała wiele radośći jak i mojm przełożonym satysfakcję z wykonywanej przezemnie pracy.
 Dana: 30.06.2010, 11:41
 Proszę Cię św. Józefie o dobrą pracę dla męża,Ty znasz nasze niedostatki
 adam: 29.06.2010, 22:19
 Św. Józefie, proszę o znalezienie pracy, o dobrą decyzję w tej sprawie!
 matka : 29.06.2010, 11:11
 swiety jozefie prosze ciebie o pomoc aby moja corka wreszcie ulozyla swoje zycie aby znalazla dobra prace i gorycz zniknela z jej zycia blagam o wstawiennictwo aby w naszej rodzinie sie wszystko poukladalo bog zaplac
 mama: 27.06.2010, 17:04
 świętyjózefie proszęcię pomóż majej córce daj jej swoją miłość i pomózjej niech ułoży sobie i wnokowi zycie i spokoj zeby miala milosc i pomoz jej w znalezieniu pracy i niech stanie na własnych nogac
 Ela : 26.06.2010, 16:26
 Swięty Jozefie dziękuję Ci za opiekę, wstawiaj się za całą moją rodziną i przyjaciółmi.
 Małgosia: 25.06.2010, 12:22
 Św. Józefie tak bardzo się modlę i proszę o pracę, już tak długo jej szukam. Proszę pomóż, aby rozmowa w której brałam udział okazała się owocna i abym w końcu dostała tą pracę. Tak bardzo proszę, wstaw się za mną.
 hala: 25.06.2010, 00:07
 Swięty Józefie weż w opiekę mojego 24-letniego syna, który zacząl nadużywać alkoholu. Uproś Boga najwyższego, by odmienił Jego życie, by znalazł dziewczynę i był szczęśliwym człowiekiem.
 mama: 22.06.2010, 22:43
 proszę cie o zgodę dla córek niech będą dla siebie wyrozumiałę i siebie szanowały wzajemnie proszęo to z całego serca amen
 grzegorz: 22.06.2010, 09:09
 Św.Józefie proszę o pomoc w rozwiązaniu wszystkich kłopotów i problemów z jakimi boryka się moja rodzina.Scal naszą rodzinę i nawróć naszych rodziców.Chroń nas od złego.Amen
 teresa: 21.06.2010, 12:53
 pomóż św Józefie mam tyle długów i nikogo ktoby zechciał pomóc ,odprawiam w tej chwili nowennę błagam wysłuchaj mnie tym razem ,nigdy nie opuszczasz nikogo kto żebrze twej opieki, proszę .
 Bezrobotna: 17.06.2010, 13:23
 Św. Józefie, już nie wiem jak mam się modlić i prosić. Od 8 miesięcy szukam pracy, błagam ześlij Ducha Świętego na osoby, które mnie wczoraj rekrutowały i spraw aby uznały, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko. Błagam wstaw się za mną u Boga.
 mariola : 16.06.2010, 15:06
 św.Józefie proszę Cie poraz kolejny o zdrowie dla mojej mamy i synka a zarazem dziękuję za to co w codziennym życiu dostaje od ciebie
 Krysia: 16.06.2010, 10:10
 Święty Józefie dopomóż mojemu synowi spotkać odpowiednią dziewczynę, którą pokocha z wzajemnością , odnajdzie sen życia i uzdrowi chorą duszę
 Aleksandra: 15.06.2010, 21:20
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w znalezienieu dobrej pracy, która pozwoli mi się utrzymać i studiować zgodnie z wolą Boga.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej